Stále upchatý nos po chorobe

11. dec 2022

Ahojte,presne pred mesiacom sme doma boli chori,neviem ci covid(1test poz.1 neg),maly hnackoval,vracal,teplotoval,kaslal.po tyzdni co prestal zvracat,sa mu pustili sople.mal ich tak tyzden,cire.po tom tyzdni sople ustali,ale ma stale upchaty nos,ale iba vecer a v noci.Cez den je to ok,akonahle pride vecer,nos upchaty.V noci sa mi budi s revom ako tur,co nemoze spat.Zvlhcovanie,morska voda,chodime vonku..co este mozem urobit?Na orl sme objednani,no dovtedy asi uz zosediviem.

olivieraa
11. dec 2022

Ja len ze mam to iste a neviem co s tym😕

zuzickak
11. dec 2022

Ja to mám tiež skoro mesiac a preplachujem tou konvickou začalo to pomáhať

autor
11. dec 2022

@zuzickak uf,u nas konvicka nepripada do uvahy,maly to neda😕ale je to masaker,3tyzdne v noci nespim ani ja,ani on😕a cez den je potom ako z divych vajec😕

dzulli1980
11. dec 2022

A koľko má malý? Konvičkovanie by som určite skúsila ... dcéra mala dlhodobo problémy s upchatým nosom, zadnou nádchou ... u nás drahý inhalátor, drahá biolampa nula bodov ... obyčajná konvička za 10 EUR ju z toho dostala ... v živote by som nepovedala, že z takého malého nosa môže vyliezť toľko hlienov.

livuska124
11. dec 2022

Skúsiť dať na noc a antihistaminiká (fenistil a pod.), nech mu odpuchne sliznica. A ja by som ho určite takto netrápila a dala na noc nejaký normálny sprej, nie morskú vodu, ale nasivin, olynth,...

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
11. dec 2022

@dzulli1980 maly ma 4,ale to konvickovanie neda,on ma pravdepodobne Aspergera,s tazkou hypersenzivitou..uz len kvapka na obleceni a sa vyzlieka.😕

autor
11. dec 2022

@livuska124 mali sme Aerius sirup,potom nam dala dr zeleny trifed.po tom akurat zaspal rychlejsie,ale o piatej rano pravidelne hore s revom🙄

simsalabim
11. dec 2022

U bas po covude mali vsetci tento problem, spuchnuta sliznica v nose. Pomohol kortikoidny sprej do nosa. Stacilo 3-4 dni a sliznica odpuchla.

livuska124
11. dec 2022

Daj Nasivin, olynth, muconasal.... kym sa dostanete na ORL (tam zrejme dostanete kortikoidny sprej, ako píše aj v v komente nado mnou simsalabim). Nech sa normálne vyspí.

autor
11. dec 2022

@livuska124 davam,vzdy v noci ked sa zobudi,jedine ten nasivin mu pomoze este zaspat potom.len uz ho davam dlhsie ako odporucanych 7dni,aby som este viac zleho nenarobila😕ale ked vresti,kope(vylomil nam zabranu kopanim,na posteli),tak fakt mi nic ine neostava len ten sprej do nosa😕

autor
11. dec 2022

@simsalabim dakujem,dufam ze nam nieco daju a konecne sa vyspi on,aj ja😕 nasa dr ma podozrenie aj na nosnu mandlu zväcsenu,uvidime co povie orl.aj ked vysetrit ho bude boj😕

simsalabim
11. dec 2022

Skus poprosit obvodnu o ten kortikoid, napr Nasofan. U nas fakt stacilo par dni raz denne. Vsetkym piatim to preslo za par dni a tiez uz sme boli zufali.

livuska124
11. dec 2022

Verím, že je z toho podráždený. Ja osobne to neznášam, keď mám zapchaty nos, tiež som klbko nervov. Ak je zväčšená mandla kortikoidny sprej môže pomôcť aj na ňu - dcére zabral, ona už aj chrapala v noci a mandla sa po cca 2-3 týždňoch užívania zmenšila. Držím palce.

janinah
12. dec 2022

Suché teplo na dutiny a sinupret

autor
14. dec 2022

@simsalabim
@livuska124 dievcata dostali sme ten kortikoidny sprej,na mesiac.ma ju zväcsenu,ak sa nezmensi bude musiet von😕

simsalabim
14. dec 2022

Mandla je zvacsena?

autor
14. dec 2022

@simsalabim ano,bohuzial😕