Štípance od komára - reakcia

zabka2019
28. sep 2023

Dobrý deň. Stretol sa prosím niekto s takouto reakciou na štípance od komára? Najskôr to mala dcérka opuchnuté,neskôr to mala ohraničené a potom sa jej spravil vodnaty pľuzgier v strede. Kliešťa určite nemala, ma viac stipancov v priebehu pár dní.. prvý štípanec mala v pondelok, taktiež sa jej spravil pľuzgier vodnaty 🤷 dodnes nezmizol. Zajtra pôjdem k dr len chceme vedieť váš názor a skúsenosti.ci ste sa s tým niekto stretli 😞 prikladám foto

dzulli1980
28. sep 2023

Veď to je úplne štandardná reakcia na uštipnutie, prečo chceš s tým ísť k lekárovi?
@zabka2019

zabka2019
autor
28. sep 2023

Zdá sa mi to celé nejaké zvláštne, ohraničené 🤷 či už mi śibe 🤷🤦 na tejto foto je to lepšie vidno.. myslím to ohraničenie

petamich
28. sep 2023

ja ta nechcem strasit ale moja velmi dobra kamoska mala podobnu reakciu a zistili jej boreliozu, dostala ju od komara 🤷‍♀️ moze to byt hlupost ale aj nemusi, ja by som mozno tomu lekarovi sla, lebo na tejto druhej fotke vidno, ze to nie je bezna reakcia na ustipnutie

aj do googla, ked si das vyhladat, vyzera to velmi podobne

zabka2019
autor
28. sep 2023

@petamich to ma presne aj napadlo.lennmi je čudné že by sa ten fľak tak rýchlo ukázal?uštipnutie to má od včera.teda dnes ráno som si všimla..včera ešte nemala...až mi je zle...ja som teraz douzivala 40 daňové ATB presne kôli borelióze (tiež uštipnutie komárom) ale mne sa fľak ukázal na inom mieste, a po dlhšom čase.no zajtrajší s ňou hneď pôjdem k dr...

petamich
28. sep 2023

@zabka2019 tak potom by to nemuselo byt ono, lebo pravda, ze to sa neskor zvykne, mozno naozaj len silnejsia reakcia, drzim paste! 🤞🏻

nikpa
28. sep 2023

@zabka2019 zajtra pôjdeš zbytočne k lekárke. Ak aj má boreliózu, skôr ako za mesiac sa jej v krvi neukáže.

dzulli1980
28. sep 2023

To nie je borelióza ... tá, ak je, sa ukáže neskôr ... miesto vpichu a okolie už je vyhojené, len v okolí sa vytvorí kruh ... pozri, ak sa Ti to nezdá, choď k doktorke, no moja dcéra máva také reakcie na štípance, že toto mi príde úplne štandardná reakcia na druhý deň od uštipnutia.
@zabka2019

zabka2019
autor
28. sep 2023

@dzulli1980
@nikpa
@petamich uvidím teda aké to bude mať zajtra 🤷 hádam to nebude nič hrozné 🤨 nikdy nemala takú reakciu na uštipnutie.dakujem baby 🙂

ninakajka
28. sep 2023

Moja dcera mava taketo reakcie, ale ona je alergicka na ustipnutie, ci uz je to komar, osa, vcela, iny hmyz. Do druheho dna to ma velke, naposledy cez pol stehna. Pre istotu to sledujte a ak sa to bude zvacsovat, smer dr., pohotovost, bude treba atb.

jaga18
28. sep 2023

Malý to mal podobné, prestastie to po pár dňoch zmizlo. Dosť často máva takéto reakcie na stipnutie komárom

jaga18
28. sep 2023

Takéto to bolo potom po 2 dňoch. Keďže sme boli v zahraničí, doktor hovoril, nech to každý druhý deň odfotim a pošlem, keby sa to zhorsovalo, šli by sme tam na pohotovost

majusss
28. sep 2023

Takúto mala dcéra reláciu na stipanec od komára, lekárka jej dala antihistaminiká ( fenistil , zodac) a prikladať ľadové obklady..do 3 dní bolo lepsie

dzulli1980
28. sep 2023

@majusss Aj moja máva takéto reakcie na uštipnutie, preto sa mi to autorkinej dcéry zdá v norme.

ivanakaka
28. sep 2023

@petamich aj travnikove musky tak stipu a mal boreliu otec z nich

ivanakaka
28. sep 2023

@majusss jeeeminecky

ivanakaka
28. sep 2023

@zabka2019 drzim palce daj pls vediet co povedala doktorka ak budes mat cas a chut 🙏❤️

zabka2019
autor
1. okt 2023

@ivanakaka nakoniec reakcia na uštipnutie komárom..večer sa jej to ešte zhoršilo, neskutočný pľuzgier..stipnuta bola aj pri členkoch a na stehne...tiež sa jej to ohranicilo, navrel obrovský vodnaty pľuzgier...dali sme dithiaden na noc..už to má krajšie našťastie, ale vyľakalo má to...stále hovorí že ju to bolí, a aj v noci katastrofa...

ivanakaka
2. okt 2023

@zabka2019 takze sa to neriesi u pediatra ze borelioza antibio a tak… tak super dakujem