Stále sa niečoho bojím

permanentka
5. sep 2015

Dievcata poradte mi...cely moj zivot sa niecoho stale bojim, moj prvy sex (a to som ho nemala v 17tke ani v 25tke) som mala take nervy ze to bude boliet, strasne som sa bala...teraz mam 32 a rozmyslame ze o par mesiacov sa zacneme snazit o babatko. Milujem deti a velmi chcem mat svoje deti a viem ze uz by sme chceli mat, ale ten strach. Strasne sa bojim ze pocas tehotenstva priberiem 60-100kg (mala som problem s vahou, stale sa vidim tucna ale uz zvladam to ze so musela trochu pribrat), bojim sa ze porod bude strasne boliet a ze sa roztrhnem az neviem kam a ze nebudem moct utiect z toho stola ked to bude tak boliet :( :( viem je to cele detinske, a viem ze ked uz bude babatko tak budem mysliet na nho viac nez na seba ale vzdy ked ocikam test, tak viem ze ma asi porazi ked tam raz uvidim 2 ciarky, iked moje druhe ja by sa potesilo...
poradte prosim co si mam povedat a ako sa ukludnit =/

pauliesivackova
5. sep 2015

A čo ešte keď príde dieťa? Budeš s báť kojiť aby ti neovisli prsia, budeš sa báť opustiť izbu aby sa nezadusil, budeš sa báť ho dať niekomu do rúk, budeš sa báť že prečo ešte nechodí, prečo má zvýšenú teplotku, prečo plače, prečo má v škole päťky, prečo si našiel skoro lásku.... :D Asi nie si zrelá na to mať dieťa ak rozmýšľaš nad sprostou váhou a podobne...

sense
5. sep 2015

Navstiv psycholiga

pribinak
5. sep 2015

Ak reálne nie si schopná zvládať bežnú záťaž, tak potom pouvazuj nad navstivenim psychológa,

isabella22
5. sep 2015

Veru treba sa porozpravat s odbornikom

permanentka
autor
5. sep 2015

Asi mozno fakt niekam skocim, lebo viem ze v zivote pride (a prislo) vela situacii ale šialene sa vzdy bojim a predstavujem si to najhorsie...a vy ste sa baby nebali porodu?

permanentka
autor
5. sep 2015

co sa tyka tej vahy tak som zmierena ze priberiem ale samozrejme sa obavam toho najhorsieho ze co ak prave ja naberiem prave 100 kg ako tie v telke co ležia na posteli a nevedia sa pohnut 🙂 zase to najhorsie som si vybrala

isabella22
5. sep 2015

@permanentka ja som teda este nerodila ale pre to maale vonave babo zvladnem vsetko 😵 ved teraz uz su lieky od bolesti atd.ked aa vsetkeho bojis nerod nevychadzaj z domu a urcite sa ti nic nestane...zatvor sa medzi 4 steny 😉

black66
5. sep 2015

Aj ja som bola takáto. Všetkého som sa bála. Ver, že keď to dieťa budeš držať a len čo ho uvidíš, zabudneš na celý pôrod. Dnes som si to odskúšala 😎

permanentka
autor
5. sep 2015

@isabella22 vtipne 🙂 ale ved samozrejme ze to nerobim vedome, len som chcela poradit, ci ukludnit 🙂

permanentka
autor
5. sep 2015

@black66 jejda dakujem toto potrebujem pocut...a dala si si epiduralku? bolelo vela? a da sa dat 2 epiduralky? :D

isabella22
5. sep 2015

@permanentka no keby sa v zivote vsetkeho bojim nic nedosiahnem....

dominika6
5. sep 2015

@permanentka
Skus psychologa

permanentka
autor
5. sep 2015

@isabella22 ja som sa cely zivot bala a dost som dosiahla ale ma to stve ze sa napr porodu riadne bojim teda hlavne tej bolesti

isabella22
5. sep 2015

@permanentka a co si prva na svete co by rodila?? 😕 zvladli ine zvladnes aj ty

pribinak
5. sep 2015

@permanentka vieš co? Pozri si tu vo píšu SNAZILKY, co nedokážu otehotnieť aj 8 rokov, podstupujú 4te IVF v poradí, sú vyplieskane z peňazí, pichajú do seba cele týždne injekcie, pchaju do seba hormóny, sexuju na povel od doktora, podstupujú opakovane nepríjemne vyšetrenia a operácie a potom porozmyslaj ci sú tvoje obavy take hrozne

isabella22
5. sep 2015

@pribinak krasne si to vystihla ja ani po stimulacii nemam od injekcii pokoj....cele tehu budem pichat injekcie na riedenie

black66
5. sep 2015

@permanentka Hlavne nerozmyslaj nad liekmi, ono to je dobre ked si to das, ze vtedy nic necitits...Ale potom je to ovela horsie...
Naozaj staci mat pri sebe muza ako podporu a pôrod zvladnes, takisto ako aj vsetko v zivote 🙂

jankaroy
5. sep 2015

@permanentka je normalne ze sa bojis lebo nevies ake to bude 🙂 Aj ja som sa bala, bolest ako taku zvladam dobre, aj napriek tomu pri oboch porodoch som si zaplatila epiduralku a zvladla som to. Rany po siti sa zahoja a potom budes spominat uz len na ten krasny pocit ked budes mat svoje dietatko v naruci. Co sa tyka priberania, po porode ta to trapit nebude lebo budes mat zodpovednost za maleho cloviecika, ktory bude od teba zavisly. Ak mas nejaku blizku priatelku porozpravajte sa o tvojich obavach, ak nie tak vyhladaj psychologa, niekedy aj jedno sedenie pomoze 🙂

permanentka
autor
5. sep 2015

@black66 dakujem ti 🙂

pre vsetky ostatne: ano viem su deti co nemaju co jest v afrike, su ludia co nemaju nohy, su ludia co maju operacie kazdy den,...ano viem ze to maju tazke ale mam to v hlave, preto som si pytala radu...a porovnavat sa s inymi ludmi mi nejak ten strach neberie. Viem co mi tym chcete povedat, ale to ako keby prislo za vami dieta s placom ze sa boji pisomky a vy mu poviete ci je normalne to sa ocko skor moze bat ze ho vyhodia z prace...asi nie 🙂
nechcem sa porovnavat s dietatom :D ale ano viem ze asi potrebujem psychologa na toto chcela som len poradit a nie nechat si menovat situacie ludi ktori su na tom horsie alebo radu ze sa mam radsej zavriet medzi 4 steny, neviem 🙂

permanentka
autor
5. sep 2015

@jankaroy si zlata dakujem..ano je mozne, vzdy som sa bala nepoznaneho, aj ten prvy sex, tak som sa bala ze co to bude a nic to nebolo :D si neviem vynachvalit...asi sa fakt bojim noveho, ale porod je ovela ovela hrozivejsi nez sex :D ale dakujem ti moc 🙂

janinah
5. sep 2015

človek sa prestane báť života a životných situácií v momente,keď na ne dozreje- moja skúsenosť

janinah
5. sep 2015

@permanentka pôrod ani náhodou nie je hrozivejší ako sex,len je to niečo iné.....moje tri pôrody boli moje najkrajšie zážitky,tešenie sa na dieťa úplne potlačilo strach,bolesť....

permanentka
autor
5. sep 2015

@janinah to fakt? dufam....

janinah
5. sep 2015

@permanentka píšem to úplne vážne,ja som sa usmievala,kecala s personálom,v moment kontrakcie som stisla mužovi ruky,zaťala zuby,po kontrakcii zas pohoda až do ďalšej....tešila som sa ako blázon na moment kedy drobca uvidím 😉 a asi aj hormony šťastia sa vyplavujú,u mňa ich bolo veľaaaaa

black66
5. sep 2015

@permanentka Už ti poviem len jedno. Ty sama vieš čo je pre teba najlepšie a čo potrebuješ, na čo máš, čo prekonáš alebo nie.... Nič ostatné nech ťa zbytočne nezaujíma, taktiež aj tie čo to nepochopili 🙂

seahorse27
5. sep 2015

@permanentka Navstiv psychológa a popracujte spolu na tvojom sebavedomi, aby si si zacala verit, ze dokzes uplne bezne veci tak isto ako ine zeny. Mas iracionalny strach z neznameho a ked to u seba pozorujes uz dlhsi cas, bolo celkom by vhodne to riesit s odbornikom...Ved si len predstav, keby si uz to dieta mala, co vsetko by si musela riesit - starostlivost on, zo zaciatku minimum spanku, zdravotne problemy a pod. - to by si sa uplne zosypala asi...A inak, zda sa mi, ze ak ti psychiater da potvrdenie, ze mas panicky strach z porodu, tak je to indikacia na cisarsky...nebudu predsa riskovat, ze im ozaj ujdes alebo dostanes taky zachvat paniky, ze sa im tam pocas porodu zacnes dusit.

janinah
5. sep 2015

A keby som mala nárok na MK napísať len jedinú vetu resp. radu,tak by to bola táto- Nečítajte príbehy o pôrodoch iných žien,o ich pocitoch,komplikáciách bolestiach,ste jedinečná a váš pôrod bude jedinečný a neporovnateľný s inými,stačí si prečítať odborný článok o pôrodnych dobách,nič viac netreba.

black66
5. sep 2015

@janinah Presne ! Každá žena to vníma inak a je to individuálne!

permanentka
autor
5. sep 2015

Baby ste super, hned mi je lepsie 🙂 DAKUJEM 🙂

bonaqa2013
5. sep 2015

ja som sa pôrodu nebála a to som rodila 4 krát - všetko prirodzene, bez akýchkoľvek oblbovákov - nestačili mi dať, ledva sme dobehli do nemocky. Ale samozrejme pôrod aj bolí - ale dá sa to vydržať. Pri prvých 2 deťoch bol problém keď sme prišli z pôrodnice - len sme pozerali či dieťa ešte dýcha.... Najst. syn keď mával horúčky dp 5 rokov - ťažko som to zvládala, pri ďalších deťoch som to brala troška lepšie..
Ja mávam strach, keď deti niekde idú - na šk. výlet, syn s kámošmi na 2-3 dni preč - vtedy mám kdesi v podvedomí strach a som celá rada keď sa zdraví vrátia domov...