Som zúfala zo zápalov močových ciest

22. jún 2022

Od marca sa mi už 7mi krát vrátil zápal moč. ciest. Aj po doliečení atb. mám stále bolesti pri močení každý boží deň. Gynekologička mi nepomohla, vraj nevidí žiadny problém. Na urologii doktor nič nezisil…objednal ma len o 2 mesiace na cytologiu a kalibraciu moč. rury. Citim sa z toho už ozaj hrozne, beriem brusnicové sirupy, d- manozu, rowatinex a aj urowaxom som brala a nič nepomáha 😔 vie mi niekto poradiť ako sa z toho celeho dostať ? 😔😔

karhu
22. jún 2022

v lekarni kupit sypane caje rebricek, vres a alchemilku, zmiesat a pit, kamoske pomohlo a to sa tiez liecila a liecila a nebolo tomu konca

martinka13
22. jún 2022

Mojej mamine sa stále vracal zápal močových ciest. Pomohli silné dávky ATB Biseptol

petricka22
22. jún 2022

Mne sa jednu dobu tiez opakovali, ale po nejakych silnych atb som sa toho zbavila.

liloastitch
22. jún 2022

Tinktúra z kapucinky. Mne ju odporučil veterinár pre kocúra, ktorý trpel opakovane zápalmi, vyliečil sa, neskôr som skúsila aj na sebe. Malý chuťovo hnusný zázrak pre mňa. Zápal som už nemala viac ako dva roky.

autor
22. jún 2022

@karhu ďakujem

autor
22. jún 2022

@martinka13 tie som brala už 3krát, pomohli a stale sa vrátilo

autor
22. jún 2022

@liloastitch mam doma tabletky ale tinktúra bude asi lepšia

54tinka54
22. jún 2022

Potvrdzujem, tinktura z kapucínky je na zápaly moč ciest super.

7kikuska7
22. jún 2022

Ahoj, prešla som si niečím podobným, ak chceš napíš súkromnú správu, môžme o tom bližšie pokecat, pripadne ti napíšem, čo pomohlo mne 🙂

vitez
22. jún 2022

Skúšala si brusnicovy čaj na močove cesty(popradskŷ)

andreaak05
22. jún 2022

Robila ti gynda stery? Lebo mnohokrat je to bakteria v posve. A urolog nezistil nic z mocu? Ziadnu bakeriu? Ak mas vsetko bez bakterii, tak este byva problem v zuzenej mocovej rure. Alebo oblickovy kamen, robil ti sono urolog?

ewellina
22. jún 2022

Ja som si tym presla. Trvalo to od augusta do marca. Medzitym som bala d-manozu, drahe brusnicove pripravky, rowatinex, dva krat som mala ATB. Vzdy sa mi to vratilo. Nakoniec mi pomohol obycajny vitamin C - vysoke davky (1000-2000 mg denne). Brala som to vo forme prasku, ktory sa zamiesa v pohari vody, no treba vela pit, a to aj vecer, najlepsie aj v noci.

autor
22. jún 2022

@vitez priamo brusnicovy sirup pijem každy deň 😩

autor
22. jún 2022

@andreaak05 ano na vlastnú žiadosť spravila…bol tam nejaky lactobacilus produkujuci H2O2 premnozeny, a vraj s tym Bispetolom sa to malo preliecit 🤷🏻‍♀️ Vracia sa mi E. Coli…urolog robil sono ale ziadne kamene nebolo vidno, preto este kalibracia moc. rury.

autor
22. jún 2022

@ewellina ďakujem tak skusim pridať ešte Cčko

maria123a
22. jún 2022

Ahoj, mala som tento istý problém, potom mi gynekológ poradil zmeniť trosku stravu, viac zeleniny, ovocia , vitamínov a jogurty biele napr activia .. a klop klop zbavila som dá toho a najmä veľa tekutín pravidelne , najmä teda vody

a_adamcova
22. jún 2022

Mám to isté :( už mi to prešlo do chronických zápalov a e-coli mám v jednom kuse, brala som mesiace antibiotiká a neviem sa toho zbaviť
Akurát u mňa sa objavili aj extrémne veľké obličkové kamene v jednej obličke, bez bolesti. Nakomplet mi to odpálilo obličku a ľavá funguje už len na 12%
S kameňmi som už bola na operácii 2krat :-/ normálne museli narezať obličku, rozdrviť kliešťmi kameň a vysať :-/ a aj tak sa vracia, brala som urovaxom, rovatinex, rôzne čaje, d manozu a nič. Chodim do BB na kontroly, tam má aj operovali a nič. Nevedia prečo sa mi to robí

janka_23
22. jún 2022

Mne pomohol urovaxom

ivaa_
22. jún 2022

Ahoj presne to isté , vyskusane vsetko mozne , atb. Biseptol, unasyn, augmentin vsetko proste . Tiež na gynde vsetko ok , uplne som bola zufala . Obcas citim ze ma zastipe pri moceni . Ja som zistila ze sa mi to vzdy vratilo po milovani , ked som sa napr. Nešla hned umyt po sexe ale až po hodine napr. Alebo proste neskor . Teraz idem hned do sprchy a chvalabohu zatial ok

adaam
23. jún 2022

ahojte, aj mňa toto trápi. aktuálne beriem urowaxom, do augusta.
čítala som o liečbe kyselinou hyaluronovou, ktorá sa podáva do močového mechúra. môj urológ povedal, že ak to chcem tak mi to aplikuje. neviem či teda ja si mám určovať liečbu?
ešte som vygooglila, že existuje aj vakcína, keď pôjdem na kontrolu, tak to budem s urológom konzultovať.
je mi to trápne u lekára žiadať konkrétnu liečbu, ale asi sa to inak nedá.

venusa85
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adaam
23. jún 2022

@venusa85 ahoj, ktorý dr. ti robil na to testy? dík

jjanulienka
23. jún 2022

Mne pomohli oblickove kvapky od Valovica... tiež som sa s tým dlho trápila 🤦‍♀️A ja som to už mala v štádiu, že som cikavala krv ale tie kvapky mi pomohli a samozrejme veľa pit

andreaak05
23. jún 2022

Ked sa ti vracia ecoli, tak to mas isto z toho. Ja mam tiez ecoli, ktora sa mi vracia a tiez mavam furt zapaly mocaku a tiez idem akurat vyskusat 3mesacnu kuru urovaxonom. Zevraj na tu ecoli je to ozaj dobre. Tak pytaj od gyndu. A mojej kamoske tiez pomohla zvysena davka vitaminu c v prasku, tak dopln aj to.

andreaak05
23. jún 2022

@adaam jedna baba tu na konovi pisala, ze brala cistu kyselinu hyaluronovu v kvapkach, ze az to jej pomohlo. Ale pozerala som na nete, stoji to okolo 55-60 eur

venusa85
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
venusa85
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adaam
23. jún 2022

@andreaak05 aj ja som to brala Hyaluron uro, určitý čas to zabralo. Ale je to len na prevenciu, ja mam pocit akoby si tie baktérie po čase na tie výživové doplnky zvyknú. To isté bolo aj keď som brala manozu. Po čase akoby už nezaberala.
Naposledy som bola bez zápalu 10 mesiacov, z toho 3 som brala urovaxom každý deň, potom 3x po 10 dní v mesiaci a potom 2 mesiace s manozu.
Následne v priebehu 2 mesiacov. 3x zápal.

eeffka
23. jún 2022

akurat vcera som bola u gynekologycky a pri cytologii sa ma pytala ci chcem este aj test na chlamydie, ureoplazmy a este nieco 2x, ze to moze sposobovat zapaly mocovych ciest ( nemavam) alebo ine nespecifikovane zapaly. Toto ti skontrolovali?

zuzi56
23. jún 2022

Mne pomohla kalibrácia na 100%, už 5 rokov mám pokoj.