Stále bez oddychu

25. dec 2023

Do soboty som bola v práci, ledva som napiekla a nachystala veci na Vianoce. Muselo byť všetko tip top. Utahana v práci aj doma. Sú Vianoce no kedy si oddýchne matka s malými deťmi? Stále niečo treba, deti sa nezahrajú samé. Byť nonstop s nimi, variť, upratovať treba tak isto, aj riad umyt.
Ani si neoddýchnem, není kedy. Ani dlhšie spať nemôžem ráno, ani telku pozerať, nič. Keď má človek deti už končia časy keď som došla domov a sadla si, v kľude som si prečítala noviny. Teraz na nič není čas pri deťoch, hlavne na oddych nie.
A stredu už idem do práce.

amelia89
25. dec 2023

Ano. Taky je zivot s malymi detmi. Ale je fajn zapojit napr muža resp on by sa mohol zapojiť sam a trochu ťa odbremeniť, aj nechať pospat aj ked len 20-30 min extra rano a podobne… A telku mozes pozriet aj s detmi, a vsetko tiez nemusi byt tip top ked to nestihas tak kasli na to,venujte sa sebe a nie neumytym oknam…

autor
25. dec 2023

@amelia89 Muž už toľko nevládze ako zamlada. Telku pozerať išla som pozerať s deťmi Sám doma no odbehovali stále niečo iné chceli. Nevydržia dlho pri žiadnej činnosti.

sense
25. dec 2023

Koľko rokov majú deti? Deti sa môžu chvíľku aj nudiť. A podať deťom môže aj muž.

martul
25. dec 2023

Prečo,, musí " byť všetko tou top? Máš tak ako si zariadiš. Manžel nevládze?! Och, chudáčik. A ty keby nevládzeš tak umrete v hlase a špine? Najvyšší čas zmeniť systém, nesnažiť sa byť dokonalá, manžel nech ti ,, pomáha" a detičky postupne učiť samostatnosti.

amelia89
25. dec 2023

Co konkretne nevladze? Spravit detom ranajky,povysavat,hrat sa s detmi pexeso, nalozit obed? Nemusis to robit len ty ale v zivote je to na 100% tak ze- jaky si to udelaš,takovy to maš.

reanda
25. dec 2023

neboj, takymto stylom zachvilu exnes, deti pojdu do decaku a bude pokoj

loliki
25. dec 2023

Moje sa zabavili maľovaním. Veľké výkresy, vodové farby , štetce. Daj im úlohu, že majú namaľovať obraz babke dekovi, každému z rodiny. Alebo vyfarbovať omaľovánky, strihať lepiť, skladačky, puzzle. Nepíšeš, koľko majú rokov. Znie to tak, že sú ešte malé.

doriiis
25. dec 2023

Pardon autorka,ale to,že to máš takto je len a len tvoja chyba.
Prečo musí byť všetko tip- top? Prečo sa deti nezahrajú? Načo pecies a nahanas sa? Ja už druhý deň sa nudím a teším sa na všedný den

zuzanockamt
25. dec 2023

@loliki To sú ale činnosti pre väčšie deti. Menšie potrebujú asistenciu. Takže to si maminka moc nepomôže.

autor
25. dec 2023

@sense 4 a 6 rokov majú. Mne sa zdá že ony sa musia stále a strašne vymýšľajú.
@martul Čo si všímam okolie väčšinou robí všetko žena. Manžel si chce oddýchnuť od práce. Čo aj ja by som chcela od všetkeho si oddýchnuť. Keď si sadnem na chvíľu a idem sa venovať sebe tak kričí na mňa že mám deti mám sa venovať im.
@loliki Majú všetko z tohto čo píšeš, no zabaví to ich len chvíľu. Stále niečo iné by robili. Majú 4 a 6 rokov.
@doriiis Lebo každý to očakáva že všetko má byť top top upratané spravené. Prečo sa deti nezahrajú samí neviem.

sense
25. dec 2023

@zuzanockamt tak ale toto určite zvládne aj muž sedieť pri deťoch keď nevládze spraviť deťom raňajky a spraviť niečo v domacnosti

zuzanockamt
25. dec 2023

@sense Je to možné, nepoznám jej muža.

sense
25. dec 2023

Každý má. Ako si zariadi, u nás som varila včera je, dnes chlap, ja som riady umyla on utrel.
Muž si chce oddýchnuť od prace a žena si nemusí?

autor
25. dec 2023

@sense Môj to berie tak že žena má zvládať všetko

sense
25. dec 2023

Tak potom by mal vedieť zarobiť toľko aby žena nemusela mat dve sichty

martul
25. dec 2023

Jaaaj a sme doma. Máš muža debila. Pohladaj rodný list detí a ukáž mu ho. Mohla si zmeniť tému, lebo lamentuješ aká si unavená ale o mužovi nič, len že je unavený. To si mala napísať....baby mám muža hnileho debila, čo vyžaduje odomňa dokonalosť, ako ho poslať do riti?

kitycat
25. dec 2023

A pan manzel ma o 20 rokov viac? Ci kde je problem?
Riady on umyt nevie?
Ani okupatvdeti?
Ani hrat sa s nimi?

Aha uz citam, on je skratka chlap. Tak si sprav kafe a sup upratat. Gratulujem k vyberu

januska12323
25. dec 2023

Vylož sa na gauč, zahlás, že dve hodiny má mama oddych keď niečo treba majú aj otca. Keď sa s nimi nevie zahrať, obliecť a nech idú von.
A to tip top si robíš sama, keď niečo chýba môže spraviť mužíček ak nie je nevládny alebo to proste nebude. Nauč sa stáť sama za sebou.

vler
25. dec 2023

Autorka strasne divne to je u vas. Aby muz na teba krical ze mas deti a mas sa im venovat?! A stale nechapem kto je ten "kazdy co ocakava ze vsetko ma byt tip top" a preco sa tomuto debilnemu ocakavaniu podrobis

doriiis
25. dec 2023

Tak autorka.....kým budeš robiť veci podľa očakávania druhých,tak to tak budeš mať.Pardon,ale toto všetko je len a len tvoja chyba.

olimuc
25. dec 2023

Lebo kazdy ocakava … to nie je argument, na Vianoce nechodi hygiena, nezijete na smetisku a nemusis mat nalesteny pribor v sufliku … staci umyty. Chybu robis ty, deti su deti, 2 krat ich poprosis a vysvetlis, ze potrebujes chvilku pokoja … na treti poriadne zvresknes … traumu mat nebudu ale zapamataju si, kedy treba dat pokoj. Nie si ich animatorka a muz to tak berie, handrou po hlave a makat … co je zo zlata? Na co si robil deti a rodinu… uprimne taka okrasa je len zbytocne napritaz, vyzaduje vela a okrem vyplaty z neho nie je ziaden osoh …takze najskor postav manzela z gauca daj jasne povely … napr obliect deti a sup von … co je nejak poskodeny, ze to nezvlada?

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cafelatte
25. dec 2023

Tak to nie sú už najmenšie deti, ja mam 3 deti, najmladšia ma 5r a dnes teda nerobím nič, od rána TV, navarene zo včera, práve vymýšľam že z dlhej chvíle pôjdeme von alebo si niečo upečieme.
Akože co také od teba celý deň deti vyzadujú?

dzejny656
25. dec 2023

No ja neviem, ale pre mňa je čas s dcérkou oddych. Ja to milujem keď si urobím kávu, sadneme si spolu na gauč a čítam jej knižky alebo s ňou vypĺňam pracovné zošity. Rovnako keď si urobíme domáce kino, máme pukance, horúcu čokoládu a s mužom pri nej pozeráme rozprávky. Keď si chceme ráno dlhšie pospať tak sa s mužom striedame, jedno ráno ju vezme on, druhé ja. Tip top domácnosť nemám ani mi to nevadí.

autor
25. dec 2023

@martul
@kitycat Muž je o 10 rokov starší odo mňa. Ako on sa zahrá s deťmi chvíľu tak 5-10 minút a potom už má dosť.
@vler To mi často kričí že mám sa venovať deťom, aj teraz že čo som na mobile či som zabudla že mám deti. Alebo niekedy mi povie že na čo sme ich mali keď im nevenujem sa. Kto očakáva aby bolo všetko spravené príklad manžel alebo jeho rodina.
@olimuc Neviem no u nás keď poviem deťom že chcem mať chvíľu kľud a sedieť nechápu aj tak stále niečo chcú.
@cafelatte Stále sa hrať alebo keď sa pochytia medzi sebou, alebo keď jeden chce jedno a druhý druhé no obidvaja ma chcú pritom.

zoja1234
25. dec 2023

@autorka máš muža debila a zle si si vybrala bohužiaľ. Toto bude len horšie

a_andrejka4
25. dec 2023

Vsak mu zakric "ja som nezabudla ved aj ty mas deti, tak sa im venuj" a ty sed dalej 🤭.. pardon nehnevaj sa ale ty mas 3 deti a oni nemaju mamu, ale sluzku.... takto to dlho fungovat nemoze

vler
25. dec 2023

@zoja1234 suhlasim, autorky je mi luto, takto a v takej atmosfere zit😔. Jedine co sa zlepsi, ale az za niekolko rokov, je ze deti ju budu neskor potrebovat alebo vyhladavat menej

0silvia0
25. dec 2023

Sama si za to mozes, ze sa nechas deptat nejakymi debilnymi recami a vycitkami leniveho muza

amelie2017
25. dec 2023

Kedy si oddychne matka s malymi detmi? Vtedy, ked nebude mat muza lenivca. Moj je o 9 rokov starsi, deti 6 a 2 roky a oddychnem si. Ano, aj ony stale nieco chcu, bud jest, alebo pit, alebo sa hrat, alebo len tulit, ale ked si chcem oddychnyt alebo nieco robim, poslem ich za muzom.