Stála únava a chuť spať

16. aug 2024

Pekný večer neni tu niekto kto mi vie poradiť. Každý deň pociťujem únavu a stále by som spal, sadnem do autá a už mi klepkaju oci ľahnem doma na posteľ a zaspim. Neviete mi poradiť čím by to mohlo byt spôsobené ? Ďakujem

domkakvet
16. aug 2024

To moze mat viac pricin, mozno len chybajuci vitamin, mozno depresia a ine.

lily246
16. aug 2024

Horúce počasie, nedostatok železa, znížená funkcia štítnej žľazy,... dôvodov môže byť veľa. Začni vyšetrením krvi u obvodného lekára.

fantaghiro21
16. aug 2024

Ta únava je dlhodobejšieho charakteru,či sa datuje od letného obdobia?
Piješ dostatočne?

dancingqueen321
16. aug 2024

Aj mna by to zaujimalo, tiez to pocitujem uz asi tretim rokom, nedajboze vstat rano, potom ked nahodou nemeskam rano, nedajboze sa prebrat, niekedy som do 13-14 poobede od rano ako matoha, pocitovo akoby som prave vstala z postele ze fungujem mozno na 40%

anjelicek26
16. aug 2024

Chybajuce zelezo, tekutiny, magnezium, prekonana borelioza, nedostatok vitaminu d, zblbnuta stitna zlaza, rozhodeny hormonalny profil, a primarne teda nedostatok spanku (staci zly madrac... ci chrapajuci manzel).. zacni u obvodneho..

autor
16. aug 2024

@domkakvet aktuálne dopĺňam magnezko a vápnik a depresiami netrpím @lily246 krvi som mal nedávno robené železa mám dosť krvy v poriadku

autor
16. aug 2024

Ono hlavne mi príde že oci sú brutálne unavene a nevládzu fungovať už sa mi tento týždeň stalo že som vstal ráno o 7ej do prace a taký som bol ako keby som spal hlavou a ani sa mi hýbať nechcelo až som sa dakedy na obed trochu rozbehol

mima172
16. aug 2024

To, čo popisuješ + brnenie v končatinách u mňa znamenalo nízku hladinu draslíka.

anjelicek26
16. aug 2024

No aj oci by si mohla dat skontrolovat, vnutroocny tlak, dioptrie na pozadi... preunavene oci robia zlobu...

lubossi
16. aug 2024

a co spanok? spis dost dlho a kvalitne? (najlepsie ked ti to potvrdi aj nejaky smart naramok - najme HRV)

deti95060810
16. aug 2024

@dancingqueen321 to vyzerá na depresie..

autor
16. aug 2024

@anjelicek26 dávnejšie bolo vyšetrenie oci koli podozreniu na marfanov syndrom asi pol roka do zadu možno aj viac….a oci zdravé vsetko v poriadku

autor
16. aug 2024

@lubossi mám applewatch a väčšinou tak 7-8 hodín spánok a z toho 1-1:30 hlboky spánok a potom bazálny mám väčšinou kombinovaný z REM.. bdenie tak 10 min max

vakatko
16. aug 2024

Zanesený organizmus Toxínmi - stukovatená pečeň, zanesené hrubé črevo a obličky.
Skús očistu tela, ozdrav si črevnú mikroflóru ...

anjelicek26
16. aug 2024

Tu boreliozu vylucili? Prepac nevidim to nikde.

lubossi
16. aug 2024

strielame na slepo, tak skusme dalej.. 🙂
nie si vege ze by ti chybala B12? popripade ine Bcko? alebo aj vit D

autor
16. aug 2024

@anjelicek26 mám len slabo zvýšené protilátky

autor
16. aug 2024

Niesom vege len mám histamínovú a dodržiavam diétu posledný mesiac bezhidtaminovu a užívam milgamu 😜

lubossi
16. aug 2024

tak bud nedostatocna regeneracia, alebo stale nieco zadrhava motor
k tej regeneracii, vies sa pohrabat v appke hodiniek ako vyzeras s oxidaciou krvi a HRV (nieco s nervami) a dychanim v noci (apnoe) ?
pocas dna sa nezadychavas?

autor
16. aug 2024

Tento mesiac oxidácia 93-100%. A nezadychavam sa kedysik som mal problém s pulzmi pre intoleranciu som mával v robote po jedle aj 170 pri klasickej práci ale teraz max 120 v spánku 40-45 pulz

neson123
16. aug 2024

@dancingqueen321 presne takisto to mam aj ja ako ty

lubossi
16. aug 2024

Vyzerá to teda na trávenie. V akom je subjektívnom stave?

autor
17. aug 2024

@lubossi trávenie si myslím že je v poriadku na toaletu chodiť 1-2 za deň a žiadne ťažkosti extra nemám

sante81
17. aug 2024

Ja trpím únavou už skoro 2 roky.
Všetky výsledky mám v poriadku, štítna žľaza, ok, aj hormonálny profil, mám 43 a spím všade 🙂
Nakoniec to obvodný uzavrel že to môže byť poscovidovy syndróm 🤷

dancingqueen321
17. aug 2024

@sante81 ja to iste, tiez zhruba od covidu ked tak rozmyslam, lebo u mna to trva cca 3roky, tiez vsade zaspata, este aj na dovolenke

autor
17. aug 2024

Keď to tak čítam tak asi ostanem spokojný s tým že sa mi furt chce spat 😂 neviem možno to je daaky obdobie počkám to prejde ale ináč aj ja vsetko mám v poriadku od krvi štítnej hormónov

lubossi
17. aug 2024

a robili ti nejaky rozsireny krvny test kde je min 60 parametrov?

autor
17. aug 2024

Fu to neviem aké sú tak mal som vždy klasické u obovodnej mal som aj na endokrinológii som mal robenu krv aj u alergo