Spánková regresia

21. júl 2021

Baby malý ma 5 a pol mesiaca a začal sa nám v noci budiť. Čítala som ze spankova regresia je medzi 3 a 4 mesiacom. Môže to mať teraz?

s_a
21. júl 2021

A cez deň ako spí? Nemyslím si že by mal už regresiu.. možno len zlý režim cez deň?

autor
21. júl 2021

@s_a napríklad včera spal 2 hodiny doobeda a hodinu a pol poobede. Dva spanky krásne. Tak ja neviem som už zúfalá 🤷‍♀️

s_a
21. júl 2021

Spal cez deň dva spanky? Nespí dlho už pred nočným spánkom? Alebo nemá rastový šprint? Nie je proste len hladný?

ivangeline
21. júl 2021

3 a 6 a 9 a rok a rok a pol a 2 atd...

andreatytler
22. júl 2021

Jasne ze to moze byt spankova regresia. Ja viem tak ze prichadza okolo 4 mesiaca, takze mesiac hore dole je uplne normalny.
Skus si odpozorovat ake ma spankove fazy. Pocas prvej spankovej regresie sa fazy pretocia a deti najskor upadnu do hlbokeho spanku a az po 20-30 minutach nastava REM faza. Prve 4 mesiace to maju obratene.

s_a
22. júl 2021

@andreatytler podľa mňa to nie je spankova regresia, keď cez deň spí aj 2 hodiny 🤷🏼‍♀️

andreatytler
22. júl 2021

@s_a Nas syn spaval pocas dna vzdy velmi dobre (kazdy spanok mal 1.5-2 hodin a to trva doteraz ked uz presiel na 1 spanok. Spankove regresie ovplyvnili len jeho nocny spanok. Ale nehadam sa... nie som ziadny odbornik. Kludne to moze byt tym zlym rezimom, alebo hladom co si spomenula... vela detom uz nestaci iba mliecko okolo 5 mesiaca.