Sťažené dýchanie - astma

akyia
11. aug 2024

Ahojte, bude to asi dlhší príspevok. Liečim sa na astmu necelý rok, beriem kortikosteroidy dva krát denne, v prípade potreby atrovent. Lenže, nezda sa mi žeby sa mi dýchanie zlepšilo, keď som to celé začínala riešiť bola som s tým niekoľko krát za obvodnou no tá ma vždy posle ku alergologovi s tým, že to je astma. Ja mám ale pocit že to nie je len astma, lebo cely čas sa cítim rovnako, a to aj keď si dám atrovent ktorý by mi mal priniesť okamžitú úľavu. Chvíľu som bola presvedčená že to môže byt gerd alebo tichý reflux, pretože to celé začalo približne vtedy keď som brala dosť veľa ibalginu kvôli zubu a myslela som si, že som si tym podrazdila žalúdok. Vtedy som mala sťažené dychanie hlavne po jedle. Bola som s tym na gastre (až pár mesiacov po tom), spravili mi gastroskopiu, žiaden zapal žalúdka ani pažeráka ani nejaké známky poškodenia pažeráka. Mala som aj tetaniu, brala som asi tri mesiace magnosolv 2-3x denne, striedala som to potom s magnerotom 2-3x denne, teraz si dám magnezium raz denne. Viete mi povedať čo iné mi môže takéto sťažené dychanie spôsobovať? Ja už som zúfalá, chcem konečne znovu dýchať normálne 😞

salome123
11. aug 2024

@akyia vypytaj si výmenný lístok na plucne

maris5
11. aug 2024

@akyia existuje metoda, ktorou sa da zistit ci mas asrmu (NIOX).
Brata tak pomaly 40 rokov liecili na astmu s kortikoidmi a nakoniec to mal dlhodoby reflux.

Ked som sa ho pytala, ci mal take priznaky ako ja (mne stanovili astmu na zaklade, ze aj brat ma astmu 🤦‍♀️), stazene dychanie, ze sa nevies nadychnut, tak nemal.

Patraj dalej, nenechaj sa odradit.

akyia
autor
11. aug 2024

@salome123 doktorka mi povedala že nemusím ísť na plucne keď chodím ku alergologovi

akyia
autor
11. aug 2024

@maris5 ja mám problém sa zhlboka nadýchnuť, u alergologa som robila feno test a vysledky som mala dobre, spirometriu však zlu

akyia
autor
11. aug 2024

@maris5 ešte sa chcem opýtať, po tom, čo zistili príčinu a začali ho liečiť na reflux, polepšilo sa mu?

letfenixa
11. aug 2024

@autorka pľúcna a alergologicka neriešia a neliecia to isté, takže význam to má

babulkomale
11. aug 2024

@akyia bronchodilatačný test si mala robený?

akyia
autor
11. aug 2024
maris5
14. aug 2024

@akyia bol na operacii, nezatvarala sa mu tam ta prepazka. Potom na nejaky cas vylucil potraviny, ktore mu zhorsovali stav a uz je dobre.