Štípe ma konečník

milka1533
10. dec 2014

Ahojte baby poradte čo mám robiť...už 3 týžden ma štípe konečník a niekedy je to neznesiteľné,,,a to stále vttedy ma štípe keđ prídem z wc,,,,k doktorke sa hanbím ísť s tým porađte niečo,,,už som skúšala púder detský a nič,,,:(

xenicka13
10. dec 2014

Kúp si Dubovu kôru a urob čaj, aj 3krat denne si davaj obklady, do týždňa si fit

womankc
10. dec 2014

po každej potrebe si umy konečník pod sprchou a skús sudocrem. Inak nemáš po potrebe krv v stolici? Piješ dosť vody??? nemala si tvrdšiu stolicu?? prepáč , že takto vecne , ale inak sa to nedá špecifikovať , môže to byť nejaká infekcia -vtedy by som použila masť bactroban, alebo si si prosto potrhala žilky , ak bola stolica tvrdá. Inak mohol by ti pomôcť aj kúpeľ v dubovej kôre a natierať nechtíkovou masťou ak chceš prírodnú liečbu, alebo aj kúpel s troškou tea tree olejom, alebo aj tým priamo natierať .

stefka33
10. dec 2014

@milka1533 Môže to mať veľa príčin, napr. prasklinka v koži - tuším fisúra sa to volá, alebo to máš naškrabané a máš kvasinkovú infekciu kože, tam mi pomohol Canesten, môžu to byť parazity - hlísta, mrľa..., hemoroidy - existujú aj vnútorné, alergia na toaletný papier - novinka, nedávno som o tom čítala, žlčník sa môže takto ohlásiť, celiakia, histamínová intolerancia, alergia na rôzne potraviny atď... Je toho veľa, ale keďže je to pomerne nový príznak a lekára nechceš navštíviť, tak by som ti odporúčala na začiatok zvýšenú hygienu, intímne gely na umývanie, zmeniť toaletný papier (najmä farebné sa neodporúčajú), odolať svrbeniu a namiesto škrabania osprchovať, viackrát denne mastiť Canestenom (tuším som niekde inde čítala, že masti na hemoroidy ti nezaberajú), zaradiť viac vlákniny do stravy (ovocie, zelenina). Ak to nepomôže, tak asi budeš musieť nacválať k lekárovi. Dokonca je aj odborník na takéto problémy - proktológ.

happyfrog80
10. dec 2014

nejes kazdy druhy den stiplave?

darina1952
10. dec 2014

@milka1533 neviem prečo sa hanbíš??? ...to si sa hanbila aj na pôrodnej sále keď si rodila a "obzeralo" si tvoje najintímnejšie partie naraz niekoľko ľudí 😉 ?
Je to úplne normálny zdravotný problém a kto iný ak nie lekár by ti mal v tomto pomôcť? lekárka ti napíše výmenný lístok na chirurgiu a chirurg ťa vyšetrí, určí diagnózu a nastaví liečbu. Možno máš nejakú trhlinku a tá spôsobuje bolesti.

klincek
10. dec 2014

@milka1533 ak je to len po v. potrebe, moze to byt precitlivela reakcia na zlozenie stolice (niekto to mava bezne a niekto podla toho, co zje), skus sa utriet detskymi utierkami (alebo hned umyt, ak mas moznost) a natriet sudocremom. ak nepomoze, pre istotu sa vyber k lekarovi.

sissy27
10. dec 2014

@milka1533 k lekárovi sa hanbíš, ale že už polovica mesta vie, aký máš problém, tak to ti nevadí... no nič, nemusím chápať všetko...
tých príčin môže byť naozaj veľa, tu môžeme len tipovať a hádať, ale normálnu odpoveď dostaneš len po vyšetrení u lekára... a pozor, možno ti naozaj pomôže niečo z toho, čo tu baby spomínali, ale môže to potlačiť len svrbenie, problém tým zmiznúť nemusí...

edvelyn
10. dec 2014

@milka1533 ano k doktorke sa hanbim ist...ale prezentovat svoj problem pred 100vkami zien je lepsie ...

milka1533
autor
11. dec 2014

Dakujem baby dufam ze mi to pomohne a kde to vlastne kupim?v lekarni abo v sanitase ?🙂,,,,,

milka1533
autor
11. dec 2014

@sissy27
@edvelyn
Ukazujem vam zadok?????je nieco ine ukazat a opytat sa nie???,,,,naco to komentujete ked neviete poradiť ,,,,
@darina1952

womankc
11. dec 2014

@milka1533 všetko kúpiš v lekárni , skús najprv tú dubovú kôru a trebárs tú nechtíkovú masť .....ak to nezaberie skús ten caneste, alebo framykoin, alebo bactroban a ak to nepomôže smer lekár, môže to byť len z tvrdšej stolice natrhnuté žilky, ale môže to byť možno aj nejaký hemeroid, či infekt. nič z tohto ti ublížiť nemôže .

sissy27
11. dec 2014

@milka1533 vieš, podľa zadku ťa asi nikto na ulici neopozná, ale podľa tváre je to možné... ale mne je jedno, len ak ťa náhodou niekto zastaví na ulici a spýta sa, či ťa ešte svrbí, tak neviem či ti to bude príjemné...
a myslím, že najlepšia rada, akú si mohla dostať, je ísť k lekárovi na výtery, inak ti nikto nezistí, z čoho tieto problémy máš, pretože to môže byť čokoľvek od zanedbanej hygieny, cez mykózu, parazity, alergiu na potraviny až po niečo naozaj vážne...
poskúšaj teda všetko rad radom, čo ti tu kto poradil, prípadne pogoogli čo ešte by sa dalo, niečo z toho pravdepodobne vyrieši svrbenie, ale či aj vylieči, to je otázne... a spomeň si, čo všetko ti lekári videli pri pôrode... slovami sestričky na urológii, keď sa pacient hanbil pred ňou vyzliecť - oooo áno, 20 rokov robím v tejto ambulancii aby som videla práve toho vášho ! 😀 😀 😀 predpokladám, že tvoja obvodná bude na tom podobne...

jednoducha
11. dec 2014

Ja som mala aj mám taký istý problém. Keby sa dal vrátiť ten čas, tak by som to riešila inak.Vyber sa k lekárovi a začni postupne. Je to boj na dlhú trať. Tiež som začínala s dubovou kôrou, nechtíkovou masťou, šalviovou tinktúrou... ale nepomohlo nič. Okolie konečníka som mala také citlivé po všetkých tých mastiach a odvaroch, že som sa bála ísť na veĺkú potrebu. Až nastal zlom, dostala som takú silnú alergiu, že som bola saamý pľuzgier a nemohla som si ani sadnúť, pichali mi hydrocortysol. Potom som si dala vyšetriť stolicu na parazity. Objavili blastocytosis. Nasledovalo preliečenie ENTIZOLOm. Dala som si urobiť testy na imunológii- alergia na kvasinky- nepoužívať intímne gély, len čistá voda, vkladať do pošvy dobré kvasinky. Prehnaná hygiena škodí, nosiť volné oblečenie. Navštívila som kožné- exém tam dole. Užívam každý deň Mobivenal, na posilnenie žíl. Takže je to boj, a pozoruj sa čo ješ a hlavne mne robí zle stres. No aj tak som sa svrbenia a štípania úplne nezbavila, ale už keď ma začne svrbieť tak viem,že mám premnožené kvasinky. Takže začni najskôr s lekárom oni takých zadkov videli .... aj ja ho mám veľký dosť. Držím palce