Starostlivosť o Invisalign

lenka19791
30. nov 2022

Ahojte, rada by som sa opýtala tých, ktorí majú / mali skúsenosti s nosením neviditeľného strojčeka, ako sa staráte o dlahy ak ich vyberiete pred jedlom z úst? Stačí opláchnuť pod tečúcou vodu alebo používate aj zubnú pastu? Ja len kefkou prejdem pod tečúcou vodou. A ešte jedna vec ma zaujíma, po ako dlhom čase ste začali pozorovať, že sa vám zúbky už napravujú? Ja som na 8 -mej dlahe zo 48 a dolné zuby, ktoré som nemala krivé , len trošičku posunuté sa mi pekne rovnajú... ale s hornými dvojkami, ktoré mám vytočené je to ťažšie.

Ďakujem za skúsenosti.

patka06
30. nov 2022

Dcéra má Invisalign už dva roky, počas dňa keď vyberá, len oplachuje vodou - bez kefky aj pasty.
Ráno umýva kefkou pastou a večer počas jedla odkladá do Listerinu riedeného vodou.
Zlepšenie som videla už po mesiaci.

guudy
30. nov 2022

Moja dcera ma invisalign iba kvoli mensim upravam . Nosi dlahy vyse roka a nejake velke zmeny sme teda ani nevideli. Ale na fotkach pred a po je rozdiel obrovsky. Takze by som bola na tvojom mieste v klude. Mas pred sebou este dlhu liecbu.
Co sa tyka starostlivosti o dlahy, dcera ich raz denne umyva kefkou a pastou, cez den len oplachne vodou.

martinka13
30. nov 2022

Podľa toho ktoré zuby sa musia posúvať. Syn má teraz 9. zo 60. Pozerala som dlahy a predné zuby sa začínajú vyrovnávať cca okolo 42. Posúvajú sa najprv stoličky a bočné zuby. Je to teda individuálne. Čo sa týka údržby- cez deň len opláchne, večer kefka a pasta. V polke nosenia špeciálny čistiaci roztok.

tamvtme
30. nov 2022

pocas dna len oplachnem vodou, rano po vybrati a vecer pred spanim umyvam kefkou a pastou....ja som momentalne na dlahe 10/20 a vidim sakra rozdiel 🙂

lenka19791
autor
30. nov 2022

@tamvtme no tak som zvedavá aj ja. Ja mením dlahy po 7 dňoch. Prvé dva-tri dní mam zuby veľmi citlivé a aj trochu bolia potom už pohoda.

tamvtme
30. nov 2022

@lenka19791 fiha, ja po 2 tyzdnoch ale asi je to indivindi....joj no prvy den s novou dlahou je vzdy zly

patka06
30. nov 2022

Dcéra tiež mení po týždni, prvý deň cíti tlak, ale nič neznesiteľné. Potom už bez problémov a výsledky vidno.

lenka19791
autor
30. nov 2022

...ešte sa chcem spytat: mne lekár vypočítal na začiatku 66 dlah..avšak keby mi urobil zabrus 0.5mm do skloviny vyšlo mu to na tých 48 dlah. S tým zabrusom niekto skúsenosť nemá? Zuby sa vraj skôr vyrovnajú.

tamvtme
30. nov 2022

@lenka19791 mne zbrusovali aby nemuseli trhat a este ma to caka

lenka19791
autor
30. nov 2022

@tamvtme a bolelo to? Nie sú teraz citlivejsie?

tamvtme
30. nov 2022

@lenka19791 nie neboli to, aj ked mne je to neprijemne...je to presne to iste, ako ked ti plombuju stolicku a na konci prejde mezdi zubami takou drsnou paskou, aby zachoval medzizubny priestor...ked je malo priestoru,ide to ztuha...stokrat som sa pytala, ci mi to neoslabi sklovinu, zevraj nie, ze zvrchu sa prirodzene vyrazne viac zub za zivot obrusi, zboku ma dost materialu na zbrusenie...

lenka19791
autor
30. nov 2022

@tamvtme dakujem..tak som zvedavá ci to bude potrebné aj u mňa. Nejak s tým stotožnena nie som a vždy sa obávam citlivosti zubov.

tamvtme
30. nov 2022

@lenka19791 ja tiez nie, ja som strasne citliva na zuby a bojim sa, ze mi ich to oslabi, celkom sa branim a hadam ale nakoniec sa vzdy necham presvedcit, ze je to pre moje dobro a nemusim sa bat😀

tamvtme
3. dec 2022

@martinka13 prosim ta, aky spacialny roztok pouzivate?

martinka13
3. dec 2022

@tamvtme kúpili sme u zubára, od ktorého mame strojček