Stavy úzkosti až na vracanie

jednorozec99
12. aug 2018

Ddobry den potrebujem o pomoc alebo radu tym ktory si to uz presli .. skoro kazdy den ma trapi uzkosť pri ktorej citim ze sa povracam napina ma a stale musim nejake jedlo zakusovat .. uz som stoho na dne neviem co mam robit prosim o nejaku radu

cara12
12. aug 2018

@jednorozec99 Ak je to vyslovene z úzkosti tak jedine psychologička, pocity na vracanie sú počas úzkosti úplne bežný prejav, treba odstrániť úzkosť a pocity na vracanie odídu tiež.. teda, pokiaľ nie si tehotná alebo tak 😁

prevenar
12. aug 2018

v zasade mas dve moznosti

1 - co ti asi poradi vacsina , chod k lekarovi a da ta na antidepresiva.
2 - este predtym mozes skusit napr. sport ..zacni kazdy vecer trochu behat, cez den chod na jazero. opaluj sa trochu ..najdi si nieco pekne co ta bavi , les - turistika s rodinou .. doma pocuvaj meditacnu hudbu, vecer skus meditovat - ukludnit sa . vymysli si nejaky pozitivny "projekt" - ciel ..na ktorom zacnes pracovat . ak nic z toho nezaberie do tyzdna ostava ti uz len bod c1 .

drzim palce.

3009
12. aug 2018

@jednorozec99 skús psychologičku, ak nie smer psychiater, ktorý ti predpíše na úzkosť antidepresíva. S odstránením úzkosti ti vymyznú tieto sprievodné javy aké máš teraz. Len tro treba riešiť a nečakať, že to prejde samé, lebo to neprejde. Psychika sa musí liečiť.

nenne27
12. aug 2018

Daj si vecer pohar vychladeneho Huberta😉 ale nie to bol vtip...mne to minulu nedelu pomohlo zo stresu...len to by si bola alkoholicka coskoro.mne pomaha turistikaod januara som kazdy piatok po prac dobe isla do lesa na taku mensiu 2 hodinovu turistiku s kolegami..a nejaku "laskavu"knizku na vecer...

katrin21
12. aug 2018

Aj vies, z coho tie uzkosti pramenia?? Ak ano, skus odstranit pricinu..
A inak odpprucam pocuvanie hudby, ktora ta roztancuje, jieco co mas rada, hudba vie velmi ovplyvnit dusevne rozpolozenie

cara12
13. aug 2018

Ja trpim úzkosťou už možno od skorého veku cca 12 ale vtedy som netušila čo to vôbec znamená a cele mi to došlo až keď som mala 17 a problémy boli horšie a aj častejšie ..sú obdobia kedy som naozaj šťastná a nič mi nie je a sú obdobia kedy nedokážem vstať z postele a mám záchvaty..potrebuješ nejakú oporu , niekto kto ti porozumie. Ak chceš skúsiť lieky tak do toho ja som skúsila ale žiaľ nevyhovovali mi a to ma od ďalších odradilo..pomôže hudba, a čokoľvek čo ta naozaj napĺňa, potrebuješ od tých stavov rozptýliť a prirodzene - nie nasilu myslieť na niečo iné a pozitívne, záľuby sú tu veľmi dôležité..

gabesz1
13. aug 2018

Ahoj! Lieky proti úzkosti ti nepomôžu, lebo tie len niečo utlmujú, pôsobia len dočasne, ale príčinu neriešia! Ty musíš prísť na príčinu buď sama, alebo ti v tom musí niekto pomôcť ( buď veľmi dobrá osoba resp. psychologička - ale zdôrazňujem, psychológ musí byť skutočne dobrý!!!! A to myslím veľmi vážne! Ak máš nejak= záľuby ony ti môžu pomôcť uniknúť z toho začarovaného kruhu!

libawet
13. aug 2018

@jednorozec99 treba zistiť príčinu, prečo úzkosť u Teba vzniká a tú odstrániť. Lieky len potlačia tento stav, no príčinu vzniku neodstránia, takže je to skôr horšie a len sa do toho viac zamotáš, nehovoriac o tom, že každý liek má aj vedľajší účinok.

0silvia0
13. aug 2018

@jednorozec99 celý deň máš takýto stav? Alebo keď máš niekam ísť? Niekoho stretnúť?

bielavila
13. aug 2018

Memoze to byt tetania?

jednorozec99
autor
14. aug 2018

Dakujem vam ,mam 17 rokov a z mamou sme isli k psychologičke ale ta povedala ze je lepsie ist k psychiatrovi ale neviem či mam ist... mam to skoro stale a hlsavne ked mam ist von ... nonstop zakusujem hocico a predychavam to ale uz to nezvladam .. chcem aby to skoncilo

gabesz1
14. aug 2018

Joj, tak teda nesmieš uvažovať! Veľmi veľa ľudí má podobné problémy ako ty, teda hlavu hore!

gabesz1
14. aug 2018

A nezúfať!!!!

3009
14. aug 2018

@jednorozec99 jednoznačne choď k psychiatrovi, porozpráva sa s tebou a dá lieky, úzkosť sama od seba neprejde. Ale treba sa zamyslieť z čoho máš tú úzkosť, niekedy sa ani na to nepríde, ale určite choď psychiatrovi. Kto nezažil úzkosť, tak tu bude vypisovať, že lieky brať je blbosť alebo si dávať čaje a pod. Je to porucha, ktorá sa dá časom liekmi odstrániť, ale môže sa pri nejakom napätí znovu vrátiť. Treba to liečiť, lebo často k tomu sa môže pridružiť aj depresia. Takže nehambi sa a choď k psychiatrovi, lebo neliečená úzkosť má zlý vplyv aj na ostatné orgány v tele.

jednorozec99
autor
14. aug 2018

Ja len nechcem byt zavisla na tych tabletkach preto sa bojim...

prevenar
14. aug 2018

@jednorozec99 ..antidepresiva su brutal pre telo a casom aj pre psychiku ..ber to ako posledne mozne riesenie. urcite to vie prejst aj "same" ..ak budes na tom trochu pracovat. (uz som pisal nejake moznosti) , ako same ..s tym ,ze sama nic nespravis sa samozrejme nezmeni nic.

otazka je ,ze ci dokazes na sebe pracovat, alebo je to tak zle ,ze to nedokazes. to posudit neviem.

tamichloe
14. aug 2018

@jednorozec99 urcite chod k psychiatrovi a nemusis sa bat ze budes zavisla...urcite nie....podobny problem mi zacal ked som mala tolko co ty....niekedy bolo lepsie niekedy horsie...a teraz som sa rozhodla ze to budem riesit...uz ma nebavilo "bojovat" mam 40rokov ..lieky mam 2.mesiac a naozaj mi je lepsie...prve mi daka ad z tych mi bolo hrozne, strasne....vyzera ze druhe zabrali.....nie kazdemu zaberu prve ...drz sa...a necakaj..lebo sa ti to moze zhorsit...a mas super ze si sa mamine zdvoverila a pochopola ta...ja som to stale drzala v sebe...az manzelovi som sa zdvoverila...drzim palce

3009
14. aug 2018

@jednorozec99 závislá môžeš byť tak od Lexaurinu, Xanaxu, Neurolu a pod. liekov na rýchle uvoľnenie - to sú benzodiazepíny. Pri ich vysadzovaní, môžu byť silné abstinenčné príznaky. Antidepresíva budeš užívať min. pol roka - podľa potreby aj dlhšie a podľa potreby to psychiater zruší ak ti bude dobre. Samozrejme, že treba robiť relaxačné cvičenia - dýchanie, relaxačná hudba a pod., ale same od seba to neprejde. To ti potvrdí každý, ktorý to zažil.

jednorozec99
autor
14. aug 2018

Dakujem vam za rady ... no skor by som povedala ze mama stym asi problem ma lebo brat mal tiež uzkost ale on zo skoly... to skor oco on mi chce pomocť ,myslite si ze sa to da vyliecit aj bez uživanie liekov?

romiada
14. aug 2018

@jednorozec99 pises ze to mas hlavne ked mas ist von. Nebojis sa hluku...davu ludi? Mohla by to byt nejaka soc.fobia. zistila si este konkretnejsie v akych situaciach to prichadza? Mavas to aj doma ked si v klude,medzi "svojimi" ?

prevenar
14. aug 2018

@jednorozec99 ..samozrejme, ze ano .

jednorozec99
autor
14. aug 2018

Ano mam aj ked som doma ale vecinov vecer je uz dobre

romiada
14. aug 2018

@jednorozec99 mas strach z ludi? Si hanbliva? Bojis sa povedat nieco cudziemu cloveku, prihovorit sa, resp.reagovat ked sa Ta niekto cudzi spyta nieco na ulici? Ked si v kruhu kamaratok, v skole aj vtedy mas take uzkostne stavy?

jednorozec99
autor
14. aug 2018

Momentalne to mam nonstop ani von preto nechcem ist

tamichloe
15. aug 2018

@jednorozec99 ked to mas v zaciatkoch da sa to riesit so psychologom...nauci ta ako v takych situaciach sa spravat...hlavne sa im nevyhybat....a ked bude vidiet ze to nejde bez liekov poradi ti ist za psychiatrom....ale je dobre ist cim skor za tym...lebo ked sa ti to prehlbi moze sa to zhorsit.....ono je najhorsie tie myslienky v hlave, tie to vsetko startuju....co ked.....a vecer ti je zato lepsie, lebo vies ze uz coskoro pojdes spat, nikam uz nemusis medzi ludi...nic ti "nehrozi".....poznam to😉viem ocom hovoris.....zijem s tym roky....zmaturovala som s tym na vyznamenanu....urobila vodicak....zalubila sa....porodila 3deti....ale ver mi....zivot bez toho by bol jednoduchsi omnoho!chod za tym a ries to hned...necakaj😉

fefe123
15. aug 2018

ono sa s tým dá bojovať aj bez liekov... stačí na to psycholog, netreba ísť hneď k k psychiatrovi.... sú na to cvičenia, ktroré psychlóg naučí a potom to ide celkom dobre.... viem, tiež som poctená takýmto

fefe123
15. aug 2018

@tamichloe prepáč, Tvoj príspevok som neprečítala, skor som napísala svoj.... presne ako píšeš, ja bojujem tým istým spôsobom a postupom, ako Ty....

sissi888
15. aug 2018

Ak by si chcela skúsiť,môžeš ešte prečítať :Roger Baker -jak prekonat panicke ataky...držím silno palce...

jednorozec99
autor
15. aug 2018

Vďaka...lenže mama zomnou nechce isť k psychiatričke Ani psychologičke si myslim lebo ona povedala že ona si už dosť vytrpela s bratom

karmen118
15. aug 2018

@jednorozec99 skús poprosiť ocina nech ide s tebou, poprípade ak by si zvládla tak aj sama alebo s nejakou inou blízkou osobou - niekto iný z rodiny, dobrá kamarátka...