Stále mi klesá železo

lilka121
12. feb 2024

Ahojte,už mesiac beriem tardyferon ,melasu ,nárosan a stále mi klesá pomaličky železo a hemoglobín.Teraz mám železo 2,90 a hemoglobín 89.Na hematologii som po odbere dostala tardyferon ,vraj je to spôsobené nedostatkom železa najčastejšie pri menštruácii.Vraj kontrola nieje potrebná,bola som u obvodnéj po mesiaci a stále mi to klesá o dve tri čísla dole.Na gynekologii všetko ok.Na hemato.mi ešte nahmatal pod sankou zväčšenú uzlinu o ktorej som nevedela,neviem či je to tým že mám problém s celustnym kĺbom ,aspoň si myslím že je to kĺb lebo vyše 2 roky mám bolesti.V kuse mi je zima v noci sa potim ,nevládzem nič.Mate niekto takýto problém s červenými krvinkami?Ešte som vysadila všetko mliečne a beriem aj vitamín c na lepšie vstrebávanie železa,neviem čo by som mohla ešte skúsiť

simisi
12. feb 2024

Na gastroenterológii ste nebola? Môže byť nejaký problém v creve

viestta
12. feb 2024

Daj si spravit test na okultne krvacanie do creva

elizita
12. feb 2024

@lilka121 ahoj,ja som na Tom podobne .. pred 2 rokmi na hemato železo 2,1.. tiež som dostala tardyferon... Na kontrole už 14.. krása... A zase to išlo dolu vodou ale nie už až tak.. lenže som nasadila antiku,lebo som počas menzesu krvácala nehorázne .. ale stále to nie je ono..bola som aj na gastro aj štítnu mám v poriadku

pinkgirl
12. feb 2024

To že si slabá, je ti zima, nevladzeš je následok toho nízkeho hemoglobínu. Keď sa tie hodnoty upravia, tak budeš viac vládať. Daj svojmu telu čas, nasadili ti liečbu.

lilka121
autor
12. feb 2024

@simisi áno on ma poslal na CT brucha ,pred 2 rokmi som skončila v nemocnici podozrenie na crohnovu chorobu ,no nakoniec po vyšetreniam sa ukázalo že to bolo infekčné,

lilka121
autor
12. feb 2024

@viestta môžem si ho kúpiť v lekárni?

elizita
12. feb 2024

@lilka121 je čudné že ti to nedali na hemato.. mne dali hneď výmenný k obvodnej,že mi má dať test na okultne krvácanie. To bol prvý krok po tých otrasných vysledkoch

pinkgirl
12. feb 2024

@lilka121 ten test na okultne ti vie urobiť všeobecná lekárka. V lekárni nepochodiš, lebo sa musí vyhodnotiť v stroji - potrebuju vzorku stolice.

viestta
12. feb 2024

@lilka121 vypytaj si u obvodaka testovaciu sadu, tak ci tak to musi ist do labaku na vyhodnotenie

bluka2
12. feb 2024

Ja keď som mala také podobne železo a hemoglobín a keby po druhom odbere by nebolo vyššie, plán doktorov bolo poslať ma na tu vecičku v narkoze do zadku (keby som si spomenula názov….)

bluka2
12. feb 2024

@viestta mne vtedy povedali, že tak sa nie vždy zachytí krv v stolici, aj keď je…

bluka2
12. feb 2024

Každopádne pridaj melasu, cviklovu šťavu a to s mliečnymi výrobkami je dobrý krok tiež

Mávaš silnú menštruáciu?

viestta
12. feb 2024

@bluka2 ale jednoduchsie je spravit test zo stolice ako kolonoskopiu.

bluka2
12. feb 2024

@viestta to určite, len presnosť tých výsledkov je rozdielna

lilka121
autor
12. feb 2024

@elizita tak neviem ,spomenul len gynekológiu a k obvodnej stačí na kontrolný odber,mala som tam aj CT brucha,vlastne CT enterografia ,tenkého čreva- výsledki boli ok až na hemangióm na peceni

lilka121
autor
12. feb 2024

@bluka2 kolono?bola som,všetko ok

bluka2
12. feb 2024

@lilka121 tak to je veľmi fajn

eliska13
12. feb 2024

Aj kyselinu listovú brať so železom.Gastro, kolono hľadať kde sú straty silný menzes?
@bluka2 ako sa berie melasa?sestra mi kúpila v bioochode, ale to vyzerá ako med je to v poriadku?Neviem koľko si dať mne to odporučila obvodná na energiu, únavu len som nečakala, že to je tekute

lilka121
autor
12. feb 2024

@bluka2 ani nie len keď má prísť tak sa strašne potim aj 2 týždne ,inak stále ale toto keď má prísť aj počas menštruácie tak to je des.No aspoň mi nieje zima stále 😁

bluka2
12. feb 2024

@eliska13 ja som si to sem tam dala ako med

lilka121
autor
12. feb 2024

@eliska13 mne poradili melasu brat jednu lyžicu do čaju ráno o 10,vtedy je na krv najúčinnejšia,pijem ju takto 2 mesiace no zatiaľ nič

pinkgirl
12. feb 2024

@eliska13 melasa je vedľajší produkt pri výrobe cukru. Je tekutá, zlatohnedej farby. Oslaď si ňou čaj.

bluka2
12. feb 2024

@lilka121 hm, to potenie znie ako hormóny… daj ešte aj vek, možno ti niekto poradí ešte niečo rozumne

smoulingirl
12. feb 2024

Presne pripad mojej sestry z pred desiatich rokov, vsetky vysetrenia pobehala, vsetko ok, vsekty mozne tabletky a doplnky vyskusala a hemoglobin stale pod 90 a klesal. A potom konzultovala stav na nejakom zahranicnom fore a tam jej dr poradil, ze ma skusit vyradit lepok, pomohlo. Ja som dlho mavala hemoglobin na spodnej hranici, a od kedy ho tiez nejem nemam problem. Nehovorim, ze to je tvoj pripad to len ze priciny mozu byt rozne a toto je jedna z nich.

eliska13
12. feb 2024

@pinkgirl ja som si myslela, že prášok kryštáliky ako cukor😂vyskúšam tak

morusha
12. feb 2024

@lilka121 Celiakia bola vylúčená?

walentina7
12. feb 2024

Aj mne sa stráca železo. Stále ho beriem a potom mam na par mesiacov pokoj. Zase klesne a beriem ho znova a dookola. Maltofer.

anjelok
13. feb 2024

Mne pomahalo pichnut do zily - venofer. Skus..ak pomoze, tak problem bude vo vstrebavani. Ja mam celiakiu.

lilka121
autor
13. feb 2024

@bluka2 33

lilka121
autor
13. feb 2024

@morusha tak na toto mi nikto nerobil žiadne vysetrenia