Stalo sa vám niečo po vybratí znamienka?

dominik2795
Dnes o 11:20

Zdravim, chcem sa spytat ci ste mali po vybere znamienka nejake komplikacie, niektori ludia ma od toho odhovaraju ale lekari odporucaju ho vybrat. Dakujem

snehulak77
Dnes o 11:23

@dominik2795 ahoj, ako myslíš komplikácie? Či sa to môže zapáliť a pod? Teoreticky sa môže zapáliť čokoľvek, kde je rana, preto dostaneš odporúčania ohľadom sprchovania, plavárne a pod. Mne nič nebolo. Rizikové znamienka sa vybrali, poslali na patológiu a bolo.

simsalabim
Dnes o 11:27

A co by sa akoze malo stat? Mam vybratych snad 8? znamienok…

leni1977
Dnes o 11:27

Žiadne komplikácie som ja nemala a určite by som dala na radu lekárov a nie laikov.

domcci72
Dnes o 11:28

tak pokiaľ už aj lekár tvrdí, že by sa malo znamienko vybrať, tak by som s tým veru nejako neotáľala. nemáš sa čoho báť, evidentne sa mu dáko nepozdáva, inak by vám toto nepovedal.

andrea_ff
Dnes o 11:34

@dominik2795 určite si to daj vyrezať. Nič to nie je. Ja mám už vybratých x. S jedným som mala to, že som tam mala vstrebatelny steh a moje telo to neprijalo. Choď k dobrému chirurgovi a hotovo.

viestta
Dnes o 11:35

Ludia, ktori maju negativne skusenosti ta odhovaraju? Veris viac lekarom alebo "ludom" bez erudicie a skusenosti?

alexandra_j22
Dnes o 11:35

Mne vyberajú znamienka každú chvíľu, a žiadne komplikácie som nemala 😉

martul
Dnes o 11:38

@dominik2795 Dáš radšej na radu skúseného doktora, alebo jednej tetky z ulice?
Keď sa ti nevybraté znamienko zvrhne na rakovinu tak pôjdeš za tetkou z ulice nech ti pomôže?

lenka_da
Dnes o 11:38

@dominik2795 davala som si vybrat uz dve znamienka, aj detom som davala vybrat rizikove, na tvari, na hlave, na krku aj na trupe. Ziadne komplikacie neboli, a pritom dve znamienka na krku boli hned pri zile. Neboj sa...
Praveze opacny pripad sa mi stal, lekarka sa mi smiala, ze mam iba taky "pupak", ze hystercim... Tak nakoniec mi ten "pupak" museli vyberat 3x, histologia zakazdym nebola dobra, jazva 5 cm, 7 stichov... Este, ze som trvala na vybrati... Nebooooj 🙂

veronikavaneska
Dnes o 11:46

@lenka_da ahoj a deťom výberu v pohode ? Ja som sa pýtala a že nie, že netreba... Kde ste boli?

bellaa3007
Dnes o 11:48

Mne vyberali jedno dosť velke pri uchu, dalšie na mieste kde mi ho ošuchovala podprsenka a posledné na nohe.
Nemala som žiadne problemy, akurát otec ked tam bol so mnou odpadol ked to videl 😀 každe samostatne mi robili

mamina7070
Dnes o 11:51

to vedia dopredu ak je rizikove, mne vyberali x krat vsetko ok a posledne som mala komplikacie ale tie sa cakali aj mi to prasklo hnisalo museli cistit atd 12 stehov mam nepeknu jazvu ale ja som komplikovany pacient s vela diagnozami

cukroska
Dnes o 11:58

@dominik2795 Nie nič. Dokonca sestre vyberali ako malej co je vyše 40 rokov a ok.

mane01
Dnes o 11:59

@dominik2795 keloidna jazva, hnusne vyzera a desne svrbi… ale aj tak som to neriskovala a dala si rizikove znamienko vybrat. Ak by islo o esteticky dovod vyberu znamienka, dost by som si pohorsila. Ale zas nie kazdy mat nabeh na hojenie keloidom 🤷🏼‍♀️