Šošovky na očká

zvivka
13. jún 2014

Ahojte dievčatá 🙂 dlhé roky nosím okuliare a teraz som sa rozhodla, že by bol konečne čas vyskúšať kontaktné šošovky.. Pôvodne som rozmýšlala nad tými jednodňovými.. ale napr. mesačné vychádzajú o dosť lacnejšie, čo je pre mňa, ako študentku dosť dôležité 😝 Šošovky by som chcela nosiť len príležitostne (napr 3 dni v týždni), a teda ich striedať s okuliarmi.. Lenže teraz sa neviem rozhodnúť či sú tie mesačné pre mňa výhodné.. nerozumiem totiž tomu, že mesiac sa počíta odo dňa vybalenia šošoviek z obalu, alebo sa počítajú len tie dni, keď ich budem mať nasadené na očkách?? 🙂 (teda ak šošovky vybalím v pondelok, a dám si ich ešte v sobotu - ostatné dni v týždni budú odložené v púzdre, počíta sa to, že som ich používala už týždeň, alebo len tie dva dni?? ) 😀 dufam, že niekto pochopí ako to myslím 🙂 som z toho nejak mimo 😀 neviete mi poradiť, prosíím?? ďakujem

simonkazga
14. jún 2014

ahoj. Mne to kedysi bolo vysvetlené tak, že sa ten mesiac počíta od toho dňa čo si šošovky vybavila, bez ohľadu na to či si ich nosila za tých 30dní raz, alebo stále. Tých 30dní je inak len taká orientačná doba. Ja som ich kedysi prestriedala viac druhov a mala som také, ktoré som v pohode mohla nosiť aj takmer dva mesiace, iné som menila aj skôr ako uplynula určená doba. Šošovky nosením aj "plávaním" v tom roztoku časom stvrdnú.Ja som ich menila, keď sa stali nepohodlnými. Jednodňové môžeš použiť len raz. Z obalu do oka, potom do koša.

monulienkamt
14. jún 2014

@zvivka na taketo nosenie sa ti mesacne vobec neoplatia,ak ich chces nosit prilezitostne,kup si 1dnove. ved ak ich budes nosit cca5x do mesiaca,tak ti to balenie vydrzi dost dlho. ja som tiez tak zacinala,ze som ich nenosila kazdy den,resp.som si ich davala v priebehu dna,mala som vtedy 2tyzdnove. vtedy som nevedela,ze tie 2tyzdne sa pocitaju od otvorenia a nie podla dni toho kolko dni ich mam v oku 🙂. ja som rychlo presla na mesacne sosovky,nosim ich cely a to aj ked som robila v praci cely den na pocitaci, okuliare nosim len na cestu do postele,skla som tam nemenila niekolko rokov 🙂

zvivka
autor
14. jún 2014

kočky ďakujem za vysvetlenie 🙂 konečne mám v tom jasno.. pekný víkend želám 😉