Starnem a chcem to tempo spomaliť

zumbadance
28. sep 2012

mam 25 rokov,2 deti.zijem v polostastnom manzelstve..da sa povedat ze som celkom spokojna zo zivota.. 😀 mozno preto ma trapi taka malichernost ako vyzeram :- vzdy ked sa pozeram na seba v zrkadle vsimam si ze tvar mi akosi opadava,vrasky pri nose sa viac prehlbuju.tmave kruhy pod ocami sa zvyraznuju,akoby toho bolo malo sa mi vytvaraju akesi malicke bradavicky 😔 su malinke ako pehy ale zial nie su 😒 .staram sa o seba myslim ze primerane ,natieram sa olivovym olejom,dvakrat do tyzna si nanasam na tvar masku,stravujem sa zdravo a casto chudnem kedze som maskrtnica 😀 ...pouzivala som od isteho casu krem garnier v zelenej dozicke,potom som prestala pouzivat akekolvek kremi a vystacil mi panensky olivovy olej.ako u vas prebieha starnutie,kedze starneme od narodenie len nie rovnakym tempom.. 😉 pouzivate drahe znackove kremy,nocne sera,a ocne kremy.masky a take..budem rada ak napisete aka kozmetika vam vyhovuje.. 🙂

zumbadance
autor
28. sep 2012

vsimla som si,ze genaracia mojej mamy vyzera na svoj vek velmi dobre a zdravo,moja mama posobi mlado a cuzdi ludia si myslia ked vidia spolu ze sme sestry 😝

m.i.r.i
28. sep 2012

@zumbadance ach moja, ved mas len 25 rokov a uz sa zamyslas nad starnutim? Ja neviem, ja som asi cudna, ale ja mam pomaly o 10 viac ako ty a vobec sa nad tym nezamyslam...mozno je to trosku aj tym, ze som sa citila mlada a plna energie, cestovala som, zarabala a vsetko az do 32r ked som mala prve dietatko..a to som sa citila stale mlado, ved som mamicka..tiez mozno aj preto, ze sice bojujem tiez s par kilami naviac hlavne po porode, ale geneticky mam vlasy tmave, vrasky naozaj ziadne..pred asi 5 rokmi som si prestala farbit vlasy a nikdy som nepouzivala ziadne kremy na plet ani na nic...odkedy mam dieta, tak sa uz licim len obcas a v podstate sa v zrkadle ani neriesim...nie zeby mi bolo jedno ako vyzeram, ale proste neriesim nejake starnutie..vsimla som si samozrejme, ze plet na tvari uz nie je taka pruzna ako bola, ale to az teraz v poslednom case, v tvojom veku som sa citila ako v rozpuku najvacsom🙂 Tak z mojej strany - nepouzivam ziadne znackove kremy, kozmetiku, nechodim na ziadne procedury..jedine co by sa mi ale zislo je viac cvicit, aby sli dole kila a trosku spevnelo telo, ale to plati pre akykokvek vek..myslim si, ze aj moj terajsi vek je super, kazdy vek je niecim carovny a vobec nemienim riesit kazdu vrasku...(aj ked ja naozaj zatial vobec ziadne vyrazne nemam) 😒

janinah
28. sep 2012

mať tvoj problém a prezidentov plat 🙂 🙂 😀 😀 😉 😉

zumbadance
autor
28. sep 2012

@m.i.r.i
@janinah viem ze,pre vas to znie malicherne,ale mna to stve ze musim riesit taketo stavy 😝 len uz pochybujem ci robim spravne ked pouzivam len olej,ved tie kremiky su drahe a neviem ci vazne sa oplati ich kupit a investovat do toho,mozno je to nezvratne co sa so mnu robi 🤐

janamal
28. sep 2012

@zumbadance Naopak ja Ti velmi dobre rozumiem. Tiez na sebe badam prve vrasky, plet straca pruznost (nehovoriac o prsiach po porode 🙂 ). Pod ocami sa mi tvoria naozaj "krasne" slivky. Vnutorne som v pohode, citim sa mlada (26), aj manzelstvo stastne, takze je to priroda sama, ktora u mna harasi. Tiez som si vsimla, ze niektore moje rovesnicky su na tom lepsie, ale aj horsie. Nemam pocit, ze generacia nasich mam vyzera mladsie, skor v mojom pripade mam dojem, ze tvar je starsia ako ich realny vek. Podobne je to u mojej sestry. Ta mala prvy sedivy vlas velmi skoro (po 30-ke), sice len par, ale objavili sa. Tiez jej uz po 25-ke zacali padat viecka. Asi to bude genmi, ktore podedime ktovie z kolkej generacie. Urcite rolu zohrava aj strava a pitny rezim. Takze tymto smerom sa zacinam snazit "pestovat" ja (zatial teda aspon ta voda, lebo sladkosti sa vzdat neviem) 🙂 A na narodky som si u manzela objednala nejake 2 kvalitne kremiky (noc+den). Z posmesnych reakcii si nic nerob. Niektore sme proste take, ze sa nas zmeny na nasom tele dotknu viac ako inych zien.

zumbadance
autor
28. sep 2012

@janamal kazda z nas pozna radost z toho ako dobre vyzera,ale ja poznam aj ten smutok ked nevyzeram tak ako predtym,nestresujem sa kvoli tomu,jasne ze treba to brat aj sportovo nie som manekynka len obycajna zena.mne sa pacia tie zvraskavene babky ktore su ciperne a sarmantne,vravim nech uz hoci budem vraskava ale nech robim to co ma bavi do staroby..ale kde aj tak ma to stve 😀 😀 😀

bamb27
28. sep 2012

@zumbadance jeda, netrap sa,, kazdy ma obdobia ked sa citi skaredo a staro, treba sa zaoberat niecim inym,, mas uzasny nick, posobis sviezo uz len nim, no ono niekedy je to v hlave,,, aleee dam ti tip, este som neskusila ale chystam sa, vymen olivovy olej za panensky sipkovy olej,,, vygugli si, myslim ze ma daco do seba a presne k teme ktoru si nadhodila,, potom daj vediet ako obstal a skusim aj ja,, 😉

janamal
28. sep 2012

@zumbadance Hej, stale rozum hovori, ze na tom nezalezi, ako vyzeras. No urcite! 🙂 Ved sme baby a chceme byt kocky co najdlhsie. U mna je to najhorsie rano, ked sa zbadam v zrkadle opuchnuta, nenalicena, strapata. Normalne sa mi neraz natiska otazka: Kto si ty zenska a co si spravila s Jankou? 🙂 Chcem preto nieco spravit. Zatial su to male vrasky, ale casom sa budu prehlbovat. Tak aby som o par rokov nezalamovala rukami nad tym, ze co som skor nezacala dbat o seba. Nie som ziadna pipinka, ale jednoducho chcem vyzerat a citit sa dobre. Dobry pocit zo sameho seba je na nezaplatenie aj pre dobry pocit celej rodinky.

odrik
28. sep 2012

@zumbadance
Zlatinko 🙂!!! Takéto zmýšľanie 🙂 Tvojmu veku ešte neprináleží 🙂!!! Ja budem mať v januári 40 a veru, veru........ Ale teraz Ťa pobavím 🙂, pred tromi rokmi som celkom vážne začala tancovať hip hop 🙂. A od tohto obdobia som prestala nad vekom rozmýšľať, pozor 🙂, v našej tanečnej skupine nie som najmladšia 🙂! Takže krásnu mladú hlávku hore!!!

katren
28. sep 2012

@zumbadance 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ty si myslis, ze s kozmetikou nebudes starnut????? 😀 😀 😀 😀
ja pouzivam obycajnu Niveu, tu modru klasicku....na to jemny make-up dermacol, zmatnujuci puder, riasenka a hotovo.....to, ze ti roky pribudaju kozmetikou neovplyvnis 😅 😀

gubcikova
28. sep 2012

tak ja mám 25 a vrásky nevidím

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bonaqua111
28. sep 2012

no ja mam 38 a som krasna neskutocne, vobec na nesere, ze mam kruhy a dnes som dokonca zistila, ze mam pod kruhami dalsie kruhy 😵 😵 😵 .
Vrasky si nevidim aj keby tam boli, starnut budes aj s kozmetikou, jedine ze sa das napichat botoxom.
😵 😵
@odrik ja cvicim crossfit chodim do fitka korculujem... chodim na powerjogu a veru sa stara necitim a este tak 15 rokov sa stara citit nebudem. Sice medzi tymi crossfitackami v adidas miniritkach vyzeram ako Anca s maslou ale sa zabijeme ked sme pekne???????????????? 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zumbadance
autor
28. sep 2012

@bamb27 kde ho zoeniem 🙂

zumbadance
autor
28. sep 2012

@odrik to je uzasne,palec hore.

odrik
28. sep 2012

@bonaqua111
Supeeeeeer 🙂!!! A však sme krajšie, ako keď sme boli mladšie 🙂????? Minimálne sme rovnako krásne ako pred pár rokmi, len nám to už trošku dlhšie trvá 🙂 🙂 🙂

zumbadance
autor
28. sep 2012

@bonaqua111 prosim ta pekne napis ake korcule mas lebo planijem si take kupit..paci sa mi tento sport. 🙂

bonaqua111
28. sep 2012

@zumbadance co ja viem, take najobycajnejsie FILLA tusim, neboli drahe, stali 89 eur. A su super,v exisporte som si ich kupila. My tu mame v Piestanoch pri Vahu val a tam sa korculujem. Asi 8 km krasnejho betonu 🙂.

bonaqua111
28. sep 2012

@odrik no ja som krasnejsia a 😝 hl 😝 av 😝 ne 😝 mi vela veci dochadza a otacaju sa mi priority 😀 😀 😀 😀 😀 .
A mam pocit, ze toho mam do staroby strasne vela naplanovaneho a ze mi to rychlo uteka.

barny
28. sep 2012

no neviem to je asi o pocite, ja ked som mala 25 som sa citila velmi mlada, 6 tyzdnov pred 25-tkou sa mi narodil moj maznacik 😀 a na rok budem mat 30 a stale sa citim mlada a aj to zrkadlo stale znasam dobre, asi si len unavena, treba sa trochu odreagovat a nekukat do zrkadla casto 😀 , treba si najst nejake hobby alebo pracu co ta bude bavit 😉

pavlala
28. sep 2012

my s mojimi kamaratmi si hovorime nasledovne: ked som mala 35, to bol super vek, ti mladsi sa s nami este stale v pohode bavili a ti starsi nas uz povazovali za dost skusenych, aby sa s nami zacali bavit.....zaujimave, ze toto iste si hovorime aj v 45ke... 😀 😀 neries vrasky a blbiny, v zivote su ine veci podstatne a nie ci mas na tvari nejake vacky...moja svokra hovorievala: do tridsiatky mas tvar od boha a po tridsiatke taku, ako si zasluzis. mne pomaha vela sa smiat, vtedy je tvar najkrajsia. a vela spat este 😉

bamb27
28. sep 2012

@zumbadance ja som to len na internete videla,, hod do gugla, daco vylezie

katkakovac
28. sep 2012

ja som sa rozhodla, že nebudem starnuť. ja mám stále 18 a pribúdajú mi roky skúsenosti. na tvári už síce badať nejakú tu mini vrásku, kruhy mám aj ja, teraz som navyše aj pribrala, ale nevešiam hlavu.
keď je najhoršie, skočím kaderníčke, kozmetičke, namaľujem sa a hor sa von v niečom čo mi svedčí. keď sa niekto obzrie, hneď sa cítim lepšie.
asi nebudem mať peniaze na plastické operácie, takže sa musím zmieriť s tým, že som malá, keď sa nenamaľujem, tak sa deti ľakajú, mám krátke nohy, široké stehná a priberám všade, len nie na prsia. nevadí, našla som si záplatu na dušu - idem na you tube, nájdem reálnu fotku nejakej hviezdy bez mejkapu a hneď mi je lepšie. oni tiež nevyzerajú stále dokonalo a majú svoje blbé dni.
a ešte niečo, klobúk dole pred všetkými odvážnymi ženami, ktoré venovali svoje telo takému zázraku ako je dať život dieťaťu. podľa mňa sú všetky mamy nádherné...... 😉

evabb35
28. sep 2012

žijem a uvedomovať si ako starnem jednoducho nestíham...jednoducho pre mňa sú dôležitejšie veci ako vrásky na čele či okolo očí...ak chceš, tak sa skontaktuj sa so šikovnou vizážistkou, ktorá ti poradí triky ako vyzerať mlado a sviežo aj po prebdelej noci...a tá ťa nalíči tak, že si budeš sama sebe pripadať nesmierne krásna...niekedy stačí zmeniť účes...niekedy stačí kúsok bižutérie...niekedy stačí nejaký nový kúsok v šatníku...a niekedy stačí poriadne sa vyspať, oddýchnuť si poriadne a hneď sa budeš cítiť mladšie. Zastávam názor, že výdatný spánok je lepší ako drahé značkové krémy, séra a očné krémy.

odrik
28. sep 2012

@bonaqua111
Z dušičky mi hovoríš 🙂. Asi to celé bude o prioritách, ale to prichádza až s vekom, ja sa vážne niekedy ani nemám čas pozrieť do zrkadla 🙂. A čím som staršia, tým si radšej ráno pospim. Keď som bola mladšia, vstávala som skor pre dokonalý make-up 🙂, teraz spiiiiiiim a make-up ani zďaleka nie je dokonalý 🙂!

sisaha
29. sep 2012

@zumbadance fajčíš? Ja napr. pozorujem dost podstatne rozdiely v pleti medzi mnou a rovnako starou kamaratkou...

sskriatok
29. sep 2012

Mne sa osvedčil odporúčaný postup - ráno aj večer pleť vyčistiť pleťovým mliekom a pleťovou vodou + očný krém + denný/nočný krém na tvár, krk dekolt. Nemám pocit, že za tých 10 rokov, čo takto fungujem by mi pleť zostarla čo i len o rok (možno akurát pribudlo mimických vrások zo smiechu 🙂 ) a navyše sa mi veľmi rýchlo podarilo zbaviť sa vyrážok (ktorých som mala požehnane) 🙂 Nezaberie mi to viac ako 2-3 minutky ráno a večer (spočiatku to bolo trošku viac). Vyskúšala som rôzne značky, no vždy sa vrátim k Nivea radu pre suchú a citlivú pokožku (dokonca sa osvedčila omnoho lepšie nez Vichy) 🙂 a nelezie to až tak do rozpočtu...

zumbadance
autor
29. sep 2012

@sisaha nie nefajcim,ved je to drahe 😝 by som sa zadusila... 😀

zumbadance
autor
29. sep 2012

@sskriatok
@sskriatok skusim tie pletovu kozmetiku tiez z rady nivea? 🙂

evabb35
29. sep 2012

@zumbadance mne pleťová kozmetika z rady nivea vôbec nevyhovovala a pleť sa mi zhoršila pri jej používaní...