Stále mi vypadáva kompozitná výplň

1. nov 2023

Prosím poradte je normálne, že mi stále vypadáva kompozitná výplň? Ide o zub jednotku. Bol som 27.9. 2023 a dnes už mi vypadla. Vždy sa mi to nejako zbrúsi vpredu a vypadne mi. Myslíte, že by bola lepšia fazeta? Už som zúfalý a urobiť si to musím dať. Lebo sa mi tam zvykne robiť kaz.

miamia04
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
1. nov 2023

@miamia04 tak to máme ťažké

hortenziaj
1. nov 2023

Už by som to nedala robiť, asi furt platíš plnú sumu, či TK máš na reklamáciu? Skus nch dá niečo iné, tu fazetu napr

miamia04
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bara_borka
1. nov 2023

ak máte výplň na hrane zuba, častokrát je normálne, že vypadne, treba si uvedomiť, že tam tá plomba drží chemicky a bohužiaľ tie väzby na zub sú limitované.

autor
1. nov 2023

@hortenziaj Tuším, že 30 eur alebo 40 neviem presne. Ale ono sa to nazbiera. Na preventívky si poctivo chodím. Viem, že tú fazetu by som mal asi lepšiu. Len financie sú trochu problém u mňa.

autor
1. nov 2023

@bara_borka Zubárka mi tam dala nejaký rožok. Ešte som sa smial, že hladný nie som. Asi sa to tak volá aj matricu používa.

hortenziaj
1. nov 2023

Tak lepšie si pri šetriť a zaplatiť viac, neviem v akej poisťovní si, ale vedia ti preplatiť napr VšZP 120eur za zubára,ak si to minula tak počkaj do januára a daj si soravitAle ak zaplatíš viackrát tých 40eur, a aj tak vypadne tak radšej daj na istotu aj keď drahsiu

autor
1. nov 2023

@hortenziaj Dakujem pekne

bara_borka
2. nov 2023

Tak ak vam odpadava len roh zuba, to bude asi vypadavat stale. Asi najlepsie potom bud len pribrusit alebo rovno fazeta.

autor
2. nov 2023

@bara_borka Dakujem môžem sa opýtať ty si zubná lekárka? Lebo cítiť z tvojej odpovede určitú odbornosť.

bara_borka
2. nov 2023

Nie, ale mam skusenosti. Laik