Stále mám viac panických záchvatov

nikita606nns
19. sep 2021

Už sem píšem viac ako mesiac všetci ma tu veľmi dobre poznáte... Veľmi sa bojím stále mám viac tých panickych záchvatov. Teraz ma začali bolievat ako aj keby pľúca lenže keď mi prejde ten záchvat nic má neboli boli ma v ramenách a to ma naposledy bolelo vo februári pri korone.. 😰 Na koronu sa chcem ísť zaočkovať o 4 dní lebo aj z toho mám stres co keď ju dostanem a budem mat ťažký priebeh.. Pretože tu je raz 8000 nakazených raz 7000 ale každý deň tak ľudia sa tu nechránia ja keď idem niečo vybavovať mam dve ruška aj keď ruska nemám rada. Ale keď sa majú nosiť von. Tu nikto nenosí po vonku ani ja ale vyhýbam sa ľuďom alebo sedím doma. Toto trápenie mam už od 9 augusta tieto záchvatyy a ja neviem co mi je bojím sa co keď je to korona co keď infarkt co keď len panicky záchvat. Keď to začne mám pocit že prestavam dýchať začnu sa mi potit ruky bolest silná na hrudi pocit mam na vracanie zvýšená teplota bolesť v ramenách zle vidím nevládzem stát na nohách pred mesiacom mi robili EKG bolo v norme. Ze mam zdravé srdce keď som bola na spirometrii pred dvoma týždňami mala som zníženú kapacitu pľúc o viac ako desať hodnôt.. Neviem prečo.. Keď som bola malá mala som operovany chrbát krivý.zevraj to môže súvisieť. Bojím sa prosím poraďte mi 🙄🙄🙄 a na röntgeni pred mesiacom sa mi ukázal zápal pľúc aj zápal v tele z krvi teraz už to nemám. Ani zápal pľúc aj výsledky krvi dobre 😥😥😥😥😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢

tinka_1807
19. sep 2021

@nikita606nns myslím, že už ti tu veľmi veľa ľudí písalo, že jediná tvoja cesta by mala viesť za psychiatrom. Ty máš vážny problém so psychickým a duševným zdravím.

gdpr
19. sep 2021

Po zápale pľúc rekonvalescencia môže trvať aj niekoľko mesiacov takže kľudne to môže byť aj z toho ale vylúčiť panickú poruchu môže len odborník takže jediné riešenie je navštíviť odborníka a budeš vedieť, či tvoj zdrav. stav je následok zápalu pľúc alebo spomínanej operácie alebo je to úzkosť.

diewcatqoo
19. sep 2021

Uz som ti to pisala viackrat, ze pokial sa za tymto nickom neskryva niekto, kto si robi z inych prcu, ale si realna osoba, ktora popisuje svoje realne problemy, uz davno si mala byt u psychiatra.

nikita606nns
autor
19. sep 2021

@tinka_1807 ale ako to ovplyvním? Ja keď to dostanem tak sa snažím u kludnit nemyslieť na to. Ale samé mi sa to spúšťa. Aj v noci nechcem brat vkuse bromazepan aby som si nevytvorila závislosť na tom. Dávam si ho len pred spaním. No potom zas o 5 hodin na to sa v noci zobudím a keď mi to končí ten záchvat tak ma až strasie zima od hlavy po päty 😰😰 chcem vyhľadať najbližšie dni aj psychiatra mala som veľa stresu ale bojím sa ci to nie je niečo iné 😥😥😥😥

petamich
19. sep 2021

az tak sa ludom nevyhybas, ked kazdu chvilu chodis po nemocniciach a vysetreniach, kde mimochodom, je podstatne vyssie riziko, ze nieco chytis ako kdekolvek inde....ako pise @tinka1807 uz viackrat sa ti snazili baby na MK poradit, ze problem bude asi niekde inde a mala by si zajst za odbornikom, nie je na tom nic zle a moze ti to len pomoct

angel993
19. sep 2021

@nikita606nns keď máš zníženú kapacitu pľúc mala by si sa vyhýbať rúšku a nie si dávať 2.

angel993
19. sep 2021

@nikita606nns a určite utekaj za odborníkom, už si tam mala dávno byť, strachom si len privolavaš problémy.

nikita606nns
autor
19. sep 2021

@angel993 ale bojím sa ze dostanem koronu. Myslela som tým ze si ho dávam keď idem na políciu vybavovať niečo alebo k lekárovi.. Ináč chodím von ako tu všetci bez ruska...
Na policii ani policajtky nenosia ruska lebo sú zaočkované 2x ešte fajčia v kanceláriách. Tak radšej 2ruska tu chvíľu

angel993
19. sep 2021

@nikita606nns ja som ako tehotná nenosila rúško z toho dôvodu, že som v ňom odpadla. Posilňujem imunitu a chodím medzi ľudí iba keď musím. Ale doma nesedím, chodíme do prírody, alebo do záhrady.

angel993
19. sep 2021

@nikita606nns čím viac sa bojíš, tým skôr ju dostaneš. Aspoň ja mám takú skúsenosť. My žijeme normálne ako pred pandémiou a koronu sme nedostali. Svokrovci mali a bývajú s nami.

nikita606nns
autor
19. sep 2021

@angel993 aj ja tak beriem aj vitamíny každé ráno moje raňajky. Ale čakám. Už utorok by som mala dostať ich prechodný pobyt konečne. Takže prihlásim sa na úrad práce a budem mat tu poistenie tak pôjdem aj na psychiatriu Ale nevládzem z tých záchvatov úplne som iny človek odvtedy nemám chuť do života.. 😢

angel993
19. sep 2021

@nikita606nns nemáš nejakú kamarátku, ktorá by ťa vypočula? Možno by ti to pomohlo

loginexistuje
19. sep 2021

sak si nedavno nadavala na Slovensko ze sa tu musia nosit ruska ze tam kde si tusim srbsko ze je to free a chodite po baroch bez rusok a diskotekach

nikita606nns
autor
19. sep 2021

@loginexistuje áno lebo nenávidím ruska co sa týka nosenia von. Vnútri mi nerobí problém. To sme chodili keď bola lepšia situácia. Nakoniec opravujeme aj auto takže keď bude hotové len do prírody. Mne nevadí ze tu ľudia ruská nemajú vonku niektorý ani v obchodoch ani v MHD ale keď ideme naschvál za kaslu ako keby. A to všetci, kychaju. Možno majú koronu ľahší priebeh lebo vascina je očkovaná. Tu si ani ľudia nedávajú ruku pred ústa keď kašlú.

nikita606nns
autor
19. sep 2021

@nikita606nns tak ja ani vonku rusko nenosím. Ale keď vidím veľa ľudí počkám kým prejdú potom idem ja alebo utekám cez cestu. Aj do taxíka nosim dve ruska a taxikár nemusíš. Ja ze radšej lebo bojím sa a on od nervov ho tak strhol zo seba keď som mu platila peniaze na konci jazdy... Lebo keď ma klient dajú si aj oni ináč nie

brita7777
19. sep 2021

Treba ist na terapiu, lieky same o sebe nestacia. Zistit problem a spolu s terapeutom to riesit. Je vela aj online dobrych ideal klinickych psychologov, niekto kto ma skusenost, treba sa popytat. Hlavne si uvedom, ze nemusis trpiet a pomoc je ked chces.

nikita606nns
autor
19. sep 2021

@brita7777 viem viem pôjdem určite keď tu dostanem poistenie. Mne to spúšťa ten strach z niečoho. Najprv to bolo ze je to tetanus potom z vakcíny proti tetanu potom čo keď je to embolia.. Ďalej infarkt. Zas potom co keď som sa predavkovala vakcínou na tetanus teraz je zas vo keď je to korona co keď sa začnem dusiť. Po vakcine už to vidím bude zle mi je z korona vakcíny. Z toho mi to začíná. Aj v noci. Aj keď práve na to nemyslím. Začne mi to to dusenie a potom sa bojím co všetko to môže byť. Ale hlavnú príčinu prečo to mám vkuse nepoznám 😢

nikita606nns
autor
19. sep 2021

@nikita606nns možno mi aj chyba domov. Nikdy som nebola tak dlho preč. A rodina a to ze vyjdem von som v kľude nikde nikoho večer nepočujem hluk z vonku keď zaspávam.

angel993
19. sep 2021

@nikita606nns a vieš že keď ľudia kašlú a kýchaju nemusia mať covid? Existujú aj iné choroby.

nikita606nns
autor
20. sep 2021

@angel993 podľa mňa majú.. Lebo 200 bolo nakazených teraz v škole jednej. A každý deň keď je okolo 8000. To je velmi veľa. A ti zaockovani sa nestarajú..

makica
20. sep 2021

Dala som si namahu a pozrela som si aj predchadzajuce diskusie, ktore si zakladala a napada mi otazka...preco si este stale tam? Mas zdravotne problemy, ktore treba riesit komplexne s odbornikmi. Uz ked si sa vybrala takto do zahranicia, pomohlo by ti aspon cestovne poistenie keby si mala. Ja chapem, ze je tam uplne iny sposob zivota a vo vztahu ku Covidu ani nehovorim. Ale neodisla si na druhy koniec sveta, ked mas zdravotne problemy a chyba ti domov - za niekolko hodin vies byt na Slovensku. Odvoz si vies najst sukromne, pomaly kazdy den niekto cestuje.

luccija
20. sep 2021

@nikita606nns to ty máš toho Srba čo ho živis a klameš pred rodinou aki ste šťastní?Dusia Ta vlastne klamstvá a nespokojnosť v živote.Mas ukážkové úzkostné záchvaty s paniku.Pokym nezmenis partnera a svoj život budeš tam kde si

nikita606nns
autor
20. sep 2021

@luccija hej no 😒. Ako on mi neublizuje nějak fyzicky aj je milý na mňa len psychicky niekedy. S tým zadkom mu to je ľúto co nemôžme ale ok odvtedy to nechcel. Lenže on vidi ze ja niesom šťastná. Niekedy sa usmievam že ma niečo poteší ale dusi ma to v sebe. Cítim sa ze som spravila veľkú chybu co sme sa tak rýchlo zobrali. Ale zas chcela som srbsko aj ich papiere veľmi a hlavne z lásky. Lenže nič sme si predtým neprešli. A teraz ako keby mi všetko vadilo 😰 a nemôžem mu nič povedať lebo vybuchne. A rodine som to vravela o všetkých problémoch že sa na neho vyhovoram že ja som ta zla. Ale zato chýbajú mi ich vidieť. Lenže vždy je pre nich lepší niekto druhý a mňa nepočúvajú robia zo mňa debila 😢🙄 dnes mam cely deň to sťažené dýchanie a bolest na hrudi 😒 takže aj keby beriem lieky keď nezmením môj spôsob života nikdy mi to neprejde? Beriem aj magnézium a stále sú tie záchvaty vysoke😢 aj po bromazepane už hodinu po tom. Neviem sa odreagovať. Mne to začalo toho 9.8. Proste nemali sme peniaze čakala som kedy mi mamina pošle vždy mi pomáhala co sa týka toho. Ale keď sa jeho spýtam co keď ne pošlu toľko? Budeme na ulici nedostaneme sa domov. Lebo boli sme ďaleko od nášho mesta. A stokrát mi povie neviem. A ja také nervy. Ze každý chalan sa vie postarať kto chce. Ze tak si chod za bohatým ty potrebuješ veľa. A mamina akú má vôbec on školu? A načo ste sa brali keď on nemá žiadne financie? Aj jeho rodina si predstavuje že len ja mu budem pomáhať? A pritom má 4 bohaté tety ktoré žijú v nemeckú aj v srbsku majú vile.

nikita606nns
autor
20. sep 2021

@makica hej hej ale ja to tu proste milujem krajinu ako takú. A chcem sa ešte zaočkovať ísť keď aj tu k psychiatrovi. Neviem možno by mi to fakt pomohlo prísť. Aj som posielala domov veci. Dá sa ľahko prísť každý deň ide prevoz ale nech niesu moji v karantene... A potom prísť. A viem ze keď tam budeme zas budu věřit len jemu. A tak ci tak bude to podobne ako tu. Len čo ich budem vidieť. A viem ze potom by ma už tak ľahko nepustili do Srbska. 🙄

nikita606nns
autor
20. sep 2021

@nikita606nns skúšala som aj relaxačnú hudbu aj veľa magnéziuma aj komédie som pozerala co moc nelubim. Aj na plaz som išla čítala knihu. A ono je toho stále viac a viac😡😡😡

kubkovamama
20. sep 2021

@nikita606nns pracuješ alebo čo robíš celé dni??

nikita606nns
autor
20. sep 2021

@kubkovamama pozerám filmy čítam knihy prechádzam sa keď je pekne vonku opalujem sa na plaži cvičím počúvam hudbu upravujem fotky na instagram a tak 😒 možno aj to je ta chyba ze nerobím a nemám kontakt z ľuďmi sledujem sa a potom mam záchvaty

luccija
20. sep 2021

@nikita606nns celé to čo si spravila bola chyba.Byt tvoja mama pošlem Ti peniaze iba na cestu domov.Vrat sa a nájdi si normálneho chlapa.

luccija
20. sep 2021

@nikita606nns typický Srb, ktorý nebude robiť iba chodiť pa kávach s kamarátmi a fajčiť