Steatóza pečene

luciahac
30. aug 2021

Dobry den som pol roka po porode, porod mi v 38tt vyvolavali kvoli 4nasobne zvysenym pexenov testom .. po 4 mesiacoch som mala len trocha zvysene tie testy avsak pred mesiacom som bola na sone a ze mam pecen zvacsenu(napisali mis teatoza pecene)
Je fakt ze ked som porodila som vsetko zacala jest az mam pocit ze som sa zacala prejedat( v tehu som nic nezjedla lebo islo komplet vsetko von grcala som celych 9m)
Teraz sa snazim dodrziavat dietu schudla som za mesiac 4kg snazim sa jest netucne jedla avsak uz neviem co varit. Ma niektora nejake recepty?
A chcem sa opytat na ranajky okrem caju mozem co? Capucino aspon? Lebo kojim a kavu nemozem mala mi po nej nespi
Dalej co mozem sa chcem spytat pudingy? Bez cukru? (Vsade citam ze mozem ale nejsom si ista)
Na ranajky co je najlepsie? Maslo asi nie vsak?
Tieto veci som vsetky mesiac vynechala preto sa pytam ci aspon nieco z toho mozem na ozivenie toho jedalnicka dakujem pekne za rady

i mozem

zuzap33
30. aug 2021

@luciahac v dnešnej dobe má už každý druhý steatozu pečeňe a netreba z toho robiť drámu. Na internete je plno článkov o tom. Obmedz trochu sladkosti, bielu múku a vyprážané. Maj zdravý pohyb a netráp sa. Pokiaľ máš pečeňové testy ok, tak nerieš