Som stále zahlienená

14. mar 2023

Ahojte,surne potrebujem poradiť, asi pred 2 mesiacmi som mla problém so zadnou nádchou, veľmi silná, stále som smrkala cele dni a noci hlieny.. po.mesiaci som sla na orl a zistil mi zapal dutin a dal.atb a nejake dva spreje asi za 2,5 týždňa to ustúpilo a bol pokoj..

No a teraz uz druhý týždeň mam zas strásne vela hlienu v dutinách,zateka do hrdla , stále smrkam,chchlem ..v noci sa mi nedá dýchať, ..vyolachujem konvickou a slanou vodou, používam morskú soľ sem tam.. no problémy stále trvajú a zrejmé znova musím na ORL... Rozmýšľam ci nemam zas polyp v nose? V minulosti som ho mala a museli ho vybrať v celkovej anestézii... Nechcela by som toto opakovať, keďže mam doma malé detí,kojene... Prosím co by pomohlo? Nemáte skúsenosti?

autor
14. mar 2023

Este aby som dodala tak mladšia dcéra ma nádchu tiež , odsavam a ma pamycon. Muz je tiež,,nachcipany,, ale obaja to maju take light..ja smrkam nonstop cely den a stale sa tie hlieny tvoria

autor
14. mar 2023

A este jedna vec ma napadá , je normálne ze keď vyplachujem nos tak zozaciatku voda tečie pekne cez dierky a niekedy sa zrazu akoby zastaví prúd a nič... Vysmekam,skusim zas a uz ta voda nejde, zastaví sa...alw s druhou dierkou problém nieje..robi mi to iba práva

lyci
14. mar 2023

no tak zrejme zase potrebujes atb. daj si pamykon od dcery aj ty. ak ti pomoze, tak nemusis riesit orl. nepouzivam konvicku, lebo mi z nej spuchne sliznica este viac namiesto uvolnenia a neprisla som na to preco

autor
14. mar 2023

@lyci to mi nenapadlo dat si ho , ďakujem . Po konvicke sa aspon poriadne vysmrkam, v tom mi pomáha.. dnes napríklad úplne hustý žltý sliz mi šiel z nosa, konečne sa uvolnil... Doteraz ma sice boli nos ale aspon dýcham 😀

taktotedanie
14. mar 2023

Nekonvickujte pri akutnom infekte to je zakazane
Len si roznasate infekt po cely dutinach!
Dajte si sinupret
Pamycon si pytajze novy nie pouzity od dcery povymenienate si infekt este visc medzi sebou predsa logicky
Nahrievajte soluxom a smrkajte
Konvickovanie je dobre pre alergikov nie pri akutnom probleme

autor
14. mar 2023

@taktotedanie sinupret som.cely dobrala a nepomohlo. Ďakujem za rady

autor
14. mar 2023

@taktotedanie nikde som sa nedocitala takúto info o konvickovani.. práveže odporúčajú všade 🙈

leona45
14. mar 2023

Konvickovanie

saxana000
14. mar 2023

Skus ahriat soluxom alebo biolampou naparit nad bylinkami tie huste sople musis rozpustit teplom

taktotedanie
14. mar 2023

Nie nekonvickovat

autor
14. mar 2023

Ďakujem, skúsim teda naparovat

barborachors
14. mar 2023

Príčinou zahlienenia su mliečne výrobky a mlieko. Moze ist aj o skrytý reflux a celkovo prekysleny organizmus. S orl to nemusi mat nic, ja som pochopila asi 3 orl s rovnakými symptómami a nakoniec gastro. Žalúdočná stava moze vyrábať viac hlienu a preto sa to tlači do dutín. Vyskúšaj sibo vyšetrenie alebo test a uvidis. Podla mna ti zistia intoleranciu na mlieko. A aj takto náhle sa moze objaviť.

autor
14. mar 2023

@barborachors no je fakt že jem vela jogurtov a syry... ☹️ Dúfam za v tomto to nebude lebo jogurty milujem

autor
14. mar 2023

@barborachors skúsim to obmedzit.

lyci
14. mar 2023

ja roky nejem nic mliecne a zahlienena byvam normalne. pokial ti nerobia problem, tak nie je dovod s tym prestavat. to sa volakedy tak vravelo, ze mlieko zahlienuje, ale nikdy sa to nedokazalo. a prekyslenie organizmu neexistuje, lebo by si zomrela. telo si neustale udrziava acidobazicku rovnovahu v malom rozpati. s refluxom ma problem vela ludi a ani o tom nevedia a ma velmi siroku skalu priznakov, ale to byva dlhodoby problem. pri neustupujucom sopli je najlepsie najskor vyskusat lokalne antibiotika ako pamykon

autor
14. mar 2023

@lyci ďakujem ❤️ môžem zavolať detskej lekárke aby ich predpísala aj mne ? Ci to musi obvodak

lyci
14. mar 2023

no tak detska ich tebe predpisat nemoze, kedze nie si jej pacient. ale ked je to pre teba jednoduchsie, tak jej mozes zavolat, ze si ich rozliala a ci ti moze pre dceru predpisat druhe a ty si vezmes nove pre seba. alebo zavolaj svojej, ze mas dlhotrvajuci sopel a nech ti predpise pamykon

avicii18
16. mar 2023

Skúste sutra neti (mechanické prečistenie nosa)

lucia147852
16. mar 2023

Nekovickovat ak máš akútny zápal, roznasas to viac a ešte môžeš chytit zápal ucha. Ak nepomáha sinupret skús ešte ambrobene. Ale šla by som opäť na orl, takto si môžeš zarobiť na chronicky zápal, ak ho už nemáš

autor
16. mar 2023

@lucia147852 mozem povedať ze je to dnes lepšie, no stale si musím na noc dat nasivin sprej bohužiaľ.. upchatý nos mam este ale uz nemam toľko hlienu. Pomohol mi naparovanie,no stále ti nieje ono. Ráno mávam zelené sople,b priebehu dňa uz číre alebo žlté. Dúfam, že to je na dobrej ceste 😣

autor
16. mar 2023

@lucia147852 cítim ze to mam vnútri upchaté ale už mesmrkam tolko ani mi nezatekaju hlieny fo hrdlá,tak neviem. Skúsim sa ešte opýtať v lekárni na zriedenie hlienov niečo

evinqua
16. mar 2023

Sinupret a suché teplo/solux, pri akútnej nadche si striekam nos3x denne morskou vodou a po vysmrkani dávam napr muconasal. Som alergicka a mimo choroby si robím vyplach konvickou každý večer, ale počas choroby radšej nie, nevidela som pozitivny efekt, ani zhoršenie v mojom prípade, s dutinami mávam problém, pracujem s detmi a aj od syna pomaly každý druhy mesiac chytím detske sople.