Srdce mi štrajkuje

13. aug 2022

Zdravím, chcel by som si prečítať váš názor na môj problém... Práve pociťujem extrasystoly, dosť ma to straší v poslednej dobe.. Na kardio mi pred mesiacom robili ekg aj echo srdca, všetko v norme, na holter čakám.. Na štítnej zistili, že mám zvýšenú funkciu a že mám o pol roka prísť znova na vyšetrenie.. Momentálne sem tam zakašlem keďže som mal nejakú virózu tento týždeň a teraz vždy keď zakašlem tak začnú tie extrasystoly (preskakovanie srdca).. Meral som si aj tlak - 133/64/97, o pár minút neskôr zase 113/80/97.. Niečo sa asi deje keď mi to tak skáče či? Mám aj pocit akokeby som mal v hrdle nejakú hrču keď prehltnem alebo sa napijem vody.. Je to iba stres?

autor
13. aug 2022

Väčšinou mi srdce preskočí v tom ako sa nadychujem

manee
14. aug 2022

Extrasystoly sú do istej miery bežné aj u zdravého človeka. Netreba sa hneď plašiť. Ak kardiológ povedal, že je to v poriadku, treba mu veriť.

saska85
14. aug 2022

Aj ja to mam a som teraz tehotna , minuly tyzden som bola na kontrole u kardiologa. Skus zvysit magnezko , moze to byt aj z chrbtice, stresu

beataxxx
14. aug 2022

Mozno sa netreba za tak sledovat, 97 je pulz? Pretoze na hodnotach tlaku nic dramaticke nevidim. Nikto nemoze mat stale 120/80

autor
14. aug 2022

@beataxxx Hej, to je pulz 🙏🏻 Nejako som zaspal a už to skákanie srdca teraz necítim.. Len dosť často som mal tento týždeň aj krv keď som smrkal, neviem či to mám tak podrážené kvôli tomu že často smrkám ale takéto veci ma dosť vedia rozhodiť

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz