Štípance od komára

23. jún 2024

Dobrý deň, sú toto štípance od komára? Včera na nohach dnes sa zobudím aj na rukách. Strašne to svrbí a po komaroch doma ani stopa…

janka_23
23. jún 2024

Ja mam niečo podobné na celom tele a je to alergická reakcia. Bojujem s tým už dva tyzdne, zacalo mi to na nohach a postupne sa to rozšírilo dalej

autor
23. jún 2024

@janka_23 a z čoho sa vám to vyhodilo? Ja som pila po roku prosecco, ale neviem či z toho môžu byt takého štípance…

janka_23
23. jún 2024

Vôbec netuším. Bola som na testoch, výsledky ešte nemám. Doktorka mi povedala ze v 70% sa vôbec nepríde na to co takúto zihlavku spôsobí. Dostala som lieky na alergiu, kortikoidy a masť. Daj si diétu a natieraj si to tekutým pudrom ak máš. Pokiaľ sa to bude rozširovať určite chod k lekárovi. A neostáva nič iné iba vydržať. Ja mam takto vyhadzane cele telo, zabral mi až prednison a konečne som sa v noci aj vyspala pretože to svrbenie bolo neznesiteľné

simsalabim
23. jún 2024

Takto 3 stipance pri sebe vraj robi plostica.

janka_23
23. jún 2024

@simsalabim od plostice to vyzerá trosku inak. Ja mam rovnaké a je to alergická reakcia. Ale tiež som doma prevrátila všetky postele ci to náhodou nie sú plostice 😄

simsalabim
23. jún 2024

@janka_23 ok, vdaka Bohu s tym nemam skusenost.

janka_23
23. jún 2024

@simsalabim ja bohužiaľ áno, z hotela v Taliansku