Štípanec po kliešťovi

rain15
10. dec 2023

Ahojte zienky, prosim poradte.
Pred mesiacom si muz nasiel kliesta - podarilo sa nam ho odstranit celeho. Nemal ziadne priznaky ze by ho bolela hlava ani nic a az teraz po mesiaci sa mi priznal ze ho ta rana stale svrbi a pozrela som mu na to, a ma to take vydurene ako ked sa vam robi zapalena vyrazka. Je to normalne pri rane po kliestovi?

rain15
autor
10. dec 2023
misinka0611
10. dec 2023

Áno, aj dcéra to mala a povedala dr. že normálna reakcia lebo koza bola podráždená. Stačí dezinfikovat betadine a nerýpat si do toho.

isis234
10. dec 2023

Betadine potierať, prelepiť. na www.zdravysvet.sk predávajú prípravky kvalitné z púčikov rastlín na liečenie boreliozy. V labáku pracuje lekárka. Je tam i poradňa.
Mala som štípanec po kliešťovi, červený. Neskôr hrčku pod kožou. Chirurgicky odstránili. Užívala som prípravky zo zdravého sveta ( 4 flaštičky cca 40 € ) a testy krvi som mala OK . Majú aj za nižšiu cenu cca 24 €.

rain15
autor
11. dec 2023

@isis234 aj si išla k lekárovi s tou hrčkou ? lebo on to má také, že je to taka hrčka akoby

isis234
11. dec 2023

@rain15 ano. Šla som lekárke. Ona dala výmenný lístok na chirurgiu a tam mi to vybrali. Nebolelo to, dali injekciu. Nemám žiadnu jazvu.
Predtým som to mala zapálené, červené. Bála som sa. Prikladala som na to repíkový výluh na gáze. Aj Laliu bielu kráľovksú v liehu.
Po vybratí je všetko OK. Aj som užívala tie prípravky proti borelioze