Stále som chorá

22. mar 2024

Dobrý deň ,prosím máte to niekto podobne ..ja slm niekedy bola chorá raz do roka max ,teraz od februára nechápem tie vírusy ci čo to je vi vzduchu každé 2tyzdne niečo mi je ,vybrala som atb a zas ma strašne boli hrdlo ..ja si už namyslam zw to je niečo vážne ..máte niekto tiež podobne takú dlhu a “divnú “chorobnosť ? ..mám aj upchate dutiny hlava ..sú dni kedy mi je ok potom zasa ja už nechápem

ivik4
22. mar 2024

Hej posledny rok som a teraz som ,,chora" vkuse uz 3,5mesiaca odkedy mi syn cosi dotiahol zo skoly. Minuli tyzden som bola dokonca na rengen krku . Otras cele

sona96
22. mar 2024

Teraz všetko kvitne, nemôže to byť alergia? Ja má tiež už aspoň dva týždne takú nádchu a silnú bolesť hrdla a u mna je to alergia

cheeta
22. mar 2024

trocha by som to preštylizovala, ale:
od 1.februara t.r. (niečo som zrušila, tak som si to zapísala) bolesti v hrdle, akokeby dom tam mala žiletky, potom kašeľ, taký záchvatovitý, že si začínam myslieť, že to bola nejaká light verzia čierneho kašľu - včera v programe Z prvej ruky - je v podcaste slov.rozhlasu o 12:30 dve... tuším obidve lekárky o tom práve hovorili...
od nedele nádcha a a opäť kašeľ, ten iného typu

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimikarol
22. mar 2024

Ja som posledných pár rokov nebola chorá. Mohla dcéra hocičo doniesť zo škôlky a nechytila som to od nej. Posledný cca rok som chorá každu chvíľu, ju bolí hrdlo a chytí to aj mňa. Teraz som okolo 9.3 ochorela a stále mám zapchaty nos, každý deň aj noc si musím dávať sprej do nosa a už zase začínam cítiť aj skriabanie v krku

emm_i
22. mar 2024

Mám to rovnako. Bola som chorá naozaj len veľmi zriedka a výnimočne. No posledné 2 roky som chorá už 6x a z toho 3x žiaľ na PN. Možno je to tým, že pracujem s deťmi. Avšak mala som teploty, zápal priedušiek, raz nábeh na zápal pľúc. Do toho má často pobolieva hrdlo a cítim sa slabá. Neviem, čo sa deje, ale kolegyne mi tvrdia, že chce to len čas. No neviem, mám z toho zvláštne pocity 🙈

ivik4
22. mar 2024

@emm_i urcite to ma spolocne to ze robis s detmi, napriklad ja kym som nemala dieta, ani som nevedela ze az tak strasne dokaze byt clovek chori. Co deti nosia zo skolky a skoly je des 😱

majlo1234
22. mar 2024

Ja tiez furt chora, moze za to moj mal syn a asi aj tehotenstvo. Ja uz som hotova, nech je leto uz

ivik4
22. mar 2024

@sona96 mozem sa prosim spytat, je nieco co Ti na tie bolesti hrdla pomaha nech mozes ,,normalne" existovat ? Ja sa uz asi zblaznim z toho

sona96
22. mar 2024

@ivik4 striekam si jox a cmulam hydropastilky

gabika0825
24. mar 2024

Išla by som sa vyšetriť aj na alergie a posilnila v prvom rade imunitu, hlavne po antibiotikách sa majú brat kvalitne probiotiká lebo imunitu mame v črevách primárne. A mne pomohla s imunitou aj chlorella, teraz užívam aj moringu a tá je na takú celkovú vitalitu.

vakatko
24. mar 2024

Treba posilniť Imunitu,Probiotikami,Vývarom z kostí,Reishi,Baza čierna,Zinok,vitamínD
Pri chorobe je dobrý čaj Zázvor s Klinčekami a škoricou, recept na nete, alebo hrýzť klinčeky na boľavé hrdlo pri angíne. Klinčeky sú silne antivírusové a antibakteriálne.
Pomôže obmedziť cukor, lepok, bielu múku, sladkosti znižujú imunitu a zahlieňujú.
Pridať zdravé tuky losos, avokádo, olivy,kokos, vlašské orechy, ľanové tekvicové semená
citrusy, kiwi, goji, čučoriedky, jahody, Kefír, biele acidko, biely jogurt + ovocie, šiitake, tymián, oregano, fenikel, kurkuma, zázvor, badián, škorica, rasca, cesnak ...