Starnutie mozgu už v 33. rokoch pri schizofrénii

kim2028
8. jan 2022

Zdravím, mám 33 rokov a mám problém s tým, že mi starne mozog. Zabúdam vecí (zlá pamäť), mám veľmi zlú koncentráciu a neviem, že ako to zlepšiť. Čo by ste mi odporučili?

Treba však povedať ešte, že mám schizofreniu paranoidnú. Vraj sa môže stáť, že sa niekto sústredí zle počas ataku, ale ten som nemal už 6 rokov. Rád by som to zlepšil, aby bolo prijateľné. Nie že dokážem sa venovať len jednej aktivite denne (koncentrácia max. 30 minút denne, keď je lepší deň tak 45 minút) a som nahnevaný dosť na seba za to, že som taký neschopný. Skúšal som veľa vecí (šach, krížovky, strava, prechádzky, cvičenie) a neviem nič z toho...

romea
8. jan 2022

@kim2028 hmm, no ono je to spôsobené tou chorobou to zabúda ie, aj sústredenie, mrzí ma to. Vitamíny uzivas napríklad omega 3 mastné? Stále rozmýšľaš? Vtedy sa mozog cykli a človek zabúda a ubúdajú mu aj spomienky, skus aktivitu pri ktorej vypnes mozog a budeš skôr prežívať emócie,

romea
8. jan 2022

@kim2028 hlavne sa neobvinuj, ty zato nemôžeš, dobre?

romea
8. jan 2022

@kim2028 a skus napísať na www.schizoforum.net tam ti isto poradia, drzim palce

kim2028
autor
8. jan 2022

@romea Ahoj romea asi áno. Hlava je už asi zničená. Vždy si hovorím, že môže byť horšie. Mal by som byť rád, že už niekoľko rokov nebol relaps. Dosť ma to obmedzuje. Už radšej nerobím ani nič poriadne. Máš pravdu skúsim nejako relaxovať. Vitamíny neužívam žiadne. Raz či dvakrát za týždeň dám si rybu a zlepšenie moc nevidno ani vtedy... Som aj na schizofore, ale ani nevedia asi... Aj keď sú tam veľmi dobrí ľudia...

kim2028
autor
8. jan 2022

Skúsim tam napísať ešte raz možno prehliadli. Pýtal som sa už dávnejšie...

romea
8. jan 2022

@kim2028 ono keď choroba nebude vládnuť tvojej hlave by som povedala, tak neboj pamäť sa dá aj rozmýšľanie do poriadku, mozgové bunky majú schopnosť sa obnoviť, v určite nie však do takej miery ako to bolo voľakedy, tie vitamíny určite uzivaj, ono aj psychiatrická ti poradí ktoré, urcite sa jej opýtaj. A skus ešte napísať na to forum

kim2028
autor
8. jan 2022

@romea Pýtal som sa na to už asi dvoch psychiatrov. Zmohli sa len na to, že súčasť choroby. Väčšinu vecí takto odbijú. Chodil som aj ku psychologičke. Bola skvelá, ale tiež nevedela, že čo so mnou. Nič nedarilo sa jej, čo so mnou robila a neboli ani výsledky také, aké by mali byť... Inak robil som už asi štyrikrát psychotesty a urobil som ich tak, že nevedeli z toho vôbec nič zistiť... :D Aj to je asi umenie tak psychotesty robiť...

romea
8. jan 2022

@kim2028 hmm tak nemáš dobrého psychiatra, a co sa týka psychologický, tak ta ti musí sadnúť, niekedy musíš vystriedať aj 2-3

kim2028
autor
8. jan 2022

@romea Psychologička je najlepšia v meste. Lepšia nebude. Skôr je to o mojej momentálne neschopnosti. Robil som psychotesty s 3 psychológmi (s dvomi v nemocnici na oddelení). So všetkými vyšlo to na smiech. :D Obávam sa, že dobrého psychiatra v meste nenájdem. Mal som už asi 5 a bolo to dosť odveci. U nich je to len o liekoch. Berte lieky a bude to dobre.

romea
8. jan 2022

@kim2028 píšem ip

lasoli
9. jan 2022

tak skus take ginko uzivat lecitin,to je naprekrvenie mozgu,mozno ti to nieco pomoze.