Stále horšie akné

lula999
14. jan 2022

Ahojte. Chcem sa spýtať - pred pár mesiacmi sa mi z ničoho nič vyhodilo nepríjemné akné, ktoré je stále horšie. Kožná skúšala už naozaj všetky lokálne antibiotiká a tabletkam sa chcem vyhnúť. Viete mi prosím poradiť, čo vám na akné mohlo? Plánujeme svadbu a predstava, že pôjdem s pleťou v takomto stave, ma desí. Ďakujem za akékoľvek rady.

klamema
14. jan 2022

@lula999 mne pomohla len zdravšia strava a akné zmyzli samé

marcellka32
14. jan 2022

Probiotiká probiofix dlhodobo, aloe Vera gél piť môžeš tiež dlhodobo..všetko je v črevách-imunita aj stav pleti

julka29
14. jan 2022

@lula999 LA ROCHE-POSAY EFFACLAR DUO + 🙂 odporúčam pri veľmi zlom akné mi pomohlo

lula3108
14. jan 2022

Spravne vyskldana rutina, dokonala hygiena vsetkeho co prichadza do kontsktu s tvarou a probiotika probiofix (skusala som aj ine ale tieto jedineeee zabrali)

kikka95
14. jan 2022

Skús piť zelerovú šťavu každý deň a nejesť sladkosti.

lelluska
14. jan 2022

@lula999 Ahoj, nespajas si to s nejakou zmenou? Strava/stres/hormóny? Určite zacat z vnútra, pridať čo najviac na pitnom režime a upraviť stravu. Samozrejme vhodne zvoliť kozmetiku.

monka105
14. jan 2022

Musíš začať zvnútra aj zvonka. Mne pomohla pestrejšia strava, menej mastného a dodržiavanie pitného režimu. Na pleť som toho už vyskúšala a používala požehnane, ale momentálne je moja rutina - čistiaci gél effaclar od La Roche Possay, používam k nemu sonickú kefku od Ety, potom mám čistiacu pleťovú vodu od Ryoru, na večer si dávam tiež od krém Effaclar duo + od La Roche Posay (dá sa aj cez deň, samozrejme ja mám pocit, že má lepšie účinky, keď si ho dám večer), dvakrát do týždňa si dávam miesto neho sérum RA od Olival, ktoré podporuje retexturáciu pokožky, ráno čistenie a potom Pure Vitamin C sérum od La Roche Posay, ale môže to byť aj iná značka, v zásade ide o to, aby si mala céčko. A raz do týždňa používam masku od Garnieru s vitamínom C a kyselinou hyalurónovou a baby, je to najlepšia maska, akú som mala na pleti zatiaľ! Pleť mám v najlepšom stave za posledné dva roky, ako som vysadila HAK a začalo sa mi tvoriť akné. 🙂

domiklik
14. jan 2022

@lula999 není akné ako akné... Ak je na lícach a brade, môže to mať hormonálny pôvod

lilke
14. jan 2022

Mne sa vyhodilo akné po 25-ke, bojovala som vyše roka, pomohla mi biolampa, zbavila som sa natrvalo. Syn je teraz v puberte, mal naozaj škaredé akné. Opäť sme siahli po biolampe. Ak mu pravidelne raz denne nasvecujeme, pokožka sa preliečila, časom bola čistá. No keď sme prestali, akné sa opäť začalo vyhadzovať, biolampu sme museli opäť vytiahnuť. Ale to sú aktuálne búracie sa hormóny.

lula999
autor
14. jan 2022

Veľmi pekne vám všetkým ďakujem, cením si každú jednu radu! Idem teda skúšať 🙏

magnetk
15. jan 2022

Kamarátka má dcéru a tej pomohlo - https://havlikovaapoteka.cz/sk/sera/krasna-slec...

nika12323
15. jan 2022

Mne pomohol hlavne Detox vyskúšaj 🙂 !

katarina40
16. jan 2022

@lula999 určite treba vyskúšať niečo z dermokozmetiky pomôže to určite ked sa zvolí správny produkt 🙂