Sťažené prehĺtanie,pocit cudzieho telesa

miirkka1
13. jan 2019

Ahojte..mam tyzden pocit pri prehltani,najma slin, ze tam nieco je,co nejde prehltnut.. niekde ako v oblasti krku pazeraka. A ked prehltnem,akokeby to tam zastalo a potom slo dalej.Citim aj taky tlak na hrudi a dost casto grgam...Bola som u dr.tvrdi ze asi zapal pazeraka,pytala sa ,ci som nezjedla nieco ostre nechtiac nejaku kost z ryby alebo ci nemam reflux.No ja sa stravujem zdravo a mimo tehotenstva som palenie zahy nemala.Dr.mi dala pantoprazol,no zmenu nevidim.Po dobrati tabletiek bez zmeny ,mam prist na gastro.Ma s tym niekto skusenosti?

331kikus
13. jan 2019

mne takto diagnostikovali reflux.....rozdiel bol otrasný kašeľ pri ktorom som sa nemohla nadýchnuť takže som prešla od krčného alergo a pľúcne a až po roku v tomto kolotoči ma poslali na gastro...a je to reflux.....zahu som nepocitovala skoro vobec......ale z toho ako popisuješ by to mohlo byť.....

deti95060810
13. jan 2019

mala kolegyňa...vraj psych. pôvodu....
asi je to najjednoduchšie napísať...

vanilkavan
13. jan 2019

môže to byť aj zväčšená štítna žľaza alebo nejaký zápal, nádorový proces .... možností je viac.
Určite sa treba dať vyšetriť. Aj ultrazvuk by mohol pomôcť objasniť alebo vylúčiť niektoré príčiny, určite gastro vyšetrenie (gastroskopia)

miirkka1
autor
13. jan 2019

@deti95060810 Dakujem,u mna to nie je psychickeho povodu..necitim ziaden stres ani uzkosti.. vtedy byva hrca v krku, ale ja citim ako mi tazko prechadzaju sliny alebo jedlo do zaludka.Ako ked sa to tam zasekne...aj to poboli sem tam.Tazko to popisat...som z toho na nervy...len dufam,ze mi to prejde....

miirkka1
autor
13. jan 2019

@vanilkavan brali mi krv a z krvi mi vraveli,ze stitna je ok...jezis nadorovy proces mi ani nevrav...toho sa bojim velmi...😒😦nechapem aj keby zapal tak z coho,nic take nejem a nejem nezdravo okrem Vianoc

janinah
13. jan 2019

Potrebuješ orl vyš,vieš 100%vylúčiť,že ti tam neostal kúsok kosti a pod?ani nemuselo ostať,stačilo,že poškrabaná sliznica a následne zápal..mala ti zobrať odbery,vylúčiť zápalový proces.

miirkka1
autor
13. jan 2019

@janinah praveze som vegetarianka...v decembri mi brali krv,mala som malo zeleza.Bola som velmi unavena

lucka227
13. jan 2019

@miirkka1 ja som mala rovnaké príznaky, musela som mať diétu lebo som mala stále bolesti. Lekár povedal ze nejedzte co vám nerobí dobre a to bolo všetko. Ani na gastre nič. Aši po mesiaci to samo odznelo. Povedal mi ešte že pažerák je extrémne pružný a nic tam nemôže ostat

tanika
13. jan 2019

@miirkka1 ja som tým to prešla môže to byt zápal pažeráka teda len zmeny na sliznici pažeráka ktorý takto reaguje nakoľko je stále drazdeny keďže zvierač pažeráka dá dobre neuzatvára tak pustá plyny nemusíš mat vôbec pálenie záhy ja so tiež nemala , lieky mi pomohli len na začiatku nakoľko dom mala GERD 1.stupna a muselo sa to preliecit ozion 20mg ráno a večer a ešte k tomu itoprid pred jedlom aby dá strava lepšie počúvala dolu .poviem ti aj lieky som brala a bolo to celé zle ako sa povie lebo mi netravilo schudla som neskutočne lebo mi už všetko vadilo jesť až bála som sa toho prehltanie ,prešla som veľa mudr.gastro až som našla jedného normálneho a je to 30% lieky a 70% o strave akú ješ a to má každý inak.hlsvne nič dráždivé ,žiadne káva ,sladké a hlavne pečivo nie ak tak dvojdnňove .ziadny alkohol a bulblinkove vody a džúsy ./laik /vlastná skúsenosť

miirkka1
autor
13. jan 2019

@tanika keby to bolo len o diete,bolo by super...ako neprejedam sa,ale kavu a keksy som jedla.Ale vaha 53...dr.mi tiez zakazala kabu tak nepijem odvtedy..
tiez sa ti tazsie prehltalo?Neviem,ci uz mam zajtra volat k dr.Bola som tam vo stvrtok.Vravela ze mam dobrat lieky.

vanilkavan
13. jan 2019

@miirkka1 Tá štítna žľaza môže byť zväčšená alebo v nej môže byť uzol a pritom jej funkcia a výsledky v krvi môžu byť v norme tzv. eufunkčná struma - ale to by chcelo ultrazvuk štítnej žľazy 🙂. ultrazvukom by mohol byť viditeľný aj iný prípadný proces, keby niečo tlačilo na pažerák ...
Ale tých možností je niekoľko, vôbec to nemusí byť nič z toho, čo spomínam.
Určite by som ale pátrala po príčine

miirkka1
autor
16. jan 2019

@vanilkavan mam o 2tyzdne gastri vysetrenie,tak uvidime...

zanetka1989
16. okt 2019

@miirkka1 ahojky čo ta nakoniec trápilo?

miirkka1
autor
16. okt 2019

@zanetka1989 nakoniec ze zapal antrum...ale to s tym asi nemalo suvis...asi psychika,ja netusim😑

finky79
12. jún 2020

@miirkka1 , a presiel Ti ten pocit cudzieho telesa a stazeneho prehltania?

jarmill10
13. jún 2020

@finky79
@miirkka1 ahojte, mam podobny problem, s ktorym sa trapim uz rok... pominulo to u vas? Mne velmi vadi nieco na pravej strane krku, v hrdle, niekedy aj polka jazyka a pod nim. Neviem ci to fakt moze byt so zaludkom... co vam zistili?

miirkka1
autor
13. jún 2020

@jarmill10 ono je to v hlave...ked som nato myslela citila som to...teraz uz nemam pri dvoch detoch nato mysliet tak nic necitim😊

ebbi
16. apr 2021

@tanika Ahoj, ako sa citis ohladom GERD? Zlepsilo sa to? Stale mas dietu? Nevies mi odporucit dobreho gastroenterologa? Stale mam tlaky na hrudniku (akoby kamion mi tam stal) a roky to pripisujem psychike alebo srdcovej vade, co mam od narodenia. A teraz po rokoch mi docvaklo, ze to mam pravdepodobne z pazeraka. Vela grgam a mam pocit, ze jedlo mi zostava v krku. Bola som raz na hadici, kde mi diagnostikovali zapal aj v pazeraku aj zaludku ale po vysetreni som to dostala len ako telefonicku odpoved a odporucenie racionalna strava. Vobec som si to nespojila, ze mam riesit zaludok, pazerak, ak ma boli na hrudniku. Teraz mam trochu obavy, lebo uz je to dlhy cas, ci som si nieco nesposobila zlou stravou (nevedela som napr. ze kavu nesmiem) a necitim sa uz dlhodobo dobre. Hladam si po internete informacie.

arabela55
12. júl 2021

@tanika ahoj a čo si mohla jesť? Aká strava Ti pomohla najviac? ďakujem za odpoveď

eliskarupp
14. júl 2021

@ebbi ak nevadi aj j ti odpoviem,gerd mi diagnostikovali cca 2 mesiace dozadu,presne som mavala pocity ako ty,tlak na hrudi riadny,guca v krku,zaha ma nikdy nepalila,na endoskopii mi zistili Gerd,zapal pazeraka a zaludka nasadili lieky a dr.povedal ze si mam iba sledovat ake jedlo mi vadi,mat vyvazenu a zdravubstravu,co aj mavam,nic mi nekzal obmedzit ani kavu….po par dnoch a liekoch som sa citila super tak som nejaku extra dietu moc neriesila.a terz 2 mesiace potom sa mi to vsetko znova vrstilo a aj napriek tomu ze beriem lieky citim sa nanic,studujem rozne zahranicne studie a fora a pri Gerd je dieta zaklad,co som doteraz absolutne netusila,pila som bezne 2-3 kavy denne,cokolada,pikantne jedla ale inak mam stravu zdravu…tiez sa bojim ze som si to za tie 2 mesiace zhirsila stravou
najvacsi spustac je
kava,alkohol,fajcenie,citrusy,pikantne jedla,mata,cokolada,paradajky,vyprazane jedla fast food….ja som teraz na tom tak ze aj napriek tomu ze beriem lieky a som na prisnej diete priznaly mam kyzdy den a po kazdom jedne citim tlak palenie na hrudi a gucu v krku,kontrolu mam o mesiac tak dufam ze sa mi to nezhirsilo.urcite ti radim navstivit gastro a absolvovat znova endoskopiu ci zapal nieje rozsihlejsi

arabela55
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
arabela55
2. jan 2022

@eliskarupp
ahoj a je ti lepšie, lebo ja čo mám reflux diagnostikovaný, tak na zhoršené prehĺtanie a guču v krku mi pomáha ako tak, na ráno helicid , potom nutrikašu, panzynormm Forte počas alebo po jedle( na trávenie. To je niečo také ako kreon, pNceeolan), zeleninové polievky, vývary mi dobre robia a acc long 600mg mi tiež dobre robí, a na večer pred spaním gastrotuss sliznicu hrdla prelieči a popíjať po hltoch cez deň šalviový čaj prehojí podráždenú sliznicu a samozrejme pohyb dostatok🙂

slnko40
23. máj 2022

Ahojte ..Viete mi niekto poradiť mám problém s prehĺtaním ale dole ako je štítna zlaza úplne keď jem ako keby mi tam jedlo ostávalo aj keď pijem ..Aj keď prehltam na prázdno stále mám pocit že mi tam niečo zavadzia .. Na Krčnom som bola všetko v poriadku aj sono krku ani štítnu nemám ale to som bola asi dva mesiace do zadu ...Cítim to už asi piaty deň hlavne cez deň ..Úplne vyschnuté v krku ako pálenie . Za každý názor ďakujem

miirkka1
autor
24. máj 2022

@slnko40 nemas stres?Alebo nerozmyslas,netrapis sa nad niecim?

slnko40
24. máj 2022

@miirkka1 Áno mám momentálne ťažké obdobie ...Dnes som stým bola u obvodného a mám sa objednať na gastro vraj to môže byť tým teda vraj ak sa jedná o prehltamie vždy len gastro ..tak som sa objednala o dva týždne ..Som zvedavá ..

miirkka1
autor
25. máj 2022

@slnko40 aj mna poslali na gastro,no bolo to psychickeho povodu.Uvidis,po case nato zabudnes.

slnko40
27. máj 2022

Už neviem som bezmocná ...Je obdobie keď to necítim vôbec a potom zrazu to príde ale dole v krku ako je tá jamka medzi klucnymi kosťami a už je tam hrca a mám problém aj vodu vypiť ..normálne aj nadýchnuť ...

miirkka1
autor
28. máj 2022

@slnko40 poznam to.Presne to iste som citila a ked chcem ,dokazem to sama aj teraz citit.Je to psychicke.Nemysliet na to,aj ked sa to neda

arabela55
28. máj 2022

@miirkka1 zdravím. A mali ste aj problém s prehĺtaním stravy dlhodobo?

miirkka1
autor
28. máj 2022

@arabela55 no ja som to mala par mesiacov.