Som zúfalá z nadchy

7. dec 2022

Ahojte,uz dlhšie ma trápi nádcha.. konkrétne ta zadná. Nic ma nebolí akurát stale som mala upchatý nos vzadu,asi vyše mesiaca som nonstop smrkala a nakoniec to ani nešlo uz,mala som teploty tak som sla na orl, na rtg som mala dost hlienu v dutinách tak mi nasadil antibiotiká a kortikoidny sprej a kvapky. tento stav prešiel..na kontrolu po týždni som nešla ( moja hlúposť) no a teraz dva týždne po vyliečeni to začína zas. Znova zadna nádcha, najhoršia večer, upchatý nos.

V minulosti mi operovali polyp v dutinách , ten mi nasli ale na CT, bojim sa ze ho mám zase. Alebo aká môže byť príčina tejto zadnej nadchy? Alergie nemám,doma mame skor vlhký vzduch.. začalo to odkedy dieťa zacalo chodiť do škôlky. 😣

dzulli1980
7. dec 2022

Neskúšala si konvičkou preplachovať nos? ... u nás topka na zadnú nádchu.

autor
7. dec 2022

@dzulli1980 veru nie,preplachy nosa som este nikdy nerobila. Maximálne si davam morskú soľ alebo naparujem. neviem či by som to vedela 😀

dzulli1980
7. dec 2022

Je to jednoduché a teda, tiež som tomu neverila, ale keď som videla, čo dcére ide z dutín, som neverila, kde sa v takom malom nose berie toľko hlienov (dcéra má tiež dlhodobé problémy so zadnou nádchou, konvičkujeme denno-denne, stav sa jej zlepšil hádam aj o 70%) ... vyskúšaj.

autor
7. dec 2022

@dzulli1980 všetko potrebné k tomu kupim v lekárni? Ci je na to nejaký domáci recept?

chadkroeger
7. dec 2022

vedela.... nič zložité. Mna to naucili ked som chodila na ZŠ počas liečby v Tatrách. Určite ti to pomože.

dzulli1980
7. dec 2022

Áno, v lekárni Ti predajú konvičku, roztok si urobíš doma z prevarenej vody a soli (pomer máš v príbalovom letáku pri konvičke) ... môže byť aj Vincentka, no pre nás je veľmi silná.

autor
7. dec 2022

Ďakujem uz to studujem.. dnes si kupim konvicku a skusim.zaujimave ze dr mi toto vôbec neporadil

babulkomale
7. dec 2022

Nam to poradila imunologicka a aj ORL lekar 👍 uz male deti to zvladnu.

ikonica
7. dec 2022

Mozes akusit konvicku alebo ti mozno bude vyhovovat nieco ako clin sin.. pozri na nete... Alebo neli med sinus rinse... No a detom preplachujem s takou striekackou z ali..

ikonica
7. dec 2022

Alebo este sada respimer... Kukni na youtube ako robia preplachy detom a aky 'bordel' z nich ide.... Sinus rinse...

antija
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ikonica
7. dec 2022

@antija a dodrzala si davkovanie? Lebo ja ked som si omylom dala viac soli, velmi teplu ci studenu vodu, tak to tiez nebolo dvakrat prijemne...minule som skusila koncentrat na preplach nosa od Vincentky... tak to bol teda riadny zazitok.... Isla som podla navodu, ale bolo to fakt silne na mna...

antija
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzulli1980
7. dec 2022

@ikonica Teplota by mala byť cca 37 st. ... pri tých konvičkách býva aj odmerka ... čo sa týka Vincentky, aj pre nás je silná, nám skoro oči vytlačilo 😀

autor
7. dec 2022

Akurát som to skúsila,kupila som konvicku a skúsila so soľou preplach.. úplne v pohode, dýcha sa mi lepšie ale ked som smrkla tak raky tlak do uší som zacítila..mam tam totiž tie sople, tak asi mi to ozaj nejak prečistilo az tam.. voda mi sla aj ústami a zelené sople von. Len tie uši,asi som smrkla silno..pisu ze treba jemne,dost to zabolelo ..ale uz ok. Uvidim ci to pomôže

ikonica
7. dec 2022

@dzulli1980 ved toto... Hviezdicky pred ocami 😁😁😁

Autorla ano na to treba dat pozor, je to neprijemne ked tak v uchu zaprasti....

ikonica
7. dec 2022

@antija musi tam byt sol... Vytvoris kvazi fyziologicky roztok a ten pojde nosom v pohode... Praveze cista voda ide horsie nosom...

autor
7. dec 2022

@ikonica takze som si nepretrhla bubienky? 😀 Dosť som sa zľakla toho,zabolelo to

ikonica
7. dec 2022

Dufam ze nie 😁 nabuduce opatrne 😁 mne niekedy aj po hodine este 'odtecie' voda... Ked sa zohnem.. tak na to sa tiez priprav...