Sprej do nosa

6. aug 2023

Ahojte je tu niekto taky čo si musí stále dávať sprej do nosa
Ja už toto mávam asi 2r že ráno poobede a pred spaním , niekedy v noci si ho musím dať lebo mám total zapchaté nos
Dr že jedine odnaučiť no nejde to
Sesternica ma toto iste len ona už Asi 4r

lucia147852
6. aug 2023

No jedine vydrzat. Dr má pravdu. Obe ste závislé od spreju do nosa. Mozes začať tak, že budeš dávať nejaký čas len do jednej dierky, kým si tá druha odvykne.

matus7030
6. aug 2023

Je to uz zavislost. Ja som alergička, beriem normalne aj lieky na alergiu, ale keď je už veľmi zle, že nevladzen dychať, tak ma zachraňujen LEN Olynth žlty. Mam ho v každej kabelke, pri posteli v noci, proste sa nepohnem bez neho. Mala som tiež obdobia, že aj 3x denne som si ho dávala. Aktuálne podľa situácie. Ale ten pocit, že je stále "po ruke" ma upokojuje a fakt mi nič ine nepomoze. A DR mi povedala, že som zavislačka.

dadus_ka
6. aug 2023

Bola som s prestavkami aj 10rokov a nakoniec som isla na klinillku v Prahe Avelane kde mi laserom vypalili tie cievky v nosi a rozsirili dychacie cesty. Od vtedy je to uz 6 rokov co som bez spreju

lucia13022023
7. aug 2023

Pfu.. Po 8 rokoch som to prestala počítať.. Olynth každý boží deň, 3-4x denne

lucia13022023
7. aug 2023

@matus7030 presne olynth žltý 🤣 ja keď som niekam išla tak si hovorím mobil, peňaženka, kľúče, Olynth mame môžeme ísť 🤣🤣 a keď som aj ho zabudla, normálne mi bolo zle, musela som si ho ísť kúpiť niekam

elanor
7. aug 2023

Chod na orl, daju ti napr. Nasonex
Ale to cesta na dlho. Ale postupne pomoze.

jarmila2010
7. aug 2023

ano,chod na orl...tam ti s tym pomozu..dcera zacala mat zavislot,pretoze bola nonstop chora tento rok...a nos sa jej stale upchava aj z plaveckeho...dostala sprej,kt postupne nahradzala olynth a uz je takmer 2mes.bez kvapiek do nosa

mima172
7. aug 2023

Aj ja mam s týmto osobnú skúsenosť, bola som blbá a teraz to už viem 🥴 Tá odvykačka bola otras 🙄 Závislá som bola tiež na Olynthe, v lekárňach už vedeli po čo idem, trvalo to zopár rokov. Potom som si povedala, že toto už musí skončiť, k Dr som nechcela ísť (hanbila som sa za svoju blbosť). Šla som nato postupne - najskôr som odvykla len jednu nosnú dierku, po cca 10 dňoch druhu. Tie prve dni boli otras, mala som taký dojem, že sa zadusim ale dá sa to a chce to len vydržať.