Sonické zubné kefky a ustupovanie ďasien

samo9847483
6. aug 2024

Ahojte ľudia. Mal by som takú informáciu ohľadom sonickych kefiek. Mne stomatológ poradil že si mám kúpiť práve sonicku kefku pretože klasickou kefkou sa mi extrémne usadzuje zubný kameň a môžem si ich drhnut. Kúpil som si sonicku od značky Philips na 3 režimy k tomu nie namäkšie štetinky a mám pocit ako keby mi ustupovali ďasná. Používam ju po 45°uhlom ako som pozeral videa. Lenže mám pocit že nie všetko mi to odstrani zo zubov hlavne ten povlak a to si snou umývam asi 6 minút zuby po 2 minútach sama vypne. Ale sa mi zdá že mi ustupujú z nej ďasná. Ako to máte vy? Na dentálnu hygienu chodím každých 5 mesiacov. Vďaka za každú normálnu odpoveď.

ukgirls
6. aug 2024

ziadna kefka nevycisti na 100% ja mam sonicku ale popri nej aj medzizubne plus jednozvezkova ... inak nemam pocit uplne cistych zubov..ale dasna neustupuju

samo9847483
autor
6. aug 2024

@ukgirls Tie medzizubné to áno klasika. No tu jednozvaskova je zbytočná si myslim keď používate tu sonicku. Či? To je niečo ako klasická cudaprox...

ukgirls
6. aug 2024

@samo9847483 asi ano-aj oni maju jednozvazkove-single kefky ... a nimi lepsie vycistis priestor pri dasne ... ked chodis na hygienu tam ti musi povedat kde mas medzere a co treba docistovat ... mne to moja presne povedala vysvetlila a poradila ..

patus_2
6. aug 2024

@samo9847483 neumyvaj si určite 6 minút. Len tie 2, potom keď vypne, vezmi jednozväzkovú a vyčisti priestor nad ďasnami, kde sa povlak usadzuje. Návod najdeš na YouTube, je to jednoduché a veľmi účinné.

samo9847483
autor
6. aug 2024

Ďakujem žienky. Ja som nepoužíval tu jednovazkovu a vždy sa mi tam usadzal povlak nechápal som pretože ta sonicka by mala zobrať všetko.
A čo sa týka tej sonickej tak pri prvých používaní ach som mal pocit že si nečistim zuby ale ďasná. 😂Úplne krvavé zodraté a nad dasnom ako keby boli tie zuby zarezane. Hrozne fakt. Mne odporučila dentálna a zubár tu sonicku nič viac.

rozculena
6. aug 2024

@samo9847483 kúp si ten najmäkší nástavec,ja ho mám a aj tak sa mi zdá tvrdá,aj obyčajné kefky som vždy používala tie najmäkšie

michaela329
6. aug 2024

Tá jednozvazkova je fakt dobra. Hlavne ak máš zuby trochu naklonené dovnútra ust a hustejšie sliny - to je aj môj problém napríklad. Sonickou čistím na jemnom programe tie dve minúty, potom jednozvazkova a medzizubné. Kaz som nemala cca 10 rokov a kameň tiež lepšie. Mne napríklad ďasná ustúpili z bežnej curaprox kefky - nevedela som za svet odhadnúť ten tlak 🤦

ekira1
7. aug 2024

Kefka, nadstavec vždy najmäkší, ustupujuce ďasná je problém, ktorý sa vrátiť späť nedá. Ja mám zas iný problém, malé medzery, s medzi zubnou mám čo robiť aby som vyčistila. Tak som si kúpila celú sadu, mám tak kefku I ústnu sprchu. Tlak vody si s medzerami poradí.

samo9847483
autor
8. aug 2024

@rozculena mám práveže tie najtenšie to som si uvedomil po týždni lebo keď som kupoval tu sonicku boli tam dve klasické nástavce s písmenom W som si rozkvvavil ďasná sa to hojilo asi 2 týždne lebo som nevedel ako to funguje. No kúpil som tie softcare či ako sa píšu. Ja si myslím že sú to tie vybracie.
Ja mám pocit že keď tu kefku len priložím mi to ani necisti zuby🤣

samo9847483
autor
8. aug 2024

@michaela329 ako ste napravili tie ďasná abys a dali do pôvodného "režimu"?

samo9847483
autor
8. aug 2024

@ekira1 Ja som počul od stomatológov niečo iné že medzizubné kefky nenahradia zubnov sprchov? Či to je blbosť? Mne sa stalo že na dvoch miestach keď som pritlačil stou medzizubou mi prasklo v priestore na dvoch miestach. To tiež mám problém čo používať. Fakt hrozne keď chceš mať zdravé zuby

michaela329
8. aug 2024

@samo9847483 nedajú sa, to už žiaľ zostane. Na dentálnej mi ich niečím ošetruje, aby neboli také citlivé.

rozculena
8. aug 2024

@samo9847483 no práve tá kefka sa nemá veľmi tlačiť na zuby,tiež neviem,či to dobre používam,keď som to začala používať,tak sa mi zdalo.že nikdy som nemala tak hladké zuby bez povlaku a teraz mám pocit,že tam stále mám povlak,takže ja si umývam vždy 2x že zopakujem celý proces.
S medzizubnými mám problém,niekde mám také medzery,že ani tá najmenšia kefka mi tam nevojde,skriví sa mi a hneď je po kefke.Mám aj sprchu,tak dúfam že tá vyčistí všetky medzery

ekira1
9. aug 2024

@samo9847483 používam medzi zubnú, tú najmenšiu, ale všade sa riadne nedostane. Zubnou sprchou to dočistim, plus miesta medzi ďasnom a zubom, tam kde ty píšeš, že máš plak. Zubnú sprchu používajú I na dentálnej hygiene, silnejším prúdom tuším I pri paradentóze. Na krčky pozor, ustupujúce ďasno sa už nevráti, odhalené krčky sú dosť citlivé, to sa len niečím lakuje, ale časom sa to zmyje a bolí to zas..