Stav akútnej tetánie + príznaky ďalšieho ochorenia

annastevko
7. júl 2021

V prvom rade som si vedoma že neurogenna tetania ako taka tuna už riešena niekoľko krat bola, ale ja mam ešte akesi ine ochorenie ( ako to už tak vizera) s kt. si nedokažem poradiť a tak ma napadlo že snaď sa tu niekto najde s podobnym stavom alebo mi aspoň poradi. Takže k veci. Akutnu tetaniu mam oficialne diagnostykovanu od roku 2016 ked som sa dostala do nemocnice na SK ( zijem v zahraniči ) v zuboženom stave pripominajucom infarkt. Bežne stavy ktore často mavam: neznesiteľna migrena, zavraty, paraatezie tela, slabost, citlivosť na hluk, strata vedomia, neschopnosť ropravať ( pri zachvate ), triašky končatin, krče, depresia, neviem sa koncentrovať, unava, stavy uzkosti, bušenie srdca, hyperventilacia, nepravidelny cyklus, hrozne bolesti toto su moje bežne stavy problem je v tom, že som začala zabudať. Pamatam si všetko roky do zadu zabudam však to čo sa deje teraz a mam strach. Su to maličkosti ako napriklad idem o chladničky po maslo ale vezmem syr, alebo chcem tatarsku na šalat a vezmem kečup, zabudam kde davam mobil aj ked som ho pred minutkou mala v ruke, stratila som sa keď som šla ku kamoške, začinam koktať, často zaudam čo chcem povedať je toho spusta veci ktore si pišem na papieriky do notes mobilu . Prosim vas ma to ešte niekto s tetanistov alebo je to niečo ine nive! Mam astmu bronchial, celiakiu, osteoporozu mimo ineho ... poraďte. Ďakujem za každu odpoveď vam budem vďačna.

irusa
7. júl 2021

Podľa mňa to nebude ani tak chorobou ako tým,že má človek toho veľa a žije v strese. Tiež mám tetaniu a zabúdam určite vecí,no to bude skôr dnešnou dobou.

mpg
7. júl 2021

@annastevko Tak keď pôjdeš na kontrolu treba to povedať lekárovi, to vyzerá ako nejaký problém s krátkodobou pamäťou.

kkovacovak
7. júl 2021

@annastevko tetanické stavy som mávala kedysi také ako ty ale že by som doslova zabúdala sa nedá povedať. Skôr by som povedala že som mala určitú nepozornosť a nesústredenosť. Nemôže to byť to? Neberieš antidepresíva (alebo teda iné lieky), ktoré majú zabúdanie v nežiadúcich účinkoch? To čo opisuješ je v mojom prípade taká tehotenská demencia. Takže hormóny sú ok? Väčší stres ako bežne?

lilika2891
7. júl 2021

Tak toto zaujíma aj mňa nakoľko mám presne rovnaké problémy 📌

lucka_ke
7. júl 2021

dobrý neurológ a poriadne vyšetriť, mne sa nezdá, že by toto mohla spôsobiť tetánia

annastevko
autor
7. júl 2021

@mpg no ved to doktor ma poslal na kompletne vysetrenia do nemocnice ale v nemocnici povedali ze mam migrenu preto zabudam ale zaujimave je to ze ja zabudam stale ci mam bolesti hlavy alebo nie. Mojho doktora to nahnevalo tak musim riesit vybavovat dalej. Je tu podozrenie na sklerozu multiplex.

annastevko
autor
7. júl 2021

@kkovacovak beriem niekolko mesiacov lieky na epilepsiu a ukludnenie ale nasadiki mi ich velmi pomaly postupne citim sa lepsie. Naozaj zabudam niekolko krat denne a odkladam veci na ine miesta potom ich neviem najst je toho vela ... som s tohk nestastna...

annastevko
autor
7. júl 2021

@lilika2891 aj ty zabudas? Mas tetaniu? Umna je podozrenie na MS. Je to hrozne lebo najprv nieco urobim a potom zistim ze zle ale az ked nieco urobim ... napriklad volal mi doktor ze aky mam problem lebo som sa chcela nechat vysetrit lenze bolo to necakane a kedze som nebola pripravena povedala som len ze zabudam vsetko co sa deje teraz no a rozplakala som sa lebo sa pytal a ja som mu nevedela odpovedat. To je hrozne citim sa s toho zle.

annastevko
autor
7. júl 2021

@lucka_ke no ved to lekary na sk maju ine podozrenie okrem tetanie na MS am vsetke priznaku dufam ze ma poriesia lebo mam strach ze zabudnem vypnut sporak alebo nieco horsie ...

bluka2
7. júl 2021

A ako sa stravujes? Prijmes dosť vitamínov či skôr taký jedálniček o ničom, múčne jedlá, pečivo a pod.? Pozri si wahls protocol, ak vieš po anglicky

annastevko
autor
7. júl 2021

@bluka2 praveze zdravo lebo ja som celiatycka a aj pohybu mam dost.

lilika2891
8. júl 2021

@annastevko áno mám tetanu a práve čakám na magneticku rezonanciu hlavy nakoľko aj u mňa podozrenie na sklerózu multiplex aj mne je hrozne no ja mama aj strašný strach ze mam nejakú vážnu chorobu bola som na všelijakých vyšetreniach a všetky boli dobre je to hrozne denbo denne mat takéto pociti

annastevko
autor
8. júl 2021

@lilika2891 je mi to luto poznam to dobre hneva ma ked vsetko zvaluju na migreny preto ze zabudam ale to tak nieje ja zabudam stale ci mi je zle alebo nie a tiez mam strach s toho ze z ich nezaujmu nieco robyt to zajde tak daleko az bude zle. Co konkretne sa ti deje? Ja mam bezne aj mimo stavov trasy ruk uplne to je jedno co drzim papier alebo zemiak noz ...