Stále unavená

15. jan 2022

Idem tento týždeň na prevenciu k obvodnej Vie mi niekto poradiť aké vyšetrenie, odbery si pýtať?mám 41 r dieťa puberťák, práca nenáročná ja som stále unavená.Anemiu nemám.Ani intolerancie neviem o tom, tlak nízky, neliecim sa na nič, lieky neberiem.Pribrala som 5 kg, ale veľa sladkého a sama uznávam, že pizza a strava, ktorá nebola vhodná mi k tomu dopomohli.Menej športujem ako pred pandémiou.
Je mi stále zima bolia ma svaly, COVID som mala jeseň 2020 lahky priebeh .Nie som v svojej koži stále unavená aj, keď spím 9 hodín.Pitny režim dodržiavam, káva jedna, psychika ako tak stratila som energiu, ktorú som mala.Nikdy mi žiadne testy na boreliózu ani iné choroby nerobili.Moze mi chýbať nejaký b vitamín?V Decembri som mala virózu a zistili mi zlatého stafylokoka je prelieceny.Sedia na mňa príznaky chronického unavoveho syndromu.Som ochotná si aj zakúpiť injekcie vitamínov, minerálov dáva si to niekto?

sisa_s
15. jan 2022

Vysetrenia urcuje Dr, nie pacient si ich pyta 🙂 staci jej popisat, ako sa citite, vramci preventivky nemoze zaskrtavat hocijake vysetrenia, ake si pacient zmysli, nemusi to preplatit poistovna

autor
15. jan 2022

@sisa_s ja si zaplatím sama čo nemôže chcem vedieť tie, ktoré nieco podobne trápilo čo im bolo?Nikdy som nebola u žiadneho doktora okrem bežných zubár, gynekológ, kardiológ nie je normálne sa cíti stále unavená, bez energie.Alergicka na nič nie som.

autor
15. jan 2022

@sisa_s to, že mi zoberie odber na štítnu žľazu ma nespasi.Vzdy sa všetko zvalilo veď je jar ľudia sú unavení, máte nízky tlak ľudia sú unaveni chcem vyšetrenia aj, keď si zaplatím všetko sama.Ale aké?

sisa_s
15. jan 2022

Vramci preventivky je urcene, co sa vysetruje...sukromne laboratoria maju pre samoplatcov rozne balicky vysetreni, vitaminy, mineraly, balicek anemia, unava atd, treba popozerat medirex, synlab, lab.online atd

terry658
15. jan 2022

Skúste magnézium. Mám podobné stavy, i keď mám aj histaminovú intoleranciu. Ale kvalitné magnézium nie to z lekárne.

misickaa4
15. jan 2022

Daj vediet, ak na nieco pridu, mam to podobne....preventivka neukazala nic, ani vysetrenie u gynekologa ...a dalej nikto neskuma...maju ta vies kde..

kaja01
15. jan 2022

Mám to isté. Nízky tlak, raz sa sestričke ani nepodarilo mi odmerať tlak na prvý krát, potom keď mi odmerala, hovorí, nejdete odpadnúť? Strašne nízky tlak, ale na tak išla som na preventívku hladná a bez kávy. Ja pijem 2-3 kávy denne, to trochu zdvihne tlak a môžem normálne fungovať. Raz som skúšala si nasadiť aj magnézium, ale z toho som nemohla späť a cítila som sa oveľa viac unavená.

vler
15. jan 2022

Zacala by som dbat na stravu. Vravis ze si mala vela sladkeho aj pizzu, takze vela sacharidov, ktore mohli sposobit prudke kolisanie krvneho cukru a naslednu unavu. Zacni jest zdrave potraviny v primeranych mnozstvach prirodzene bohate na ziviny a mineraly/vitaminy

autor
15. jan 2022

@vler nie, to píšem na margo toho, ze som pribrala čo si roky udržujem postavu menila som prácu a nárazovo som jedla aj neskôr večer.Unavena som dlhodobo.
@kaja01 Magnosolv beriem kvôli PMS.
@sisa_s balíčky súkromných laboratórií poznám.Nebudem platiť za niečo kde ma môže poslať obvodna.Moje kamarátky hneď ich doktorka pošle na histamin, boreliózu a pod ..Tento krát si chcem vypýtať vyšetrenia aspoň na štítnu žľazu sono a pýtam sa ostatných kam ešte?Mávala som často zápaly horných dych.cuest aj teraz v decembri bez ATB vyšetriť chlamýdie pýtať sa k imunologicke?Okrem prevencie každé 2 r som nikdy nikde nebola na širšom rozbité nic

sense
15. jan 2022

Krvný obraz - vit D, vit K, magnézium, železo, B12, štítna žľaza ci je v poriadku, zmerať cukor...

liljana
15. jan 2022

Co narobis, vsetci starneme. Jedine vitaminy, pravidelny pohyb, zvysovat kondicku, absolvovat preventivnu zdravotnu prehliadku ..

matabb73
15. jan 2022

Štítna žľaza je v poriadku. Aj pri tom býva únava.

beatta7
15. jan 2022

mozno treba nejake tie vitaminy doplnit, ono ked pojdes na preventivku tak povedz aky mas problem, ze ta to uz dlho trapi a povie ti co by bolo vhodne, ci nejake odbery urobi alebo co navyse

janapeterjana
15. jan 2022

Nemôže to byť začínajúca depresia?

jaja20
15. jan 2022

Daj si u gynekológa urobiť hormonálny profil,mohla by to byť už premenopauza.

sante81
15. jan 2022

Pocit unavy môže znamenať nedostatok vitamínu D.

nevenka
15. jan 2022

Tipujem stitnu zlazu, ked este aj tlak nizky.

sanen
15. jan 2022

Vyšetrenie štítnej žlazy.