Štípu ploštice aj pod oblečením?

12. sep 2023

Ahojte, kto mate skusenost so stipancami od plostic, stipali vas aj pod oblecenim? Dosli sme z dovolenky, uz posledne dva dni na dovolenke som mala stipance ma nohach od kolien dolu. Dufala som, ze nejaky komar. Prisli sme domov a kazdy den stipance pribudaju, jeden den asi 8 na vnutornej strane stehna, aj ked som mala oblecenu dlhu pyzamu. Par na bruchu, jeden takmer na zadku, cize vsetko zakryte casti tela pyzamou a vacsinu noci aj perinou. Na krku, tvari nic, par na ramenach, ktore mam celu noc odhalene. Najviac vsak na dolnych koncatinach, kde mam dokonca aj ponozky. Prezrela som gauc na ktorom spim ale zatial som nic nenasla. Problem je aj,ze je tmavo hnedy, tazko tam nieco vidiet. Predpokladam aj, ze ak su to plostice, tak sa asi este nestihli natolko rozmnozit u nas,ze by som ich lahko nasla. Na tom stehne som to mala ako taku krivolaku cesticku z tych spinacov, co je pokial viem typicke pre plostice, len nechapem ako sa dostali pod pyzamu?? Som z toho na nervy uz, rozmyslam,ze zavolam spravcu, ze asi mame plostice, nech nam pride byt nejaka firma vystriekat a oni mozno aj nieco najdu. Co by ste robili vy? Muz samozrejme si mysli ze prehaniam, on stipance nema, ani dieta, ale nie kazdy ich musi mat.

bluka2
12. sep 2023

Daj foto stipancov. Ale mňa stipali na rukách a nohách v hoteli, nie pod oblečením. Aj keď to asi neznamená, že sa tam nemôžu dostať

irusa
12. sep 2023

V noci zasvieť svetlo a uvidíš... Vyliezaju ta tmy a hľadajú hostiteľa, čiže pach ľudského tela

lenkahorny
12. sep 2023

A nemôže to byť svrab? Tie robia cestičky. Keď som si raz dovliekla z hotela ploštice, tak to bolo hlavne na rukách a nohách, čo mi trčali z periny. Cez deň ich nie je vidno, sú svine schované, ale v noci vyliezli. Ja som zistila, že ich mám v kufri škrupinovom, tam sa pekne rozmnožili. Všetko som nechala vystriekať, skrine, posteľ, všetky fotky a obrazy, lebo sa zašívajú všade.

autor
12. sep 2023
autor
12. sep 2023

@irusa nic som nenasla ani v noci

bluka2
12. sep 2023

Moje od plostic vyzerali inak (horsie.....), ale zas mozno len moje telo na to horsie reaguje, neviem.

autor
12. sep 2023

@lenkahorny svrab urcite nie

dejka77
12. sep 2023

@bluka2 Ano od plostic to vyzera veru horsie. Prirovnala by som to mozno k stipancu od komara.

dejka77
12. sep 2023

@irusa Byvala som v dome kde boli premorene a nikdy som ziadnu v noci nenasla. A ked som nasla, tak mrtve cez den.

bluka2
12. sep 2023

@dejka77 ja som tiež našla iba mŕtvu v hoteli, živé som nevidela

bluka2
12. sep 2023

@dejka77 mne sa však stalo, že každú noc žrali len mňa a moje deti v rovnakej posteli vôbec. To mi vtedy tiež niekto potvrdil, že si vyberajú. Divne zviera…

dejka77
12. sep 2023

@bluka2 Ano je to tak, bud im chutis alebo nie. Aj iny hmyz to tak ma. V tom dome nas byvalo cez 10 a myslim, ze isli len na moju spolubyvajucu a mna. Po mesiaci som sa odstahovala a ona tiez. Ostatnych nezrali...nespravodlive 🙂.

macekovam
12. sep 2023

Nie skôr blchy?

autor
12. sep 2023

@bluka2 ale ze vraj to, ze clovek nema stipance, neznamena ze ho neuhryzli. Len ze nezareagoval vytvorenim stipanca

autor
12. sep 2023

@dejka77 mojho syna tiez nepostipali a to sme spali v tej istej posteli. Predpokladam, se ak by to bola blcha,ze by postipala aj jeho

autor
12. sep 2023

@dejka77 myslis to tak,ze tie od plostice vyzeraju ako od komara? Kym sme boli este na dovolenke, tak som mala ma nohach take ako od komara, ako sme prisli domov,tak jednu noc ta cesticka na stehne (to bolo pred tyzdnom, tak uz je to trochu zmensene a zaschnute). Ja by som bola stastna kebyze to nie su plostice, ale nejak mi to twk vychadza, tam kde sme spali, domaci casto cestuju, tak by som sa necudovala, keby nieco domov boli priniesli.

dejka77
12. sep 2023

Mala som s tym skusenost velmi davno, ale co si pamatam, tie stipance boli rozhodne vacsie a ano prirovnala by som to velkostou k tym od komara. Toto, co mas je velmi male.
A mimochodom zbavit sa plostic je urcite jednoduchsie ako blch.

autor
12. sep 2023

@lenkahorny a ako dlho po navsteve hotela si zistila ze si ich donieala domov? Zacali ta stipat aj doma?

lenkahorny
14. sep 2023

v hotely som mala štípance, ale nejak som to neriešila, myslela som že to je alergia. Doma som skočila na kožné, tá najprv že to je svrab, ale to boli iné príznaky, nemala som cestičky ani nič také. A štípali aj doma. A brat čo žil v UK tak mi povedal že to budú určite ploštice, tak som rozobrala posteľ a tam som ich našla schované, a potom sme začali špekulovať odkiaľ to mohlo ísť. Na kufor som si spomenula po pár týždňoch. Vedia dlho vydržať bez jedla svine, a rozmnožovať sa zatiaľ. Našťastie boli len v jednej izbe

kamila1983centrum
14. sep 2023

Môžem sa spýtať prišli ste ma to čo vás stipe? Ja mám podobne po tele ale ja mám iba také ako keby červené mini bodky po tele a tiež mi stále pribúdajú, ploštice sme nenasli

autor
14. sep 2023

@kamila1983centrum nie, zatial som nezsitila co ma stipe, ale predpokladam, ze su to plostice. Pridu nam vystriekat byt. Len stale nerozumiem, ak su to plostice, preco ma stipu na miestach, ktore su pod pyzamou (alebo by mali byt) a na rukach mam iba 4 na laktoch, hrdlo, ramena, tvar nic. Nechapem ako sa vysplhaju na stehno, ved musia prejst od chodila, cez lytko a to je vsetko obnazene a oni idu na stehno? Dokonca na zadku mam

autor
14. sep 2023

@lenkahorny a nasli ste aj malicke, resp vajicka? Lebo chystam sa zase prehladavat izbu, ale ked si predstavim, ze najdem nejake hniezdo, kde su aj vajcia, tak netusim co s tym spravit, nemam ziadny sprej, ako to pozabijat?

lenkahorny
14. sep 2023

Sprej nezaberal žiadny, vystriekala som na ne snáď všetko a veselo si behali ďalej. Zavolali sme odborníka nech vystrieka celú izbu. Knihy som strčila do vriec a nechala som ich niekoľko mesiacov zavreté. Vajíčka si nepamätám, je to už možno 15 rokov dozadu. Ale keď som otvorila ten kufor tak ma skoro vykotilo, ten tuším tiež vystriekal a letel do smetiaku.

dejka77
14. sep 2023

Prv si zisti presne co to je, lebo toto fakt nevyzera na plostice. Mala som skusenost s niecim podobnym, myslela som si, ze sa jedna o blchy. Objednala som aj take veci na vydymenie domu a nakoniec to bol svrab. To len aby si zbytocne neplatila za nieco, co nie je podstata problemu.

dejka77
14. sep 2023

Svrbi ta to vobec?

autor
14. sep 2023

@dejka77 len neviem ako zistit, co to je. Rozmyslam nad tym neustale. Plostice mi pridu ako najpravdepodobnejsie, aj ked umiestnenie tych stipancov nie je najtypickejsie. Kedze to zacalo na dovolenke, v dome, v ktorom domaci vela cestuju a su uz starsi a nie zrovna velmi poriadkumilovni. A doma stipance pokracuju. Ano, stipat ma moze aj daco ine, ale co ine by to mohlo byt, ze som to doniiesla z dovolenky?
,Z toho vsetkeho co som si uz precitala, mi tiez celkom nesedi na plostice, ze tie stipance mi pokracovali hned aj doma, kazdy den. Citala som, ze jedna plostica sa potrebuje najest raz za 5-7 dni. Ak ja mam stipance kazdy den, tak jedine ze som ich priniesla v obleceni minimalne 10 a to neviem ci je realne? Pamatam si, ze veci v kufri som pri baleni teochu prehadzovala, ze by som si nebola vsimla ani jedneho chrobaka? Neviem, som z toho na prasky uz.

autor
14. sep 2023

@dejka77 svrbi, niektore len chvilu, tie co som mala ako cesticku na nohe, tie ma svrbia este po tyzdni

dejka77
14. sep 2023

Svrbi ta to v noci?

autor
14. sep 2023

@dejka77 kebyze spim na normalnej posteli, tak tu viem dokonale prezriet, ibaze spim na gauci, ktory ako som zistila ma tolko zakuti a otvorenych miest, ze neni sanca sa tam pozriet, ak su tam ukryte, bez rozparania gauca to nezistim. Inak v izbe sa nemaju velmi kde skryt, kde by som ich nenasla, len ten nedostupny gauc.

autor
14. sep 2023

@dejka77 skor vecerom ako v noci