Som zaočkovaná proti Covid-19 a musím sa ísť testovať

lilianka28
4. mar 2021

Som 2 týždne po očkovaní proti covidu a podľa platného zákona a vyhlášky sa na mňa vzťahuje výnimka z celoplošného testovania. Môj zamestnávateľ nám dnes oznámil, že vraj prišlo z MZSR oznámenie, že aj zaočkovaní po 14 dňovej lehote sa musia dať stále týždenne otestovať. To akože fakt? Je toto postavené nad zákon? Myslela som, že budem mať konečne pokoj, lebo mám problémy z nosohltanom a testovanie mi spôsobuje problémy.
Nikde nemôžem nájsť o tom informácie.

sasa1310
4. mar 2021

@lilianka28 Výnimku majú len tí, ktorý mali druhú dávku pred 14. dňami. Tvoj zamestnávateľ si môže dať rôzne podmienky na vstup na jeho pracovisko

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilianka28
autor
4. mar 2021

Asi som sa zle vyjadrila - som 2 týždne po druhej dávke.

mogaa
4. mar 2021

od testovania si oslobodná až po preočkovaní 2.dávkou +14dní...a ano, zamestnávateľ to môže požadovať keďže stále su mámemutácie na ktoré očkovanie nemá deklarovanú účinnosť....

lenkamatkova
4. mar 2021

Máte pravdu, ale kvôli kolegom bez vakcíny by som sa otestovať išla, čo narobíme....

lilianka28
autor
4. mar 2021

My sme na pracovisku očkovaní všetci
@lenkamatkova

mogaa
4. mar 2021

@lilianka28 pokiaľ robíš v zdravotníctve alebo v DSS tak tetovanie je na mieste...zatiaľ sa nevie s istotou povedať ako očkovanie funguje pri mutáciách....Pfizer by mal fungovať na britskú mutáciu, ale o juhoafrickej sa nevie, tam sa len vie že účinnosť je nižšia

mogaa
4. mar 2021

*testovanie

lilianka28
autor
4. mar 2021

Ale napr. ten kto prekonal covid s miernymi príznakmi, resp. bez príznakov a nemá protilátky, tak sa testovať nemusí 3 mesiace. No proste celé na hlavu..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hapkova
4. mar 2021

@lilianka28 podla zakonu uz teda nemusis chodit na testovanie, no ak to tvoj zamestnavatel vyzaduje, tak asi budes musiet

uriva
4. mar 2021

Ale zásadná vec - očkovanie ťa nechráni pred kovidom, len zabezpečuje ľahší alebo bezpríznakový priebeh. Infekčná byť môžeš pre svoje okolie, aj keď teba ani neškrabne v krku. Tak pre toto sa musíš testovať - nie pre seba, ale svoje okolie.

kristincek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristincek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz