Som veľmi unavená. Ako nabrať viac energie?

14. okt 2023

Som strašne unavená. Ráno je to katastrofa preberám sa 2 hodiny. Medzitým ešte som schopná aj dva krát zaspať. Nevládzem si ani kávu robiť. Počas dňa niečo urobím ale nevládzem. Niečo spravím sadnem si oddychujem a takto to ide celý deň. Večer to isté padá mi hlava. Kľudne mi poraďte nejaké doplnky vitamíny čokoľvek čo má postaví na nohy. 🙏🙏

deti95060810
14. okt 2023

nemáš depresie? v noci spíš málo? k večeru ožiješ?
skús min. magnézium....aj väčšie dávky. + slnko, pohyb na slnku....

autor
14. okt 2023

@deti95060810 áno mám každý deň. Depresia stres nervozita. V noci neviem zaspať aj keď už nevidím. Na slnku som dosť času s deťmi. Skúsim magnézium. Väčšia dávka je koľko? Môžem to brať aj k iným liekom doplnkom ktoré beriem?

palculienka40
14. okt 2023

Zelezo mas ok? Magnezko jedno az dve. Ked prehanky po dvoch tak jedno. Skus sa pozriet na ashwaghandu len sa nesmie pri hyperfunkcii stitnej zlazy. A beries aj AD na depresiu? Stitnu zlazu mas ok? Krny obraz, cukor, pecenovky?

deti95060810
14. okt 2023

daj si predpísať magnosolv, alebo si kúp magnerot
večer ak nemôžeš zaspať tak si daj melatonín 5 mg + magnosolv.... do 20 min, by si mala zaspať...
u obvodného si daj predpísať lieky na spanie - sanval napr. potom v noci po zobudení si daj 1/2 aby si zaspala aspoň na ďalšie 4 hod
niektorí užívajú AD - ale to musí predpísať lekár....
hádam si pochopila čo som ti napísala....

deti95060810
14. okt 2023

@deti95060810 len pri Ad pozor - vedľajší účinok zhoršenie zraku...

autor
14. okt 2023

@palculienka40 no to je trošku problém. Mám anemiu hyperfunkciu štítnej žľazy a beriem kadejaké lieky a doplnky na kosti. Nič iné

autor
14. okt 2023

@deti95060810 magnosolv som brala ale nerobil mi dobre na tráviaci trakt. AD neberiem žiadne vôbec neliečim depresiu. Lieky na spanie sa bojím že nevstamem k deťom v noci sa ešte občas budia keď majú nočné mory.

luckajozko21
14. okt 2023

ak ti magnosolv nesedel na zaludok, tak skus inu formu magnezia. Bude mat inu vstrebatelnost. Rano magnezium malate, vecer magnezium bisglycinat. Mne sa po uzivani zlepsil spanok a migreny, tym padom som mala cez den aj viac energie. Teraz mi malate staci si dat iba obcas, ked je dieta vela v noci hore.
Pokial mas, ale anemiu, tak skor treba najprv s lekarom poriesit, ci ti zaberaju dobre lieky...

ninka297
14. okt 2023

Nestačí iba magnézium, dôležitý je celkový životný štýl, dopĺňať vitamíny C,D, zinok, draslík, vlákninu, atď.

rebrambora
14. okt 2023

Mas dostatok pohybu?

autor
14. okt 2023

@rebrambora to je úplne jedno koľko mám pohybu za deň. Pri dvoch malých deťoch je ho dostatok si myslím. Každé ráno je to o tom istom. Či som sa šetrila alebo som to prehnala. Je 11:21 a až teraz pijem kávu a dokážem mať otvorené oči. Aj to som pred chvíľou dostala mikrospánok.

autor
14. okt 2023

A to som hore reálne od šiestej. Dala som deťom jesť obliekla ich a dovidenia ja som sa nedokázala som ešte v pyžame.

autor
14. okt 2023

Prišiel za mnou malý s knižkou my si tak rozprávame čo je na obrázku. A ja som mu trepala úplne bludy videla som tam to čo tam nie je. 🙈 Bola tam korytnačka a ja som pri nej videla malú korytnačku s cumlom. Namiesto lienky som videla nejakú ženu tak som mu rozprávala o nejakej tete. 🙈🙈 ešte aj pred vlastnými deťmi vyzerám ako debil.

autor
14. okt 2023

Inak mávam migrény už 4 roky bez prestávky nepomáha mi nič mama mi dáva aulin lebo je na predpis a len ten pomáha. Ženy nemôže byť že mi niečo tlačí na nejaký nerv v hlave? Alebo niečo? Že až takto odpadavam a mám halucinácie?

1andrea111
14. okt 2023

@deti95060810 to zhoršenie zraku je prechodné či trvalé? Máš s tým skúsenosť?

ninka297
14. okt 2023

Tak prečo si nešla na vyšetrenia alebo sa neliečiš?

autor
14. okt 2023

@ninka297 išla som bola som ale nikde som nedostala termín skôr ako za 3-4 mesiace tak teraz trpím. Bohužiaľ Slovenska realita. Človek sa musí podržať sám kým sa dostane k lekárovi.

ninka297
14. okt 2023

aha..no, tak pri dvoch deťoch sa asi nedá celkom zvolniť a venovať sa iba sebe, lebo toto by si presne potrebovala, aby si sa naštartovala..poviem ti pravdu, mala som podobné stavy po korone, trvalo to rok a nepomohlo mi absolútne nič..po roku to zmizlo samé, ale je pravda, že som zmenila radikálne stravu..skús, možno ti chýbajú základné vitamíny a minerály, ktoré sa podieľajú aj na zdraví nervovej sústavy..ako som spomínala, tak C, D, horčík chelat (ten sa najlepšie vstrebáva), môžeš aj skúsiť rybí olej..a už len nejako prežiť dovtedy, kým budeš mať vyšetrenia za sebou

msnesquik
14. okt 2023

Fuha, tak toto mi pripada ale ako abnormalna unava...isla by som urcite minimalne na vysetrenie KO

palculienka40
14. okt 2023

Anemia robi extremnu unavu, mam to podobne, treba doplnat zelezo stale, najst vhodne, na nieco vplyva aj stitna zlaza.

nevenka
14. okt 2023

Ale vsak to mas z HYPERFUNKCIE STITNEJ, v akom stave to mas? Kolko Thyrozolu beries? Aj depresie a nespavost mozu byt z toho.

ketrint
14. okt 2023

@palculienka40 presne tak!

Ja mám tiež anémiu a v týchto prechodných obdobiach mam taký zvláštny pocit únavy, ale už to poznám, že je to týmto. Veru niečo ako opisuješ, autorka, mam to ako totálnu fyzickú únavu, vyčerpanosť, až neschopnosť sa pohnúť a niečo porobiť. Pritom bežne denne cvičím a fungujem a takýto pocit fyzického vyčerpania nemavam, teraz sa šetrím a total hotova som fyzicky. Ale ja teda viem, že treba vydržať a zas ozijem 😅