Spinálna anestézia a migréna (s aurou)

any_soj
7. jún 2021

Žienky, prosím - hlavne ktoré mávate migrénu s aurou (ja aktuálne tak raz za rok, za dva) - mali ste bolesti a hlavne auru po spinálke? Ak áno, aura bola ako bežne, alebo bola silnejšia, dlhšia? Bolesti by som riskla, aj bežnú auru, ale bojím sa, že povedzme budem mať auru deň vkuse... (ja mám pri nej aj afáziu, že si nedokážem sformulovať v hlave myšlienky a ani ich vyjadriť, a takýto stav si neviem predstaviť, že by tak dlho trval - bežne trvá tak hodinu pred migrénou). Takže či vás "len" bolela hlava, alebo ste mali aj príznaky aury (blikanie pred očami, strata časti zorného poľa, presúvané tŕpnutie tela, zmätenosť, zlá koordinácia...). Ďakujem 🙂

simsalabim
7. jún 2021

@any_soj mne nebolo nic. Vobec nic. Tiez mavam migrenu s aurou, sucastou aury su aj poruchy reci (ak sa rozhodnem nieco povedat, poviem nieco uplne zcesty, nedokazem povedat, co chcem).

any_soj
autor
7. jún 2021

@simsalabim ďakujem!!! Aspoň jedno takéto povzbudenie potrebujem, že je to možné... A aj že ti napriek tomu spinalku dali, sestrička mi včera na pásoch že no to migrenikom vôbec nedávaju... Dosť ťažko sa zmierujem s cisárskym, tak aspoň tá spinálka aby sa dala...

katulienkax
7. jún 2021

Ja som mala bolesť hlavy ale to je úplne iná bolesť ako migrena, hlava má bolela niekoľko dni.V ľahu nebolelo, bolelo keď som sedela a stala, takze som mohla len ležať

any_soj
autor
7. jún 2021

@katulienkax a hľadala si popritom aj dieťa mať pri sebe...? Mavas aj auru?