Staphylococcus haemolyticus MRSH v močovej trubici. Aká je to baktéria?

anavie
10. feb 2022

Ahojte, už 3 mesiace som mala rezanie v močovej trubici. Moč bol neg. Kultivácia moču na baktérie atď tiež neg. Urológ ma poslal ku gynekologičke, kde boli výteri taktiež negatívne. Preto sa rozhodol urobiť mi výter z močovej trubice a vyšla táto baktéria. Stretli ste sa s tým ? Je to nebezpečne ?

tani777
10. feb 2022

Hemolyticky stafylokok,to mrsh znamena,ze multirezistentny stafylococus haemolyticus,cize stafylokok rezistentny na viac druhov antibiotik...urcite v kultivacii vysli aj antibiotika,na ktore je citlivy,tak Ti predpisu podla toho

anavie
autor
10. feb 2022

@tani777
Dakujem za vysvetlenie, predpisali mi dalacin ale ked som pozrela je pri tom klindamycin 0,25 rezistencia …dufam ze zaberu 🙏

tani777
10. feb 2022

@anavie drzim palce 🙂 verim,ze vedia,preco prave dalacin..snad to zaberie a budes mat pokoj..

anavie
autor
10. feb 2022

@tani777 tak na jednej strane som sa potesila, ze konecne po 3 mesiacoch mi zistili co mi vlastne je, ale bojim sa brat dalsie atb. Pred 3 tyzdnami som mala zapal priedusiek - a brala som zinnat a summamed. Urolog je v karantene, nedovolam sa tam, poslal mi len vysledok, len by som chcela vediet ako sa tam bakteria dostala a ci nie je potrebne preliecit aj partnera. Ty si zdravotnik ? 🙂

tani777
10. feb 2022

@anavie som sestricka,ale popravde,neviem,len tipujem..zapal,ktory nepresiel az do mechura,cize si nemala uplne typicke prejavy,takisto moc negativny..ci partnera treba preliecit sa pytaj radsej urologa..nebudem Ti klamat,fakt neviem 🤷‍♀️
Chapem Tvoju obavu z tolkych atb,neni to len tak,ale nelieceny zapal je horsi ako casto atb..treba k nim dlhodobo kvalitne probiotika,podporit imunitu,vitamin c a d..rakytnik mozes ak vies zohnat..a odporucam aj tinkturu z kapucinky,zozenies v lekarni 🙂

anavie
autor
10. feb 2022

@tani777 dakujem za pomoc,o tinkture z kapucinky som uz pocula 🙂 vyskusam

libka28
10. feb 2022

@anavie skús pohľadať v prácach S.H. Buhnera, venuje sa prírodnej (bylinnej) liečbe infekcií z rezistentních baktérií. Žiaľ v knihe, ktorú mám som mrsh nenašla, je možné, že je novšia ako kniha "Přírodní antibiotika", ktorú mám a študujem