Som veľmi citlivá

adammoni
8. nov 2021

Dobrý deň,

Som strašne citlivá, možno až priveľmi. Chcem byť vždy pre každého najlepšia. A teraz pracujem na tom istom mieste, ako doteraz, len v celkom novom kolektíve. Deň čo deň mám pocit, že tam nepatrím. Zvykám si dosť ťažko, ale veľmi sa snažím. Vždy mám pocit, že ostatné kolegyne sú lepšie, šikovnejšie a mňa tam nikto nechce. Je pravda, že mám strašne veľa roboty a nie vždy mám na ostatných čas. Ale predsa aj oni začínali niekde. Asi sa cítim osamotne....len veľakrát si myslím, že chcú niektoré veci nasilu, aj keď si človek myslí niečo úplne iné.

Čo si myslíte, mám byť ja tá, ktorá sa má zmeniť a radšej byť ticho a poslúchať starších? Alebo máte nejaký tip, čo mám s touto situáciou robiť?

potkan212
8. nov 2021

Ja by som sa začal hneď rozťahovať a nadrapovať, poučovať ich a tak. Potom sa zapíšeš lepšie.... Ja som došiel dakde nový a kolega tam furt a každý deň žral kura v kancli, tak som ho po mesiaci nechal deložovať do takej mini kutice a tam si mohol vysmrádzať a mal som kanceláriu len sám pre seba 🙂

jana_eyre_2
8. nov 2021

Aj ja som...prečítaj si niečo o hypersenzitivite
https://dennikn.sk/blog/815553/ste-hypersenziti...

Mne osobne veľmi pomohlo keď som zistila že to býva časté a nie je to nič divné.. vždy som taká bola a často mi to prekážalo.. aj teraz, ale keď viem že to nie je nič divné je mi ľahšie..

mondolina
8. nov 2021

@potkan212
ty si také milé zlatíčko ♥️🤗

petamich
8. nov 2021

@potkan212 u nas by ta akurat tak vyrazili 🙂

medulienka81
8. nov 2021

@adammoni mňa čaká niečo podobné, presúvam sa na iné oddelenie po veľa rokoch a neviem co ma čaká

sense
8. nov 2021

Možno je chyba tam, ze chceš byt pre každého najlepšia a druha chyba ze si neveríš. Vykonávaj svoju prácu ako najlepšie vieš a k spokojnosti nadriadeného.
A nemusíš "suchat nohami a poslúchať starších". Aj vlastný názor sa dá povedať slušne, ale treba prijať aj názor kt sa ne stotožňuje vždy s tvojim... Hlavne ak pracuješ v kolektive

anitta98
9. nov 2021

pamätaj si jedno, nebude zakaždým tá najlepšia, nebudeš mať s každým najlepšie vzťahy, proste viem to podľa seba, tiež som chcela aby bolo všetko tip top, ale tak to nefunguje, nejde to, nedá sa to 🙂

luccija
9. nov 2021

@adammoni prečo chces byť pre každého najlepšia?to je otrasná povaha, ktorá Ti spraví viac zla ako osohu.Je iné byť citlivý a poddajny, že každý bude s tebou zametať.
Zvykneš si na nový kolektív do práce sa chodí robiť a nie hľadať kamarátstva na život a smrť.Si asi nová, tak jasné, že sú rýchlejšie, šikovnejšie...
Aky máš vzťah s rodičmi aj tam si musela stále dokazovať, že si dobrá?