Sprej do nosa v tehotenstve

kikus1993
27. apr 2018

Ahojte ....mozno ma odsudite...mozno nie ale velmi sa trapim....odkedy som tehotna co je 5 mesiacov nemozem dychat nosom je to neznesitelne ...citim sa ako keby som drogovala...a bola bez davky ...obrazne povedane....kym si nestrieknem do nosa...je to cca 5krat za za 24 hodin ...teraz som chora je to ovela viac ....viem ze v tehotenstve je to zakazane ...mam velke vycitky ale neviem ako sa z toho dostat prestat a vydrzat dva kriticke tyzdne to boli slova lekarky ....mate niektora poznatky a skusenosti ako poskodilo dietatu to ze matka uzivala sprej do nosa? teraz ked sa vyliecim idem nato vyhodim do kosa vydrzim...len mam vycitky ci som uz nejako neublizila babatku..dakujem za odpovede ..co pomohla vam a ci ste o tom poculi..dakujem

kathy93
27. apr 2018

@kikus1993 ja som na tom rovnako a neviem o tom že by sprej do nosa nejako škodil dieťaťu čo som si naštudovala tak nosný sprej sa do krvi skoro vôbec nevstrebava. Jedine čo ti môže ublížiť že budeš na nom závislá tak ako aj ja . A pri nadmernom množstve sa ti môže ale nemusí rozpadnúť nosná priehradka alebo ti môže hroziť operácia laserom na uvoľnenie dýchacích ciest. Ale to sa stať nemusí veľa ľudí si tým prešlo dá sa to liečiť sprejom na alergiu ktorý by ti prepísala doktorka alebo jednoducho prestaň a trap sa. Môj názor je že skôr tým ublizis dieťaťu keď nevieš dýchať. Preto ja prestanem až po pôrode momentálne som znížila dávky a obyčajný olynth vymenila za detský.

livisteve
27. apr 2018

sprej sťahuje cievy, ak užívaš veľa môže sa stať, že ti zúži cievy aj v placente. Už existujú spreje na báze aloe vera, kys. hyalurónová, morská voda. Treba skúšať či niečo zabere. Isto nebude to tak super ako ostatné s účinnou látkou. A keď sa vôbec nevieš zdať, tak kúp detský a striekaj naraz len do jednej dierky, potom neskôr do druhej, a skús cez deň vydržať, a len noc používať.

maela1985
27. apr 2018

Ja som tiež počas tehotenstva dlho užívala sprej do nosa, mala som zápal stredného ucha, takže som musela uvolnovat nos. Gynekologicka povedala, že sa vôbec nemusím báť, bábätku skôr uškodí keď mama nemôže dýchať. Spreje som striedala po týždni - nasivin, olynt, muconasal. Malý je úplne v poriadku. Netreba stresovať 😉

luna116
27. apr 2018

@kikus1993 Ahoj, nenapísala si o aký sprej ide, ale predpokladám, že už máš na neho závyslosť (zrejme Olynth a pod.). Namiesto toho skús hypertonický alebo izotonický sprej do nosa (napr. Aliamare - obsahuje aj k.hyalurónovú na zvlhčenie).
Ja som alergička, budem mať sennú nádchu počas tehotenstva 3 mesiace od polovice mája (termín mám v septembri), preto som bola pred týždňom na výlet s MM a synom vo Vysokých Tatrách, dnes v soľnej jaskyni, doma mám v zásobe hypertonický sprej do nosa, kúpila som si Rhinohorn - kanvičku na preplach nosa a prínosových dutín a do toho som si dokúpila himalájsku jemnú soľ. Vyskúšaj niečo z toho, určite sa ti uľaví, nebudeš mať výčitky a bude sa Ti super dýchať, držím prsty.

dadus_ka
27. apr 2018

Ahoj ja som si striekala do nosa asi 10 rokov. Uz som sa citila trapne ako som striedala lekarne aby ma nepoznali ale jedine co sa ma vzdy predavacka pri predavani pytala bolo ci som tehotna lebo sa v tehotenstve nosne spreje nesmu...a prave kvoli tomu som vedela ze budem musiet prestat. S manzelom sme sa rozhodli ze uz nadišiel cas na babo ale ze predtym musime poriesit ten moj "nos" tak ja som to vyriesila tym laserom, spriechodnili sa mi dutiny a odvtedy, uz je to cca pol roka som si nedala ani kvapku. Je to neskutocne oslobodzujuci pocit. Ked som mala motiváciu rozhodla som sa vyriesit to. Dovtedy som bola ako fetak ako nejaky zavyslak 😄... Samoztejme nebolo to jednoduché ani po tom vypálení. Musela som prezit asi 3 dni kym sa to zacalo uvolnovat ale stalo to za to.

katka2602
27. apr 2018

Všetko čo nie je testované je zakázané 🙂 a na tehotných nikto nič testovať logicky nebude, tak preto takmer všetko zakazujú. Minule som sa smiala v lekárni, lebo som chcela zázvorovy čaj a hneď na mňa, že zázvor nemôžem, keď som tehotná. Tak som sa jej opýtala, prečo sa v lekárni predávajú zázvorove lízatka pre tehotné, ak sa zázvor nemôže. V miernych dávkach sa môže a pomáha a určite je to lepšia alternatíva ako ATB tak ostala ticho. Oni proste musia upozorniť a povedať, že sa to v tehotenstve nesmie. Ja bez kvapiek nezaspim a zase ich človek nepoužíva 20x denne.

bielamacka3
28. apr 2018

vincentka, morská voda - je dostať aj v drogerii DM

lenakiss
28. apr 2018

Ja som brala celé tehotenstvo muconasal a malý ma 3 roky a nič mu nie je ...tak isto beriem aj toto tehotenstvo ...bez toho by som asi umrela

balazovaj
30. apr 2018

Ja dlhodobo používam nosné kvapky vo forme spreju - Tonasol forte, sú bylinkové, majú olejčekovú konzistenciu, pomáhajú mi pri aj pri alergickej nádche, nie sú návykové, nepoškodzujú sliznicu a veľmi dobre hoja aj podráždenú pokožku z nádchy v okolí nosa, nie sú známe obmedzenia pri používaní počas tehotenstva alebo kojenia. Je celkovo veľmi dobrý a uvoľňujúci na dýchacie cesty, možno stojí za to ho vyskúšať...
http://jane.sirael.sk/sirael-health-produkty-kv...

maryah
30. apr 2018

ja keď som mala v tehotenstve nádchu tak som používala len morskú vodu čo je nič a potvrdila mi to aj nosno-krčná doktorka a preto som dostala zápal prínosových dutín a skončila som na atb čo je horšie ako sprej do nosa. Malý je našťastie v poriadku. Potom som používala detský sprej a bolo dobre. Viac ako sprej dieťatku uškodí to, že nemôžeš poriadne dýchať.

bibi19
30. apr 2018

mne doktorka odporučila sprej Aspecton môžu ho užívať aj tehotné je veľmi dobrý mne osobne pomohol..🙂 hovorila mi aj že môžem mat tzv. tehotenskú nádchu a že sa môže brat aj počas tehotenstva..

kmysiakova
30. apr 2018

@kikus1993 kup si nasivin pre deti 😊 ja som mesiac pouzivala muconasal lebo mi nezaberal ziaden sprej s morskou vodou a pod. potom mi odporucili nasivin pre deti, ktory nieje tak skodlivy na dutinu a pomohlo 😊 teraz uz nemavam zapchaty nos vobec, chvala bohu 😉 a pomahala mi trocha aj najkrajana cibula pri hlave ked som spala, sice smradecek ale aspon o trochu sa lepsie dychalo

kristina6991
10. jan 2022

@maryah z morskej soli ste dostala zápal ? Ďakujem za odpoved

maryah
10. jan 2022

@kristina6991 nie z morskej soli, ten sprej do nosa z morskej soli bol slabý, preto som mala hneď používať klasicky sprej do nosa pri nádche… Tým, že som mala stále upchaté dutiny, tak z toho sa mi urobil zápal prínosových dutín