Som spálená od slnka, mám zimnicu

4. júl 2022

ahojte
dnes som bola sa kupat vo vodnej nadrzi a strasne ma spalilo aj ked som sa niekolkokrat natierala... bola som vacsinou na priamom slnku od 10 do 19 00...teraz vecer akoby som mala obcasnu/chvilkovu triasku...teplotu nemam , je to mozno zacinajuci upal ? za odpovede budem velmi rada , ak teda niekto vie poradit...dakujem

kika831
4. júl 2022

Vela pit, odporucam uzit paralen. Kludne to moze byt upal.

liljana
4. júl 2022

Dnes tu bola podobna diskusia, treba poguglit. Ja iba k jednej z pricin, preco ta tak spalilo ...
https://fontech.startitup.sk/obrovska-slnecna-s...

eliska105
4. júl 2022

Takisto...riesim to paralenom na noc a panthenolom v spreji.. chce to ale hlavne cas

kiki68
4. júl 2022

Ja som tiez tak raz bola, vela tekutin, paralen, do postele. To je nie upal, ale uzeh.

autor
5. júl 2022

dakujem Vam moc baby 🙂

dilino
5. júl 2022

moja kolegyňa v týchto horúcich dňoch sa tak spálila na slnku že jej prepichoval pluzgiere ihlou na chirurgii.

autor
5. júl 2022

@dilino och panebože 😧... všimla som si tiež,že mám malinké pľuzgiere a aj opuch ruky , je normálne aby mi opuchla ruka z opálenia?😒

stanulienkat
5. júl 2022

To ako dospelú osobu napadlo byť na priamom slnku od 10. do 19.?? Rozum mi neberie.

basska_b
5. júl 2022

Ano, ja som sa raz spalila, ked sme isli pozdlz plaze v najhorsom slnku 5km po tom tvrdom mokrom piesku do susedneho letoviska a more mi pozmyvalo z dolnej casti nohy pod kotnikom opalovaci krem... vecer mi to napuchlo ako papuca, mala som horucku a zimnicu a pluzgiere... trpela som cely vecer, na druhy den uz lepsie

autor
5. júl 2022

@stanulienkat no😅 ja by som to tak povedala , že slniečko sa ukázalo iba poobede okolo 13stej...nemyslela som to tak , že som vkuse bola na priamom slnku , bola som samozrejme aj v chládku...
@basska_b ďakujem veľmi pekne

martul
5. júl 2022

Prepáč ale asi všade hovoria nebyť na priamom slnku medzi 11-15hod, ty si sa grilovala celý deň a teraz si prekvapená?! A áno môžeš mať zimnicu, čakaj na noc horúčky, a na spálenej koži pľuzgiere. Teraz už len natierať, od teploty Paralen a opatrne schladzovat telo, nie že sa zase teraz vrhnes do studenej sprchy.

laurita285
5. júl 2022

A ešte v 60tke kľudne čakaj rakovinu. Gratulujem

autor
5. júl 2022

@martul áno ja viem, priznávam urobila som chybu...ale aspoň sa ponaučím nabudúce... hneď ako som prišla tak som si natrela spálené miesta kyslou smotanou (aspoň tak mi poradili) a hneď na to som si dávala tabletku paralen , ďakujem.

palicka
5. júl 2022

@laurita285 no ty si milá! Jej koža, jej rozhodnutie, slušne sa opýtala na konkrétnu vec! Ženy, veď buďte trosku empatickejšie! Normálne sa pozabudla, dnes nebol úpäk 38, aspoň teda j nás raz slnko, raz to bolo na teplaky, potom zas slniecko….
Autorka, hlavu hore. Paralen, tekutiny a oddych. Ak sa to zhorší, na to máme lekárov…

autor
5. júl 2022

@palicka ďakujem veľmi pekne za povzbudivú správu ❤️

dilino
5. júl 2022

zo spalenia na slnku ruka neopuchne neuštiplo ťa nič ked si bola pri vode.

alex5896
5. júl 2022

Baby boze 🙈 akoze vazne rakovinu? Kks prisla si sem po radu nechapem daktore baby ako vedia dat hlupe komentare a zbytocne vystresovat cloveka trosku empatie och 🙄 ale tak sme rozny...paralen na vecer isto a panthenol v spreji taka pena je fajna a este ked ju das pred aplikovanim do chladnicky to je top...pluzgiere mavam bezne /tiez sa viem pozabudnut na zahradke...bude to dobre len dnes a zajtra vydrzis potom sa zosupes ☺️

horislava
5. júl 2022

Určite Paralen stiahne to horúčku z opálenia a veľa piť bude to ok

horislava
5. júl 2022

Aaale opuchne aj mne opuchnu nohy členky keď sa spalim.......aj pľuzgiere sa robia zo slnka.....

kika900
5. júl 2022

studená kyslá smotana, ponatieraj sa, + paralen, panadol

autor
5. júl 2022

@dilino určite nie , nesvrbí ma to...
@alex5896 dakujem ti moc ! vazim si tohto komentara ❤️
@horislava aha ďakujem ❤️, tak teda je to asi normálne, že sa mi spravil opuch...
@kika900 dakujem ! ❤️

dilino
6. júl 2022

no kysla smotana alebo kysle mlieko.A niečo proti horúčke a nabúduce dať pozor.

monciika
6. máj 2023

Viem že to je stará diskusia no ešte keby náhodou. Akurát som aj ja druhý deň spálená, a tiež opuch rúk, a bolí ma to, ale bohužiaľ ja som v práci od rana do večera na priamom slnku. Poradili mi kyslú smotanu aby som si dala na to alebo panadol ako na popaleninu. Včera som to nezvládla nič som nedokázala ani sa len učesat tak ma boleli 🤣.