Som výbušna, domýšľavá a žiarlivá

31. mar 2023

Zdravím. Som výbušna,domyšľava a žiarlivá. Mám toho najlepšieho chlapa pod slnkom.Je milý,pozorný,starostlivý.Chlap ktorý by mi zniesol aj modré z neba a za ktorého som neskutočne vďačna.Ja ako žena som dobrá žena, starostlivá,navarím,upracem ,postarám sa o všetko. Lenže problém je vo mne a ja sa priznávam 🙂 Nemala som pekne detstvo a pred mojou dospelostou som prišla o milovanú osobu (prvá láska, cca 5rocny vztah) ,a ešte zle geny po otcovi ...Nechcem byt ako moj oco a nechcem ublizovat človeku ktoreho milujem nadovsetko..Môj snúbenec mi stále hovorí že nemôže mi nič vytknúť, že som dokonalá žena, taka akú vždy si prial až na jedno a to je moja VÝBUŠNOSŤ. Často sa hádame, väčšinou kvôli mne ,pretože mňa dokáže vytočiť hocijaká blbosť, maličkosť a už je oheň na streche, on za mnou chodí chce sa rozprávať lenže ja v takom momente nemám chuť s nim rozprávať, stále mu to hovorím ale on stále do mňa "rype" že ja vybuchnem, začnem mu nadávať a niekedy som fakt jak zmyslov zbavená...je mi to strasne ľúto pretože ja si uvedomujem, že on je posledný človek ktorý si to zaslúži...A mojim ďalším problémom je že si domyšľam a z toho vznikajú úplne zbytočné hádky a veľakrát to vyhrotim a potom ľutujem. Pretože my dvaja sa naozaj úprimne milujeme ... Nechcem prísť o toho chlapa ,pretože mi na nom veľmi záleží a o chvíľku mame pred svadbou ...Povedala som si ,že to začnem riešiť ..a otázka na vás kam mam ísť? za psychológom alebo za psychiatrom ? Ďakujem veľmi pekne za každú odpoveď,prosím neodsudzujte ma hneď ,ja niesom zla žena ,ja len som veľmi výbušná,domýšľava a veľmi ma to trápi 🙂

denithestrange1993
1. apr 2023

Urcite psycholog,a chlapovi by som odporucala,aby za tebou nechodil rypat ked mas vybusnu chvilku. Proste sa dohodnite,ze ked budes vytocena on to bude akceptovat a necha ta vychladnut. Je pekne,ze si si priznala,ze mas problem a verim ze to s pomocou psychologa/psychiatra vies zmiernit.

luckasvec
1. apr 2023

Tiež som taká a tiež neviem co s tým, aj keď sa snažím nie vždy sa dokážem ovládať , plus mne príde odveci ísť s tým k psychológovi, čo by som mu asi povedala ze prepáčte že tu zaberam miesto týraným osobam, ľuďom v hlbokej depresii, mamke co prišla o babo, chlapcovi co ma suicidálne myšlienky, znásilnenej žene, rodine ktorej člen tragicky zahynul a ľuďom s miliónom ďalších zlých osudov... Neviem si toto celkom predstaviť keďže sú ľudia čo majú pohnute osudy a horšie na tom a ja mam zaberať miesto len preto ze ja som cholerik ktorý sa nevie ovládať a vrieska a búcha keď ma nervy niekomu kto potrebuje ozaj uľaviť ubolenej duši....

sejbipi
1. apr 2023

Mám to takisto, som taká istá s miernými rozdielmi. Začala som to riešiť najskôr s psychologičkou, mali sme asi 3 sedenia, urobila nejake testy so mnou a následne ma odporučila na terapiu, testy k psychiatrovi

sejbipi
1. apr 2023

@luckasvec toto nech ti ani nepríde odveci a určite sa nad tým nezamýšľaj. Ak to nezvládneš sama, tak nie je nikto iný kto by ti pomohol než je psycholog. Každý máme svoje problémy a iné problémy, ale netreba zabúdať nato, že sú to stále problémy. Zlomíš si prst a nepôjdeš na pohotovosť, lebo niekto tam práve prestal dýchať? Lebo chlap čo padol zo strechy potrebuje väčšiu pomoc ako ty? Vôbec… držím palce 🙂

lb1984
1. apr 2023

Co viem prvé psychiater a potom psychológ.

mon29
1. apr 2023

Určite to rieš, kvôli sebe kvôli partnerovi ale hlavne aj kvôli budúcim deťom, aby nemali matku ktorá po nich bude iba hulaka.. Lebo deti, ver mi, ti dajú milión dôvodov vytočiť sa😆..
ak si to vyriešiš uľaví sa ti, nájdeš pokoj, zistíš odkiaľ to pramení, naučí ta to ovládať. Držím palce.
Nájdi si dobrého, kvalitného psychológa.

bea6530
1. apr 2023

Porozmýšľaj prečo sa s ním chceš vlastne hádať.
Prečo máš tu potrebu?
Ja si myslím že je to preto,že mu úplne nedôveruješ a máš podvedomí strach z toho že tí ublíži.
Čo tak sa na to vykašľať a radšej si spolu pekne užiť život.
Ak ťa má podráždiť tak to urobí tak či tak.
Ak nie zbytočne mu robíš nervy.

marca12
1. apr 2023

Chod za psychologom. Neviem ako dlho ste spolu,ale priatel by sa mal naucit,kedy ma byt ticho a kedy nerypat. Ty hadky vyvolavas,lebo ty si nespokojna. Potrebujes sa ukludnit,nabrat sebavedomie,zahodit ego,nerobit si starosti somarinami. Nie je dolezite,ze vies obstarat domacnost na to sa ti chlap vykasle. Chlap a rodina potrebuje vrucnu domacnost,pohodu,klud. Musis vela na sebe zapracovat. Skus sa venovat sportu,cvic,najdi si nejaky dlhodoby konicek. Ked mas nervy chod behat,to pomaha,uplne si vycistis hlavu a endorfiny ta zaplavia radostou.

bea6530
1. apr 2023

@marca12 áno ale dá sa to aj opačne urobiť.
A to že ak to s ňou chce jej partner hneď rozoberať môže sa autorka naučiť časom ovládať aby proste nevybuchla v takýchto situáciách a naučiť sa o problémoch komunikovať bez výbuchov hnevu.
Tak sa do budúcnosti vyvaruje problémom.
Predstav si že by mali deti. Dieťa ti nedá pokoj to ty sa musíš naučiť ovládať,aby si nevybuchla a nie aby dieťa rešpektovalo tvoje nálady.
Ty si ten človek čo ho bude vychovávať.

lindusss2016
1. apr 2023

@lb1984 presne naopak

lindusss2016
1. apr 2023

Zacni cvicit jogu, najdi v tvojom okoli terapie, alebo nejake meditacie, relaxacie, nieco co sa sadne tebe. A samozrejme psycholog. Dalej by ti mohla pomoct aj aromaterapia.

mira0611
1. apr 2023

Ahoj, ja som bola tiez takato, a aj som ked nemam cas na seba. Mne strasne pomaha sport, pilates, joga, korculovanie, bicyklovanie vyvetra mi to hlavu. A velakrat, sa nadychnem predtym, ako by som reagovala. Pilates a Joga su sporty, ktore ti pomahaju dychat a najst v sebe taku vnutornu silu a vyrovnanost. Mne to strasne vela pomohlo, az o 80% som sa zlepsila, oproti tomu co som bola.
Niekedy sa mi zda, ze som uz prilis kludna a vela veci tolerujem, aj to co by som uz nemala, ale ked ma zacne niekto v praci provokovat pred alebo pocas cervenych dni no to, co vtedy dostane to si zapamata do konca zivota, to je tych 20%.
Ja si myslim, ze uz aj to je dobre, ze vidis svoje chyby a nepopieras ich. Uvedomujes sa a chces sa zmenit. Uprimne si myslim, ze ti psycholog nepomoze, lebo ty vies aka si, odkial to mas, ty si musis najst vnutorny pokoj. Drzim palce.

simona20201309
1. apr 2023

Co si domyslas? Mne to trochu pripomína vzťah s ex. Pri ňom som sa dokázala vytočiť do nepríčetnosti. Rozbijala som riady, hadzala so všetkým okolo. Vieš čo to bolo? Zúfalstvo. Zúfalstvo z toho, že,,ved ty máš dokonalého partnera" a chudák ON, určite ho NEPRAVOM obviňuješ, určite,,BEZDÔVODNE ".... tiež som si to potom vyčítala, že chudák chlap, a aký je suoer, že to so mnou vydrží.
S odstupom času to vidím úplne inak. Bolo to Zúfalstvo, totálna bezmocnosť a vedomie že s tým nič nedokážem urobiť, strach. Zamysli sa nad tým.
Dokonalý skvelý úžasný chlap by ti NIKDY nedal dôvod takto vystrajať ☝

simona20201309
1. apr 2023

Naozaj ma zaujíma, čo si domyslas

simona20201309
1. apr 2023

Vybusnost je proste povaha. Temperament. Cholerik. Netreba hneď so všetkým utekať za psychológom. Ja som sa naučila vekom ovládať sa. Sú situácie, kedy ešte viem vybuchnúť, ale už dávno si to nevycitam. Je to moja povahova črta. Niekto si ide zafajcit, niekto si vypije, niekto bude hresit, ja si pokricim a v extrémnych prípadoch do niečoho kopnem (do sa nestalo roky)
Mame v posilňovni boxersky mech a odporucam to všetkými 10. Na chvíľku to pomôže 😄
Na svojej povahe sa dá pracovať. Dá sa to naučiť. Som toho príkladom.

8aslan147
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1andrea111
1. apr 2023

Ja len že je hrozné žiť s takými ľuďmi ktorí sa nevedia ovládať a ničia tým život všetkým naokolo. Som dieťa takejto matky a patrične mi to poznačilo život. A vyhovárať sa na povahu a preto môžem po druhých ziapat keď mi niečo práve prebleskne hlavou? Treba to riešiť kvôli tým druhým.

zuzinka888
1. apr 2023

Mas zranenia z detstva a nespravne vzorce spravania po otcovi nie geny. Treba sa s tym vysporiadat a sama to nedas- nevies ako. Potrebujes aby ta niekto" sprevadzal" svojou minulostou, aby si sa mohla posunut a pochopit preco sa tak spravas , kym nebude neskoro.

autor
1. apr 2023

@1andrea111 ja sa na to nevyhovaram a ani ma to neospravedlňuje,ja som si toho vedomá a práve preto sa vás tu pytam lebo ja to riešiť chcem ,mne to nieje ľahostajné a mne na tom človeku záleží a nechcem mu byť zlou ženou ,nechcem aby kvôli mne bol smutný len preto ze ja sa neviem kontrolovať🙂 preto chcem pomoc !!! Nechcem sa vyhovárať ale tiež nemôžem zato ze mam také geny ktoré by som nechcela,nesom so sebou spokojná a chcem sa snažiť nechcem mu ničiť život🙂

marca12
1. apr 2023

@bea6530 Presne to pisem,ze musi na sebe pracovat,lebo ona ma problem. O tom,ze nema partner do nej rypat som myslela skor v tom zmysle,ze casom sa uz navzajom tak pozname a pozname svoje nalady,ze vieme,kedy sa ako s partnerom rozpravat. Nie kazdy ma naladu byt 24hodin usmiaty,vludny. Niekedy potrebujeme ticho a vysumiet. A to uz dlhorocne manzelstva vedia,ak su dvaja rozumni ludia. Ked vidim,ze ma muz nervy,nebudem donho sturat a vypytovat sa. Pockam,kym sa vysporiada so svojou naladou.

marca12
1. apr 2023

Pomoc je jednoducha. Ty sama sa musis stopnut. Darmo pojdes za psychologom,ked neaplikujes jeho rady a nebudes ty na sebe pracovat. Zacat mozes uz dnes. Ked citis,ze ides vybuchnut,odid prec do inej miestnosti alebo uplne prec z domu. Predychavaj,pusti si oblubenu hudbu. Je to tazke a postupne sa vytrenujes a bude to lepsie. Prchka povaha sa neda uplne zmenit,ale da sa aspon ciastocne na tom popracovat. Ja som tiez zdedila po mame prchku povahu,ked si spominam,aka som bola zuriva volakedy az sa hanbim za seba 🤣 naucila som sa ovladat a dnes aj ked ma nieco rozhodi,viem sa ovladnut. Niekedy vybuchnem,to je samozrejme,ale oproti tomu,co som videla doma a v akom prostredi som zila a aka som bola,som na seba hrda,kym som sa stala. Ale naozaj musis na sebe pracovat. Pozri si na youtube videa,citaj motivacne knihy,zivotopisy ludi. Tam uvidis,ze mnoho ludi nemalo idealne detstvo a predsa sa vypracovali a stali sa z nich uzasni ludia. Kazdy si nesie nejakeho demona,len ho musime vediet krotit. Drzim ti palce

simona20201309
1. apr 2023

,, mne to nieje ľahostajné a mne na tom človeku záleží a nechcem mu byť zlou ženou ,nechcem aby kvôli mne bol smutný len preto ze ja sa neviem kontrolovať🙂 preto chcem pomoc !!! Nechcem sa vyhovárať, nesom so sebou spokojná a chcem sa snažiť nechcem mu ničiť život"
Samé výčitky výčitky výčitky - voči sebe samej. Stále si mi neodpovedala, čo si domyslas?
Časté hádky kvôli čomu? Neodlozenemu riadu? Asi nie, že?
Ta dokonalosť tvojho partnera trochu smrdí a ty nechceš povedať všetko. Trochu mi to zaváňa manipulatorstvom. On dokonaly skvelý muž, neskutočne ta miluje, ale ty so sebou niečo rob!

autor
1. apr 2023

@simona20201309 presne nemám takých ľudí ako si ty ale to je jedno ,presne taký ľudia vedia všetko najlepšie, niekto si popyta radu a také sprosté odpovede🙂 jasne jasne beriem si ta k srdcu

autor
1. apr 2023

Nemam rada.

denithestrange1993
1. apr 2023

@luckasvec ako zaberat miesto? Ved kazdy ma narok ist k psychologovi ked to tak citi. Ziaden dovod nie je banalny. Navyse kazdy ma inu mieru odolnosti. Viem si predstavit,ze su ludia,ktori nepotrebuju psychologa ked sa im stane nieco naozaj tragicke a su ludia,ktori potrebuju psychologa aj na zvladanie beznych zivotnych situacii. Psycholog potom urci na zaklade miery zavaznosti frekvenciu sedeni.

autor
1. apr 2023

Druhé ženu sú ohladnejsie co si aj človek zoberie k srdcu odpoveď..ale to je jedno nebudem sa na koniku takými ľuďmi zaoberať..niektoré ženy sa aj,boja niečo napísať lebo vždy sa niekto nájde taky🙂) co ženy by mali držať spolu🙂

luckasvec
1. apr 2023

@denithestrange1993 no to ja mam taky pocit ze by som otravovala s takou "kravinou" ze by ma vysmial co tam chcem, keď ľudia zažívajú oveľa horšie tragédie, cakacky sú dlhé, miest malo, pokiaľ teda človek nechce nechať aj obličku za súkromneho psychologa

simona20201309
1. apr 2023

Niekto ta vidí ako pacienta, niekto ako obeť. Sak nereaguj, môj názor si napísať môžem. Nepotrebuješ dostať povolenie od mamiciek z MK, či môžeš ísť k psychologicke, nie?
Ak máš ten pocit, chod.
Ja som ti napísala osobnú skúsenosť, kedy som sa cítila rovnako ako ty - vinna, ale v podstate to bolo presne naopak. Pri zmene partnera som už takéto výbuchy nemala.
Pozri ja mam teba aj tvojho frajera hlboko vieš kde ... je to tvoj život a mňa absolútne netrápi čo s vami dvoma bude. Napísala som si môj názor ako to vidím ja....
A len mi svojimi reakciami potvrdzujes, že nechceš ísť do hĺbky problému. Tak kľudne chod k psychológovi, naučí ta techniky ako ovládať svoj hnev (mozno), ale príčiny hnevu a problém vo vašom vzťahu nevyrieši.

simona20201309
1. apr 2023

A čítaš vôbec co ti píšem? Sak ja sa práveže zastavam teba a ty napíšeš ze som neohladuplna 🙄

denithestrange1993
1. apr 2023

@luckasvec nemam pocit,ze nezvladanie emocii voci parterovi,ktore moze viest k potencialnemu rozchodu je kravina. Kiez by viac ludi malo potrebu riesit svoju vybusnu alebo akukolvek inu problematicku povahu s odbornikom. A to,ze je malo odbornikov to nie je ziadna novinka. Aj obvodakov je malo. Ale to ma neodradi ist na preventivku so slovami ved urcite je na tom niekto iny horsie. Apropo psycholog moze byt za urcitych okolnosti bezplatny.