Spôsobilo mi toto antibiotikum trvalé následky?

23. aug 2022

Ahojte,

29.7. som dostala ATB na mocove cesty: medocipirin. Kedze mavam chronicke zapaly, verila som lekarovi a liek som vybrala. Po 2 tabl. ma vsak neskutocne zacala palil lava noha, bolela ma a pocitovala som v nej slabost, mravcenie. V ten den som mala v meste sandale na hrubsom vyssom opatku, tak som to lieku nepripisovala. Bolesti sa vsak stupnovali, ja som na nohu nemohla vobec stupit, boleli ma slachy, klby, bola necitliva, mravcilo mi v nej. Teraz uz skoro mesiac po dobrani je vsetko horsie, po 2 tyzdnoch od dobratia sa pridali extremne bolesti chrbta a bolesti ruk, laktov, prstov, tazko sa mi aj drzi mobil. V lekarni mi povedali, ze by to malo do tyzdna dvoch prejst. Som objednana k neurologovi. Na nete je vsak tolko clankov o tej ucinnej latke, bojim sa velmi a mam aj depresie- tiez to bol vedlajsi ucinok. Nechcem aby som mala trvale problemy, alebo skoncila na innvalidite. Je tu niekto kto mal rovnaku reakciu ? Dakujem 😞🙏

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadis
23. aug 2022

No toto je velmi neprijemna situacia. Aku si mala infekciu? Mala si pohlavne prenosne ochorenie, ci beznu infekciu mocovych ciest? Robil ti lekar kútivaciu a citlivost, ked zvolil prave tieto ATB? O tychto neziaducich ucinkoch ti lekar hovoril? Citala si pribalovy letak? Dala by som asi podnet na Urad.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. aug 2022

@dadis a mala som zapal mocovej rury

anjelicek26
23. aug 2022

Toto s antibiotikami nema nic spolocne, hlavne ked mas chronicke zapaly a teda je otazne, preco sa ten zapal vracia (ci nie je povod zapalu uplne inde ako toto). Mala si v tele zapal, co ti pri namahe (to behanie na vysokych opatkoch, ked si nezvyknuta) sadol aj na klb a tkanivo okolo... Bola si na opakovanom crp, ci je zapal dolieceny? To, ze ty uz bolest mocaku nepocitujes je pekne, ale nema to vypovednu hodnotu...moze v krvi stale nieco byt a koluje...aj taka "obycajna" borelioza sposobi vsetko, co popisujes, testovali toto? Reuma? Pytaj sa lekarky tie spravne otazky, verim, ze ti pomozu..

dadis
23. aug 2022

No, zvlastne, ze vybral prave toto atb, ci bolo jedine citlive...letaciky od liekov treba vzdy citat, lebo ak by sa prerusia liecba hned, bolo by to jednoduchsie. Ni a k tej neuropatii, myslim si, ze neurolog ti s tym pomoze. Su uz modernejsie lieky, (napr. Lyrica, uziva ju moj otec) a myslim, ze to pojde casom zvratit. Vela spravi, ked sa tomu postavis a zabojujes s tym v hlave, a povies si, ze z tymto si jednodycho poradis.

janasim
23. aug 2022

Skusila by som asi Wobenzym a protizápalovú stravu

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. aug 2022

@dadis zajtra pojdem k ortopedovi, mozno mi bude vediet vziat krv, pozriet ci to nie je zapal klbov

autor
23. aug 2022

@janasim aka je to strava ?

anjelicek26
23. aug 2022

Muz mal boreliozu z komara, takze je to bohuzial fakt mozne, drzim palce kvoli vysledkom.

autor
23. aug 2022

@anjelicek26 dakujem, ja som tomu neprikladala vyznam najprv, lebo na kliesta som si nepamatala,ale na to ustipnutie hmyzom ano.

autor
23. aug 2022

@dadis kiezby som prestala v prvy den, ked som vybrala 3 lieky a zacalo to :( fakt som si to s tym nespojila, o 2 dni som sa spytala v lekarni a povedali mi ze uz by trebalo dobrat

anjelicek26
23. aug 2022

Ale ono to byt tym skutocne nemusi, stale to moze byt casova zhoda nahod. Moze samozrejme, ale hladala by som aj inymi smermi, pretoze je omnoho pravdepodobnejsie, ze ten zapal putuje po tele a robi zlobu kade-tade momentalne.

autor
23. aug 2022

@anjelicek26 cize ist si dat urobit crp ?

anjelicek26
23. aug 2022

Urcite aj to, nech vies, na com si. Ale ked ti brali krv na boreliozu, nespravili aj to?

autor
23. aug 2022

@anjelicek26 nie len cisto na boreliozu myslim

taktotedanie
23. aug 2022

@janasim na trhu nedostupny dlhodobo

taktotedanie
23. aug 2022

@dadis toto nie je na podnet na urad, ludia by sa len stazovali 🤦🏻‍♀️

Liecbu ste dobrali ako vam bolo doporucene? Po ukonceni liecby ste navstivili lekara, ze sa teda necititite dobre ci ste sa boli pytat len v lekarni? Lekaren nie je lekar!
Neviem odkial ste stiahli tie clanky, je to overeny zdroj?
Preco ste nesli za lekarom, ktory ordinoval liecbu.
Uprimne z antibiotik to podla mna nebolo

taktotedanie
23. aug 2022

@dadis medociprin sa bezne predpisuje na zapal mocovych ciest, pokial bol citlivy na dane antibiotikum nie je o com diskutovat preco to predpisal.. ak ste si vsimli pani ma xy dalsich diagnoz..
Toto by urad zmietol zo stola a este by musela po novom zaplatit ak by aj nejaky podnet chcela dat, pokial chcete radit tak k teme

taktotedanie
23. aug 2022

Ked ste mali zapal crp ste museli mat vysoke.. chodte k lekarovi vseobecnemu povedzte mu co vas trapi necakajte na termin u neurologa, zoberie vam krv, rozhodne co dalej
Objednajte sa snad aj na reumatologiu
A necitajte neoverene a pochybne clanky na internete

michaelam2
23. aug 2022

Tiez som cca pred dvomi mesiacmi brala atb s rovnakou ucinnou latkou a predtym som si tiez precitala vsetky tieto clanky (z overenych zdrojov) a pribalovy letak kde sa spominaju prave taketo problemy ktore mas aj ty….bala som sa toho ale nastastie som nemala vedlajsi ucinok…avsak tieto atb sa davaju ked uz je zapal fakt silny a opakujuci sa a treba pri nich dodrzat nejake pravidla…ziadne behanie v opatkoch po meste v lete …bola som na to zvlast upozornena, ze ziadna namaha, ziadne slnko, len oddych kym ich nedoberiem…hned ako ti zacali problemy mala si ich prestat uzivat

dadis
23. aug 2022

@taktotedanie Je na to upozornenie v pribalovom letaku. Po objaveni takychto priznskov sa ma liecba okamzite prerusit. Pokojne si to vyhladaj..

autor
23. aug 2022

@dadis ano uz som videla ale ja som to precitala az na treti den, kedze bol vikend bezala som do lekarne, no kedze som mala silnu infekciu kazali mi uz dobrat davku…uz to nevezmem spat no :( som z toho smutna a velmi zufala😔

autor
23. aug 2022

@michaelam2 slnku som sa tiez vyhybala, bol akurat vikenf akurat sme vonku grilovali ale bolo skaredo, pod mrakom…

autor
23. aug 2022

@michaelam2 v prvy den mi hned po 2. Tabletke zacali tazkosti, povedali v lekarni ze cudne ze hned po 2-3 tabletkach

luccija
23. aug 2022

Tie ATB som brala tiez...troska si hystericka, uzkostna....nehladala by som v tom suvislosti.Skor preco mas opakovane zapaly?chod k lekarovi a hladajte pricinu
@dadis ona je doktorka asi vie lepsie...bez urazky vela uzkostnych ludi si precita letak a ma vsetky neziaduce ucinky.

autor
23. aug 2022

@luccija ale mna ta noha fakt boli uz mesiac, mravci mi v nej, neviem na nu dostupit, cele slachy a klby, urolog mi povedal ze to ludia maju po tom atb a malo by to prejst no nepreslo stale

dadis
23. aug 2022

@autorka nebud zufala, to sa vyriesi, vela tychto nasledkov liecby po case ustupi, tie oribalive letaky su vzdy hrozivejsie nez skutocnost (opisuju najhorsi mozny scenar, aby boli chraneni, ze na to vopred upozornili) Ved tu tu aj baby pisalu, ze mali bolest chrbta a preslo im to. Vyhladaj neurologa, nech ti nastavi liecbu (okrem toho aj vitamininy skupiny B, wobenzyn a pod) a vsetk bude dobre 💪