Štípance

ivetka454
27. júl 2021

Dobrý deň znova hľadám pomôcť, niekoľko týždňov dozadu som sem písala že mám problém so štipancami v noci.. Veľa z Vás písalo že ide o plošticu, no ja som hneď dala vycítiť byt a stipance naďalej pokračuju, dokonca aj cez obväz, deratizeri mi povedali ze už to plostica byť nemôže.. Neviete mi poradiť? Neviem kam sa už mám obrátiť, kožná povedala ze sú to plostice

simsalabim
27. júl 2021

@ivetka454 fuha, to je strasne. Virm, ze boj s plosticami je dlhy a narocny … skus oslovit inu firmu.

sirka9
27. júl 2021

no, pri plošticiach je to veľmi dlhý boj. odporúčam vymeniť všetky matrace, keď ani po deratizácii to neprestalo. ak máte koberce, vyhodiť, deratizáciu minimálne 2x po sebe. u nás robili tušim s odstupom 2 či 3 týždňov dávky. treba dobre poodťahovať aj skrine, skrinky, všetko. popozerať či nie je niekde najaká dierka, cez ktorú by mohli ísť od susedov. ak bývate v bytovke, mali by urobiť celú bytovku, nie iba váš byt - ploštice migrujú aj od susedov, ak v dome, tak je to jednoduchšie. povyberať oblečenie zo skríň, a vystriekať aj tie, naši susedia dokonca dávali oblečenie na pár dní do mrazničky. (bývala som v podnájme, kde vedľajšiu časť bytovky tvorila ubytovňa, takže som deratizáciu zažila dva krát na komplet, nebola to sranda. a nájsť riadnu firmu. prípadne, skúste ešte, existuje aj pes na SK, ktorý je špeciálne vycvičený na ploštice, ukáže kde sa nachádzajú a či. robí to nejaká baba, u nás vtedy bola. aspoň budete na istom, či sú to ozaj ploštice.

jani321
27. júl 2021

@ivetka454 a tá firma robila koľko postrekov?

ivetka454
autor
27. júl 2021

@jani321 2krat

jani321
27. júl 2021

@ivetka454 a neskúšali ste v noci, keď už dlhšie lezite zasvietit svetlo? Ja som ich takto objavila. Chlap spal, ja som zasvietila a oni behali okolo neho, hneď som vedela, že sú to ploštice.
Niekedy treba aj 3-4 postreky, hlavne dobrú firmu.

ivetka454
autor
27. júl 2021

@jani321 skúšala veľmi veľa krát a bohužiaľ som nič nenasla

jani321
27. júl 2021

@ivetka454 tak to je zvláštne... Ani po tých postrekoch žiadne mŕtve? Lebo ja som ich našla veru dosť mŕtvych už po prvom postreku, hlavne v paplonoch a vankusoch pod obliečkou.

ivetka454
autor
27. júl 2021

@jani321 nie vôbec nič aj sami deratizeri sa čudovali že ani jedna mrtva

jani321
27. júl 2021

@ivetka454 tak to je už naozaj čudné... V tomto veru neporadim 😔

simsalabim
27. júl 2021

@ivetka454 a blchy by to nemohli byt? Tie je asi tazko vidiet.

ivetka454
autor
27. júl 2021

@simsalabim ževraj blcha štípe aj cez deň. Toto moje sa vkuse spraví len v noci

simsalabim
27. júl 2021

@ivetka454 hm tak uz iba s niekym v noci na striedacku drzat straz, aby ste to zbadali 🤷‍♀️

magnetka
27. júl 2021

My sme kvôli tomu kúpili parný vysávač a viackrat za den a viac dní sme celý byt vysavali horúcou parou. Len tak praskali tie malé svine. Ale pomohlo to.

laura808
4. júl 2022

@ivetka454 dobrý deň toto je identicky u nás doma. Ako to u Vás dopadlo? Boli to plostice???