Sťahuje mi tvár, ťažko sa mi dýcha, mám ťažký jazyk a tŕpne mi dlaň

aurelka1
6. aug 2024

Dobrý vecer prajem, píšem s plačom s veľkým strachom viem že tu častejšie píšem ale uz fakt neviem co robit
Cele dni cele noci mi tlači tvar ľavú stranu, strašne mi sťahuje tvar ani neviem presne opísať co to je cele noci nespím ťažko sa my dýcha, cítim take Jemene zvláštne pri srdci
A ak zaspomínal hneď sa zobudím zase nato že mam veľmi ťažký jazyk a ako keby mi ho ťahal niekto z krku do zadu
Tŕpne mi polovica dlane a dostávam strašne kŕče v ľavej ruke viem že to mam stále te to nieje nedaj bože infarkt alebo niečo take ale ten strach stále pride stym že co ak teraz umieram alebo hocijaké zle myšlienky co mam robit ak to pride aby som to hneď zastavila keď to začína tak to trvá dlho niekedy dlhšie ako hodina vážne uz nevládzem aj stoho co sa robi somnou aj stoho že sa bojím všetkého uz mam dost chcem žiť zase svoj život ako pred 5 mesiacmi chcem sa cítim ľahká ako kedysi ist všade kde treba nebáť sa ist dakde
Od začiatku som nechodila nikde teraz idem ak musim ale z veľkým strachom nemozem si poriadne užiť prázdniny s dcérkou lebo mam to cele dni vážne uz neviem
A áno tŕpnu mi aj pery ale len kusom z ľavej strany
Našli mi že mam anémiu a veľmi nízky vitamín D môže to byt stoho?
A mam veľký problém s jedením veľmi ťažko sa mi prehĺtava jedlo niekedy aj voda ide dost ťažko dole
A stále cítim za potrebu vyplazovat jazyk von lebo mam akosi cudne v ústach ako keby ma tam niečo tlačilo alebo dusilo
Ma stym niekto skúsenosť prosim viem že tu píšem častejšie ale ak mam povedať pravdu cítim trochu pokoj ak mi tu píšete co to môže byt
Mam doktora ten mi berie krv na anémiu a okrem toho nic nerieši vážne sa uz bojím lebo neviem co mi je niekto hovorí že to môže byt štítna žľaza ale Ta musí byt liečenia ak treba

bambieblue
6. aug 2024

@aurelka1 Tak v prvom rade zmeň doktora. Vážne a to hneď!!! Potom presne čo si tu napísala povec [novému] lekárovi ten by ti mal urobiť základe vysetrenia a pripadne ta ďalej poslať na odborníkom. To co opisuješ vyzerá ako neurologický problém. Cievy a kardiovaskulárny systém je natom ako?

aurelka1
autor
7. aug 2024

@bambieblue žijem v zahraničí niesom na Slovensku bohužiaľ
Stale mi beru krv mam anemia
Robili mi ekg vraj vsetko je ok trochu bilo rychlejsie ale možno aj preto že som sa bála lebo som šla sama do mesta k doktorovi

mamina7070
7. aug 2024

precitaj si o tetanii, kup si silne magnezko doplnaj vitamin D nieco volno predajne na ukludnenie a pozri napr techniky ako dychat do papieroveho vrecuska atd

aurelka1
autor
7. aug 2024

@mamina7070 myslíš že to je tetania?

Dýchanie do vrecúška som skúšala to mi až tak neide

mamina7070
7. aug 2024

jak vysita precitaj si o nej

joesvk
7. aug 2024

Vyzerá to na tetanický syndróm. Neviem, či postačí magnézium. Treba to riešiť s neurológom.

mamina7070
7. aug 2024

@aurelka1 mozu byt potrebne aj antidepresiva ak magnezko nestaci

dion287
7. aug 2024

@aurelka1 podľa mňa je to 80% psychika. Lakneš sa, začneš sa báť o svoj život a presne vtedy sa zúži v krku, brnia pery...zažila som to. Strach aj niekam ísť a pod. Ja som to neriešila s nikým iným iba sama. Začala som meditovat, inak myslieť, cvičiť, čítať veľa kníh o sebarozvoji a všetko mi pekne samo prešlo. Niekedy stačí zmeniť myslenie a cestovať tam do svojho vnútra lebo väčšinou tam sa nachádzajú riešenia.

konariqpo
7. aug 2024

@aurelka1 Nedávno som prekonal tetanický syndróm,aj s extrémnym záchvatom. Predtým,než záchvat prišiel,celé mesiace som mal podobné príznaky,ako sú popisované tu s výnimkou kŕčov v ruke ale ruky som si buď necítil,či ma boleli. Pri tetanickom záchvate sa človek bojí,že zomrie, pery stŕpnu, sťahujú sa hlasivky,bolí celé telo a podobne. Horčík pomáha na také veci,obyčajný lekársky horčík každodenne. Minimálne sa ním nedá predávkovať a neškodí tak začať ho brať pravidelne nemôže byť naškodu,nech je už príčina Vašich problémov akákoľvek.

aurelka1
autor
7. aug 2024

@konariqpo kupila som si magnezium forte ale šíriť vraj rýchlejšie strebava v tele rýchlejšie účinkuje no mam nízky vitamín D dnes dr. Poslal do lekárne lieky D
Vážne uz neviem co robit sú dni ľahšie ale od včera ma to tak chytilo že konec…
Neviem rozmýšľam že popýtam od doktora diazepan
Mozno že pomôže
Ale veľmi sa bojím ako som písala a myšlienky v hlave tie najhoršie bojím sa toho strašne
Nedokážem ist niekam
Ruky mi trpnu aj bolia ale chvála bohu že mi ich nevykrikuje niekedy mam že mam veľmi ťažký jazyk a zo ťahanie a neviem co ani to poriadne neviem vysvetliť co to je cele noci som hore dnes tom zaspala o 5 rano uz nevladzem stoho
A ako to mas mávaš to stále a ak to pride aké to mas

aurelka1
autor
7. aug 2024

@mamina7070 áno čítam skúšam hľadať ako sa stoho dostať a žiť si svoj život ako kedysi

taktotedanie
7. aug 2024

@aurelka1 bohuzial smola, ze si v zahranici aspon tu je pekny priklad toho ako velmi sa stazuju ludia na slovenske zdravotnictvo a inde je to este horsie
A po dalsie vyhladaj si ineho doktora hoci si to zaplat, kup si magnezium ak nieco take tam mate alebo sa vrat na svk a pories si vysetrenia tu

aurelka1
autor
7. aug 2024

@dion287 snažím sa a aj ty si mala takéto stavy? Dostávaš to este alebo úplne zmizlo vážne uz neviem ako to zmeniť viem že moja spychika je tiež mimo hocičo maličké na vie hneď nazlostit som veľmi výbušná bola som úplne iný človek

konariqpo
7. aug 2024

@aurelka1 Ak sa človek uzavrie v kruhu myšlienok na najhoršie, sám sa oslabuje. Lepšie je počkať,či sa to najhoršie stane a potom to riešiť zahorúca. Mne tie stavy trvali polroka,pomaličky sa to kumulovalo s nočnými morami,bolesťami,nevoľnosťami až kým neprišli kŕče v hrdle a samotný záchvat. Stalo sa mi to druhý raz v živote iba. Prvé dni som bral po záchvate neurol s horčíkom,teraz už len dvakrát do dňa horčík,telo sa ním presýti a začne lepšie reagovať na tie zlé stavy. S tým diazepamom alebo niečím podobným by to bol asi aj správny smer. Treba hodiť reč s psychiatrom/neurológom prípadne.

aurelka1
autor
7. aug 2024

@taktotedanie snažím sa lekári mi dávajú liek na anémiu a práve dnes mi dal vitamín D lebo že mam to nízke
Isla by som hneď odtiaľto domov po lekacjor len mam veľký problém s cestovaním nedokážem ist s autom do druhého mesta co mam 35 minút na letisko mam 3 hodiny cesty autom lietadlom 2 a pól h s Popradu zase hodinu viem že by som to nezvládla viem je to dost hlúpe ale takto sa mi zmenil život za 5 minút hruza vážne uz toho mam plne zuby chcem zase si žiť svoj živiť ako pred 4 mesiacmi uz neviem co robit
Kúpila som si magnezium forte ale sirup a gél magnezium na tuky ak pride tie kŕče tk trochu to uvoľní 🙏

dion287
7. aug 2024

@aurelka1 ja som mala až také stavy ze mi trpli ruky, pomaly som ani nevnimala okolie a stále som chcela byť len doma a nikam neísť. Veľkú rolu tam hral hlavne strach. Nájdi si vo svojom meste kde sú meditacie,joga...začni čítať knihy 4 dohody, prítomný okamih a podobne. Neprejde to hneď lusknutim prsta ale prejde. Prešlo to do roka a už navždy🙂

aurelka1
autor
7. aug 2024

@konariqpo žijem v zahraničí tu idem k jednému lekárovi a ten ma len odflákne a idem domov úplne nevedia ani co to je tetania
Mozes mi napísať prosim Ta ako vyzerá tenanicky záchvat keď ti to pride

aurelka1
autor
7. aug 2024

@dion287 aj mne trpnu veľmi ruky hlavne ľavá polovica tvare, niekedy hlava bolia ma aj nohy uz
Vážne neviem co robit a ak mam povedať pravdu som človek ktorý ak mi povieš presnú knihu čítať tak ju budem čítať ale sama si tu knihu vybrať neviem alebo povie mi človek tieto cvikly cvič ok budem cvicit ale sama nebudem vedieť vybrať co cvicit
Je to hlúpe a sprosté viem ale som taká🥵

konariqpo
7. aug 2024

@aurelka1 nuž prišlo to v noci,zrazu som sa zobudil na pocit,že mi srdce vyskočí z hrude,v panike,nastúpil celotelový kŕč,stuhnutie tela a tak celotelové bolesti,nebolo možné s tým nič robiť,pri stiahnutom hrdle a probléme s dýchaním mi nebolo všetko jedno a najhoršie,že sprievodný jav je pocit,že človek zomrie. Pichalo ma v celej tvári,v hlave,boleli zuby,úplne všetko. Na asi minútu to prešlo, vrátilo sa to na pár hodín a tak som zaspal. Ovšem okamžite idúc k obvodnej lekárke som bol zaslaný k psychiatrovi,že to bol tetanický záchvat z úzkostí určite a neurol hoc len v polovičke najmenšej dávky pomohol s horčíkom okamžite. Po pár týždňoch som začal mávať nevoľnosti, zahmlelo sa mi pred očami,začalo mi skákať viečko,zintenzívňovalo sa to asi na 30-50 mikronevoľností denne.. S neurologičkou sa zistilo,že to bolo tiež ešte ako pozostatok z tet. syndrómu. Odvtedy je kľud (niečo vyše mesiac) Viva la horčík!

aurelka1
autor
7. aug 2024

@konariqpo som rada že ti je dobre uz prajem to každému človekovi ktorý je chorý🙏🙏je to hrozne urcite sám to vies miestom si istá či mozem brat vsetko lebo beriem železo teraz silne lieky vitamín D ten magnezium forme skúsim si zistiť či mozem brat aj horčík ale pravdupovediac som človek ktorý ma veľký problém užívať lieky
Niekedy som bola chora a nebrala som ani proti bolesti nic

taktotedanie
7. aug 2024

@aurelka1 ja si myslim ze by ste mali vyhladat psychologa az psychiatra

aurelka1
autor
7. aug 2024

@taktotedanie snažím sa len tu je tazko ist niekam ku doktorovi ak ma neodporučí moj dr.

taktotedanie
7. aug 2024

@aurelka1 tak to je zahranicie bohuzial

evkakorcek
7. aug 2024

@aurelka1 netrpela si nikdy úzkosťami? Pretože to vyzerá presne to čo mám ja. Úzkostná porucha.

aurelka1
autor
7. aug 2024

@taktotedanie presne tak a teraz je ešte strach niekam ísť je to tu hrozne čo sa tu robí každý deň tie štrajky ľudia čo robia hruza žijem v anglickú chvála bohu nežijeme v takom veľkom meste nič sa tu zatiaľ nerobí

aurelka1
autor
7. aug 2024

@evkakorcek nie netrpela som ničím žiadne zdravotne problémy začalo to tento rok v zelený štvrtok šli sme do kostola bolo mi zle mala som v kostole cudne myšlienky stratila som otca pred 4 rokmi
V tom kostole bol pohreb no stále som chodila do kostola aj som dá vyplákala tam a bolo ok no v ten deň bolo to dost cudne bolo mi veľmi zle šla som von na vzduch pri kostole je reštaurácia tam pracuje môj manžel šla som tam dali mi vodu sedela som no zhoršovalo to začala som vracať nemohla som ani chodiť hneď ma dali do autá rovno do nemocnice po ceste autom mi veľmi tŕpla láva ruka jazyk som cítila že je veľmi opuchnuty a veľmi mi ho ťahalo do zadu strašne som sa toho zľakla v nemocnici ma to stále chytalo tam som čakala veľmi dlho kín ma zobrali dnu stále mi prišlo na odpadnutie len studenú vodu namna robili bolo to hrozne
Nič nezistili povedali že všetko je v poriadku a od vtedy to takto mám
Od začiatku to bolo hrozne mala som to cele dni čele noci záchranky atd.
Mám to stále len teraz je tak že ak to mám tak viem už že ako prišlo tak aj odíde minuli týždeň som mala večer po 15 minútach bolo ok tento týždeň mám to od včera cítim sa veľmi zle boli ma strašne hlava celá láva ruka sem tam cítim aj pri srdci niečo čelo ma boli dosť noha
Ale ak to príde naozaj silne tak sa dusím veľmi cítim jazyk stále ho musím vyplazovat poriadne celý je to dosť ťažké neviem ako stym zatočiť že ak príde hneď to zastavím mám 6 ročnú dcérku ma prázdniny nešli sme ani na dovolenku nedokážem Soňu ísť niekde na plaváreň alebo tak nedokážem sa snou pohrať som vďačná za svoju mamu a sestry že ich tu mám a že mi pomáhajú a že sa malička necíti sama
Teraz keď to píšem všetko plačem cítim sa veľmi smutná je mi stoho hrozne sestry keď vidia namne to hneď toto že musíš sa spamätať atd. Viem ze majú pravdu a chcú mi pomôcť a chcú mi len na dobre ale nejde to neviem čo mám robit tu sa k psychológovi nedostanem a domov určite nezvládnem lebo od kedy sa mi to stalo tamto v aute tak nedokážem dlho cestovať do nemocnice máme 15 minút a to je hrozne premna. A ak mám ísť niekam a čakať tam príde mi veľmi zle určite mám porušenú psychiku

mamina7070
7. aug 2024

treba ti lieky na ukludnenie neurol a pod a prist domov do kludu najst si psychiatra a liecit sa mozno aj zvazit hospitalizaciu na psychiatrii

aurelka1
autor
7. aug 2024

Hospitalizáciu nepotrebujem chvála bohu ak nemám tie záchvaty tak som ok len proste príde to tak ako včera a trvalo dnes je to kus ľahší deň ale ešte to drží cítim okolo zubov také ťažké ústa jazyk cítim dosť zvláštne neviem ani napísať čo mám z jazykom tŕpne mi ruka srdce sem tam ako pichanie neviem no viem že od začiatku to bolo horšie je to už oveľa lepšie

evkakorcek
7. aug 2024

@aurelka1 áno. Úzkostna porucha presne opisujes stavy ako mávam ja a v podstate ako mi to začínalo. Už s tým bojejm 4ty rok.... Napíšeme si Ss

aurelka1
autor
7. aug 2024

@evkakorcek už som ti písala