Spiaca infekcia

peter244
3. júl 2024

Už dlhšiu dobu vždy keď sa trochu von podchladim, stačí že idem spotený na bicykli alebo ma chytí dážď a zmoknem tak sa mi v tele aktivuje choroba.

- žltý hlien
- zimnica triaška
- vnútorna horúčke ( teplotu ale mám normálne 36 )
- zhoršené videnie, vidím o dosť menej ostro ako bežne
- mozgová hmla a pocit choroby , cítim sa slabý, na nič sa nedokážem sústrediť a mám pocit že som chorý
- boli ma čelo, hlava
- bielo žltý hustý povlak na jazyku
- niekedy aj kašeľ

Vylezim to po práci pár dní a je dobre, no stačí trošku imunitu oslabiť a je to spať

Je to nejaká spiaca baktéria? Ako sa toho zbaviť navždy?
Máte skúsenosť? Už ma to nebaví, pred včerom sa ochladilo, trošku ma von chytil dážď a je to tu opäť :(

kacena4
3. júl 2024

je to obycajne prechladnutie kedze sa spotis, zmoknes vystavis svoj organizmus neprimeranej zmene. ak mas pocit ze je slabsia imunita nasad si imunoglukan. ale ak nepotrebujes atb a dokazes sa za par dni preliecit mali by ti stacit aj vyzivove doplnky z lekarne. popr. aj obvodak ti vie spravit test na imunitu drzim palceky

marianarem
3. júl 2024

@peter244 Ja som to mala podobne od roku 2017 do 2020. Koncom 2016 som prekonala velmi dlhu a neprijemnu virozu, po ktorej mi ostala chronicka unava a presne to, ze po kazdom ochladeni som sa na niekolko dni citila chora - bolesti tela, malatnost, zahlieneny nos, mierne zvysena teplota. Aj ked sa v lete ochladilo z 30 na 20. Mne to preslo necakane po vakcine na covid. Neviem si to vysvetlit a jedine, co ma napada, je, ze som ten virus predtym uplne nevyhubila a vakcina nejako nakopla imunitu. Alebo to bol nejaky virus pribuzny covidu.
Neviem teda bohuzial nic extra poradit, mozno len nasadit nejake pripravky na posilnenie imunity. Mne ale vtedy nepomohli ani tie.

viestta
3. júl 2024

Mas uplne normalny soplik ako tisicky inych zien a zomieras na neho ako tisicky muzov...