Sprej do nosa a alergia

borihh
24. apr 2019

Asi cca 3 týždne dozadu som bola chorá a dávala som si sprej do nosa, no hneď nato ako mi to prešlo sa začala prejavovať moja jarná alergia, čiže ten sprej si stále dávam 😪 moja lekárka je už mesiac na dovolenke, ja už neviem čo robiť, viem, že to nie je dobre pre sliznicu atď, ale ja bez toho neviem proste dýchať.. ako riešite tieto alergie, čo si nato dávate? A inak skúsila som aj tie "menej škodlivé spreje" tie z morskej soli, neviem ich názov, ale mne nezabrali.. dávam si muconasal

ajsha123
24. apr 2019

Mne alergolog predpisal Nasofan, prip. Flixonase, je to tá istá účinná latka, akurat Nasofan je lacnejší. Je to spray na alergiu a urcite zaberá na opuchnutu sliznicu v nose. Vyskúšaj. Zda sa mi, ze min.jeden zo spomenutých sa dá kúpiť aj bez receptu. Samozrejme, na predpis je to lacnejšie

borihh
autor
25. apr 2019

@ajsha123 vďaka za radu, skúsim 😊

majkovicaa
25. apr 2019

@borihh ja som na muconasane uz asi 2 mesiace, od zaciatku alergia a este asi mesiac budem 🙈 morske vyplachy mi nic nepomahaju. Ale moja sezona skonci a ja odlozim aj sprej, tak to mam kazdy rok. Spreje od alergologicky ani Flixonel mi absolutne nezabera.

borihh
autor
25. apr 2019

@majkovicaa a nijak ti to zatiaľ neuškodilo? Lebo ja už cca týždeň cítim, že zakaždým keď si ho dám tak ma začne stipat od nosa až do okolí oči, ale ako dám si takú masticku do nosa a prejde to len neviem či už mi to zničilo sliznicu alebo čo 😄

nika3136
25. apr 2019

@ajsha123
Ani jeden z toho sa nedá kúpiť bez receptu, nejde tam o lacnejšie či drahšie.
Muconasal určite dlhodobo nie, vybuduješ si akurát závislosť.
Bez predpisu môžeš skúsiť Livostin, Vibrocil, Flixonel či Allergodil

majkovicaa
25. apr 2019

@borihh neuskodilo nijak. Akurat mi to odpcha nos 😀 ziadne stipanie ani zavislost. Par rokov dozadu som bola zavisla na Vibrocile, to mi aj alergologicka povedala, ze to je najhorsi sprej do nosa.

nika3136
25. apr 2019

@majkovicaa
Mám pacientov závislých na Muconasale aj viac ako 5 rokov

borihh
autor
26. apr 2019

😟 tak ja teraz neviem..😂

majkovicaa
26. apr 2019

@nika3136 to verim, myslim, ze na kazdy sprej sa da vytvorit zavislost, ja som vravela len svoju skusenost

beybitko
26. apr 2019

Ja som pouzivala sprej Livostin, odporucil mi ho alergolog ale da sa kupit aj bez predpisu. Inak urcite odporucam najst si dobreho alergologa a popytat sa na liecbu pelovymi tabletkami. Mne velmi pomohli, zatial nemam absolutne ziadne prejavy alergie a to som teda mavala strasne nadchy a o paleni oci ani nehovorim...

janula2511
2. aug 2019

Prosím vás tie čo máte alergiu, máte aj časté krvácanie z nosa?

eko22
22. feb 2021

Zdravím, potrebujem pomôcť. Neviem či len ja mám taký problém alebo aj niekto iný. Začala mi zjavne alergia, teda myslím že je to ona, len sa mi zdá príliš skoro na alergiu, má niekto rovnaký problém?

darina746
23. feb 2021

@eko22 a naozaj si myslis ze je to alergia? Nie si len prechladnuta? Moze to byt vplyvom pocasia jeden den zima druhy zase teplo. Ako sa to prejavuje teda?

majkovicaa
23. feb 2021

@eko22 ja mám silnú alergiu na peľ stromov. Každú jar, keď zíde sneh a zasvieti teplejšie slniečko, tak do týždňa cítim prejavy alergie. U nás je aktuálne ešte sneh, takže si ešte užívam čas bez sennej nádchy, ale keď je u vás už teplo, tak by som sa nedivila, že je to alergia.

prvosienka7
24. feb 2021

@eko22 ja mám celoročnú alergiu no u mnňa je veľký problém pri zmene počasia :/ zo dňa na deň začnem prskať. Aj teraz ako sa oteplilo tak som začala kýchať a začal ma svrbieť nos. V apríli budem úplne KO keď to začne všetko kvitnúť :( Už teraz mám z toho hrôzu. Ja aj keď beriem lieky tak mi to veľmi nepomáha, voľakedy som chodila aj na injekcie ale tiež nič.

eko22
8. mar 2021

@darina746 rozhodne nie som prechladnutá 🙂 prskám furt :/ keď pršalo tak bolo dobre aj dnes celkom ako tak, no bojím sa čo bude zase keď sa oteplí.
@majkovicaa aj niečo používaš na alergiu, lieky mám ale potrebujem niečo na nos, mám suchú sliznicu a upchatú, skúšala som už kadečo :/ no žiaden efekt
@prvosienka7 a čo ti teda pomáha teraz? Lebo ja som bola tie dni keď bolo teplo zúfala, všetky vreckovky som minula čo boli doma

majkovicaa
9. mar 2021

@eko22 kazdorocne si davam predpisovat lieky, sprej do nosa aj ocne kvapky od alergologicky.

prvosienka7
18. mar 2021

@eko22 no ja mám prepisané lieky a keď ich začnem brať ešte pred začatím sezóny tak je to lepšie a ešte mám sprej do nosa

eko22
22. mar 2021

@majkovicaa @prvosienka7 tie spreje máte na recept alebo sa dajú kúpiť aj bez ?
Lebo ja som našla jeden voľnopredajný, ale vôbec neviem či je dobrý :/

majkovicaa
22. mar 2021

@eko22 ja mam Allergodil, je viazany na lekarsky predpis. A kvapky do oci Spersallerg takisto na predpis. Pokial chces nieco, aby to bolo ucinne, tak jedine na predpis.

eko22
29. mar 2021

@majkovicaa ja som bola dnes v lekárni a allergodil nie je viazaný na recept. Lekárnička mi ho odporučila a aj predala 🙂

majkovicaa
29. mar 2021

@eko22 akurat som pozerala, vacsie balenie s asi vacsim mnozstvom ucinnej latky je na predpis. Ty si si asi v lekarni kupila 5ml, to nie je na predpis. tak hadam ti pomoze, hlavne ho treba uzivat pravidelne a az po nejakom case uvidis ucinok. nie je to ako klasicke spreje, ze streknes a za 5 minut dychas.

prvosienka7
7. apr 2021

@eko22 pomohol ti? Mne došiel, ten na predpis a k alergológovi sa neviem teraz dostať , potrebujem niečo na medzičas kým sa tam dostanem.

eko22
26. apr 2021

@majkovicaa ahoj, ďakujem za info. užívam ho pravidelne a zatiaľ môžem povedať, že sa cítim lepšie ako predtým
@prvosienka7 neviem či je to ešte aktuálne, ale oplatí sa vyskúšať 🙂

prvosienka7
20. máj 2021

@eko22 vyskušala som, zo začiatku ma jemne štipkal v nose, ale už je dobre. Ale teraz ako prší som ho skúsila vysadiť a azataiľ je mi fajn, no keď sa oteplí tak to bude zase horor :/ Už sa teším keď to všetko prestane kvitnúť

eko22
24. máj 2021

@prvosienka7 ja si ho dávam aj terazm zisťujem, že sa mi oveľa lepšie dýcha, keď si ho dám aspoň raz za deň. Vonku síce prší a nelieta tak ten peľ, no aj tak citím tie rozkvitnuté kvety a stromy 🙂

barruna
22. júl 2021

Chcem sa len opytat ci ho uzivate aj teraz ked uz nic nekvitne, lebo ja mam asi na nieco alergiu aj teraz a neviem na co 😖

eko22
2. aug 2021

@barruna mám celoročnú alergiu a akonáhle dlhšie neprší, idem sa zblázniť, používam sprej do nosa a ten mi to zmiernuje, mám aj lieky na alergiu, treba sa poradiť s lekárom čo s tým.

cicamica1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cicamica1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz