Stále sa opakujúce afty

koka3
11. okt 2016

ahojte mamicky, potrebujem poradit, od kedy som porodila druhe baby - synacika. Sa mi stale robia a opakuju afty, beriem vo velkom B-komplex, vytieram kde cim a je to stale horsie...trvaju vyse tyzdna, prejde par dni a mam ich zase...co mam robit??napiste mi co vam pomohlo, dakujem za kazdu radu 🙂 Dagmara

jajulaa
11. okt 2016

Ahoj, ak ti môžem poradiť zmeň zubnú pastu. Treba si kúpiť pastu, ktorá neobsahuje penidlo , teda pasta bez SLS, je to napríklad cura prox. Stojí síce viac, ale môjmu manželovi sa robili afty nepretržite, potom som trochu googlila a dozvedela sa, že penidlo oslabuje ústnu dutinu. Jemu to pomohlo na 99%. Tak skús.

alicia14
11. okt 2016

Moze to byt aj tou pastou ale vacsinou je to oslabená imunita. Mne velmi pomohol vitamín c. a pridaj aj nejaké multivitamíny. Na potieranie mi super zaberala gingivalisová tinktúra z lekárne.

koka3
autor
11. okt 2016

@jajulaa dakujem velmi pekne, tak si kupim tu pastu, lebo je to uz na nevydrzanie...uz ani pit a ani jest nemozem...dakujem

koka3
autor
11. okt 2016

@alicia14 okik dakujem, tak ku B vitaminu si doplnom este vitamin C a uvidime

juliet86
11. okt 2016

Ahoj aj ja som mavala. Skus vsecko z tohto clanku http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/cl...
Mne to pomohlo. Pripadne zubar vie namiesat vodicku. Plus spravaj sa k svojmu telu akoby si bola chora mala slabu imunitu. Vela cesnski zazvoru medu votaminu c multivitaminov ovocia ziaden alkohol. Ukyvaj si kazdy pribor a veeela ruky a verim ze do mesiaca so fresh

nelinka37
11. okt 2016

Ja uz ficim niekolko rokov na pastach bez SLS. Tak isto pomohlo 🙂 A bez SLS je aj Zendium pasta- par centov lacnejsia. A teraz v tehu to doplnam o B-cko a C-ko ale pravidelne kazdy den.

koka3
autor
11. okt 2016

@juliet86 dakujem za info...asi mi fakt chybaju vitaminy a pocitam ze aj ten stres kedze v noci nespime :( dakujem este raz

janickacrazy
11. okt 2016

@koka3 ešte taká základná vec, umývaj si poriadne ruky, viem, že je to banalita, ale minule v telke ukazovali koľko baktérií ešte na rukách ostane, ked si ich umyjeme len tak narýchlo a dávaj pozor, aby ti deti nestrkali pršteky do úst, moj muž tak dostal afty už dvakrát od malého, furt mu pchal prštek do úst 😉

hivanik
11. okt 2016

Pokial sme nevyradili zo stravy mlieko tak sme mali s tymto problem kazdu chvilu. A pritom sme davali B, C a neviem co este. Teraz raz za cas sa objavi ale uz to nieje to co pri mlieku. Su nahrady za mlieko.

tomasko27
11. okt 2016

@koka3 Ahoj.Mam dceru 11r a ona ich ma 3krat do mesiaca.Posledne to mala tak hrozne ze sme sli k dr a skoncili sme na koznom.Jej sa spravili kutiky a potom stoho sa jej vysusili cele pery a praskali jej ranky a nemohla uz ani usta otvorit.Dr na koznom dala masticky ale len na zahojenie tych pier,pricinu toho preco sa jej robia treba zistit.A sa pytala na zuby akom stave ma,ci si olyzuje pery a pod a kazala spravit vysetrenia ako ORL,krv zobrat .

koka3
autor
11. okt 2016

@tomasko27 a boli ste uz na vysetreniach???

laduska79
11. okt 2016

odporúčam k obvodnému a žiadať B12 injekčne, už po prvej by malo byť značné zlepšenie..... a tri budú úplne stačiť. A dať si spraviť výter.... ja som mala nejakého bacila, musela som potom ešte kvôli výsledkom brať antibiotiká. Neváhaj, choď čím skôr, časom sa to stupňuje a je to len a len horšie

tomasko27
11. okt 2016

@koka3 Neboli,lebo mame blbeho pediatra a povedal ze ked sa to bude este opakovat tak potom jej to porobi,tie vysetrenia.
Ale ta kozna kazala do jedalne si nosit pribor z domu,nepit z plastovych flias ani plastove poharky ze z termosky ten vrchnak aby pouzivala v triede na pite.