Správny biorytmus spánku?

dajulka01
11. feb 2019

Ahojte, potrebovala by som radu. Už dlhšiu dobu mam problém so spánkom, nie stále ale zvyčajne nemôžem spať. Dnes v noci som úplne blbo spala a často sa budila dokonca aj trocha spotena som bola, hlava ma nenormálne boli od rána, neviem ci to bude tým počasím alebo co ale cítim sa totálne na prd. Neviem si nastaviť akoby správny biorytmus spánku. Cez víkend spím aj 11hodin a počas týždňa tak 7 lebo nie a nie zaspať. Myslela som ze to prejde ale dnes je to neskutočne akoby som ťažkú hlavu mala. Co vám pomáha na zaspanie, stalo sa to už niekomu?

bianka0207
11. feb 2019

Tá bolesť hlavy môže byť aj kvôli počasiu, bojujem s tým aj ja. Ja som mala problémy so spaním pred takmer 3 rokmi. Tiež som sa zaujímala čo by mi mohlo pomôcť. Nešlo to ale z jedného dňa na druhý. Ale skúste obmedziť jedlo, pohyb, domáce práce a telefón cca 2 hodiny pred tým, než si pôjdete ľahnúť. Ja napr. po práci som si šla zabehať, alebo len tak na prechádzku a dala som si slúchadká. Tým som si dokázala čiastočne prečistiť hlavu. Po príchode domov som si dala sprchu, porobila som domáce práce, a cca od 19:30 som čas trávila s domácim maznáčikom, alebo s rodinou. Tieto aktivity Vám pomôžu vyčistiť si hlavu, odreagovať sa, čo je pre kvalitný spánok veľmi dôležité. Môžete skúsiť aj nejaký bilinný čaj 3x denne - ráno, poobede a po príchode z práce. Ja som si spravila harmonogram, ktorý som sa snažila vždy dodržať. Napr. 16:30 príchod z práce, 17:00-18:00 beh, alebo prechádzka v spoločnosti obľúbeného playlistu, po 18:00- sprcha, alebo vaňa, 18:30- príprava desiaty na druhý deň do práce, 18:45- domáce práce, 19:30 výber oblečenia na druhý deň, 19:30-21:00 návšteva rodiny, kamarátov (alebo videochat), pri šálke čaju, 21:30 som si zapla televízor potichu. A väčšinou pri tom som aj zaspala. Každý sme iní, musíte si sama nájsť aktivity, pri ktorých sa viete odreagovať. Odporúčam Vám spraviť si takýto harmonogram a určite necvičte 2 hodiny pred spaním, lebo to vaše telo prebudí. 🙂 Dúfam, že moje skúsenosti Vám niečo pomôžu. Držím Vám palce! 🙂

dajulka01
autor
11. feb 2019

@bianka0207 ďakujem vám veľmi pekne, ja sa skôr cítim tak ťažko včera som celý deň bola unavená a keď som mala ísť spať tak neexistuje zaspať dnes cely deň len skladám hlavu na stôl co mi je ozaj tak zle