Som pozitívna na Covid a doma mám štvormesačné bábätko

horwi
2. okt 2021

Ahojte, viete nieco o covide vs bábätko?
Mam doma 4 mesacnu dceru a som pozitivna (zistila som to dnes vecer, takze pediatricku nezastihnem uz) . Dost sa bojim o nu.

marci77
2. okt 2021

@horwi a ake mate priznaky? ako sa citite?

nosila by som pri malej urcite respirator stale a co najskor by som sa skontaktovala so vseobecnou lekarkou, aby vam predpisala lieky, ktore dojciace zeny mozu
a co sa tyka babatka, moze, nemusi dostat .....to budete riesit, az ked by ste si vsimli nejake priznaky u babatka

drzim palceky, nech mate co najlahsi priebeh🍀

vierka82
2. okt 2021

Mali sme kovid úplne celá rodina (muž a 5 deti) muž bol chorý ako klasická chrípka, mňa boleli len nohy, deti tiež.ziadne respiratory ani nič sme nenosili pri sebe

janinah
2. okt 2021

@vierka82 keby ste sa chránili,tak ste covid nemuseli dostať všetci

@horwi je to AG test? určite by som sa obj. aj na PCR a môžete ešte teraz volať na detskú pohotovosť a poradiť sa ako postupovať,min.respirátor by som nosila a nechala dieťa čo najviac pri jeho otcovi

horwi
autor
2. okt 2021

@janinah pcr test mam pozitivny, kojim. Neviem odkedy mam covid, kedze sople mam uz od utorku a pcr mi dali az na dnes, takze sa bojim,ci tsn respirator nebude zbytocny

vierka82
2. okt 2021

@janinah sme predsa rodina.nebudeme behať v respiratore😃
Ani keď ma niekto z našej rodiny sopel alebo teplotu nebehame v respiratore.
Je to môj názor.nikomu ho nevnucujen.kto chce nech si dá na seba aj styri

horwi
autor
2. okt 2021

@marci77 mam len sople, bolia ma ruky... Inak nic viac

janiela6
2. okt 2021

Nemáš sa čoho báť. Ak ju dojčíš, tak dojči naďalej. Dostáva protilátky na čokoľvek. A respirátor pri vlastnom dieťati? A pri bábätku? To je riadny nezmysel. Dnes už neexistuje nádcha ani chrípka, ale iba covid? Už nebláznite, naozaj. A tým testom ešte niekto naozaj verí?

vierka82
2. okt 2021

@horwi neboj tak to aj ostane.za chvíľu si zdravá.a bábätko bude tiež ok

luccija
2. okt 2021

@vierka82 ja som nosila rusko, keď som bola chorá ešte ani korona nebola prečo musia všetci ochorieť, keď sa tomu dá zabrániť?

vierka82
2. okt 2021

@luccija ja nikomu nezakazujem nič.nech si každý robí ako uzná za vhodné (ži a nechaj žiť ❤️

qwert87
2. okt 2021

@horwi my sme manželom boli pozitívni, keď mala dcérka týždeň. Hneď po pôrode som sa nakazila od manžela. Tiež som kojila. Neviem či aj deti boli pozitívne, netestovali sme ich, ale príznaky mali. Dcérka mala hnačky, bola nervózna, veľa spala, malo papala, za ten mesiac pribrala máličko. Synovia (4 a 2), mladsi mal 2 dni hnačku a bolesť bruška, starší sa sťažoval 2 dni na hlavu a že je mu zima. Hneď na druhý deň ako som prišla z pôrodnice, som myslela že len nejaká viróza zo škôlky. Inak nič. My sme s mužom sme mali klasické príznaky (nádcha, zachripnutie, pálili ma oči, boleli svaly a kĺby, stratila som čuch a chuť, boleli ma zuby, hlava, zle sa mi dýchalo). Mne na nakazenie stačili 2,5 dňa. V utorok naobed má muž viezol z pôrodnice a v piatok ráno som sa zobudila už zachripnuta a štípali ma oči. Najlepšie, že muž bol cez víkend na celoplošnom testovaní a vyšiel negatívny, aj keď si spätne spomenul že už vtedy mal príznaky.

janinah
2. okt 2021

@horwi nebude zbytočný,tam ide aj o velkosť vírusovej nálože....a neradila by som sa s laikmi na MK,vidíš tu tie niektoré názory,ktoré aj škoda komentovať,niektorým je úplne jedno,že si aj deti nakazia...kludne na tu pohotovosť zavolaj alebo aj do detskej nemocnice vo vašom meste a porad sa so službukonajúcim pediatrom

danieladeley
2. okt 2021

Dojcila by som dalej a dala si respirator, co najmenej mozneho kontaktu. Jasne, ze je to doma blbe, ale tiez by mi bolo pri dojceni blbe na nu dychat, ak viem, ze mam kovid, ide o to, aby si ju vystavila co najmensej virusovej nalozi. No a samozrejme dezinfikovat a volala by som asi detsku pohotovost, len sa poradit ci sa da nieco este prip. robit, ak nevies inak zastihnut pediatra.

zuvelyn
2. okt 2021

Syn mal ako 6 mesačný, dva dni horúčky, malatny potom to prešlo, osobne so myslím ze stratil aj chuť lebo mi tri týždne nechcel jesť nic, hroko ťažko mlieko vypil ale to je ťažké dokazat. Nenosili sme ziadne ruska, ani respiratory, nic sme nedezinfikovali neobmedzovali sme kontakt práve naopak, mal potrebu byť co najviac pri mne resp. mužovi a len tak sa mojkat a oddychovať.

horwi
autor
2. okt 2021

@qwert87 no muz je negativny, ten sa dal testovat v utorok pcr 🤷‍♀️ a ja nikam nechodim a som pozitivna? Nerozumiem tomu kde, kedy 🤷‍♀️🤷‍♀️ uz nemam ani cuch ani chut

srferreira
2. okt 2021

@horwi moja mama bola jedina pozitivna, oco a bracho obaja jedna domacnost a nic. Pokial to nemas na plucach a nekasles vela tak budes mat len lahky priebeh. Neboj sa kojit dalej, babatko by to nemalo dostat kedze je kojene. Ale vies ako to je, moze aj nemusi. Ale kojit urcite neprestavaj. Babatko bude v pohode. Ja som prekonala v tehotenstve a lahky priebeh som mala. Ak mas sople naparuj sa, ja som si aj solny roztok robila- a naparila sa nadtym, tak isto kamilky. Daj si paralen a oddychuj. Chut a cuch nebudes mat dlhsie 🙈 popripade si zavolaj na pohotovost a oni ti povedia co a ako. Umyvaj ruky si vela, dezimfikuj.

qwert87
2. okt 2021

@horwi nebola si s bábätkom v poradni, u lekára? Nemali ste návštevu, nestretla si sa s kamoškou?
U nás sa ako prvý nakazil muž, a ako prvý príznak mal bolesť kolien. Ešte aj k ortopédovi išiel v pondelok, keď po celoplošnom víkendovom testovaní vyšiel negatívny. Mňa prepúšťali z pôrodnice v utorok, v pondelok mi robili cpr test a bol negatívny. Takže na 100% som nakazila až doma, buď od synov alebo od manžela. A keďže je organizmus po pôrode oslabený, plus dojčenie, tak som nakazila veľmi rýchlo. Ja som si rúško dávala, ale teda nepomohlo, dcérka príznaky mala, ale nechcela som tak malé dieťatko trápiť testovaním, tak to neviem povedať na 100% či bola pozitívna, ale podľa tých príznakov si myslím že áno. Pre mňa bolo najväčšou morou, že sa mi zdravotný stav zhorší natoľko, že by ma museli hospitalizovať, čo by bolo potom s dcérkou, dojčenie... Našťastie sa to nestalo. Keďže som kojila nemohla som ani nič moc užívať. Len paralen, prírodné sirupy od kašlu a inhalovala som vincentku. Trvalo 9 dní keď som pocítila výrazne zlepšenie. Dovtedy to bolo ako na hojdačke, raz horšie, raz lepšie, a každý deň, dva pribudol nejaký príznak. Unavená som potom bola ešte veľmi dlho, dlho som mala dýchavičnosť a asi pol roka ma trápila nespavosť. Koronu som mala začiatkom novembra, chuť sa mi vratila do 3 týždňov, čuch až v januári. Veľmi mi bolo ľúto že som necítila tu babätkovsku vôňu. Drzim palce až máte po korone a len s čo najmenšími príznakmi

horwi
autor
3. okt 2021

@qwert87 poradňu ma az koncom tohto mesiaca, navsetevu som nemala a ani sa velmi nestretavam.... No tak to si mala "pekne" obdobie hned po porode 🤷‍♀️🙈
No takto, muz bol v pondelok na antigen, bol ppzitivny, na druhy den bol na pcr- negativny, z coho sme usudili, ze nejde o covid, ale chripka... v noci som mala teplotu, na druhy den ako rybicka... A uz potom zapchaty nos, sem tam kasel..
Ale tie chute ani cuch nic, odislo mi to
A to si tak rada vychutnavam rannu kavu 😂

martinka13
3. okt 2021

@janiela6 no zrejme keď jej PCR vyšiel pozitívny, tak asi nemá nádchu.

miriam11
3. okt 2021

@janinah 🙈amen tma...

miriam11
3. okt 2021

@horwi o babo nemaj obavy. Covid zvládajú bez príznakov, alebo len s malými príznakmi. Nemajú ešte vyvinuté alveoly na pľúcach, takže sa im tam nemá kde vírus zachytiť (nezmysel aj očkovať deti, bezpredmetné). Držím palce.

janinah
3. okt 2021

@miriam11 nepíš nezmysly....

portret7
3. okt 2021

@horwi treba sa chrániť, veľa umývať ruky a pod. a treba dojčiť, ak dojčis…zeny, ktoré prekonali covid dojčením zásobujú dieťa až 10 mesiacov po prekonaní protilatkami, úžasná výbava pre dieťatko😀 držím palce, nech máš hladký priebeh a maličké sa nenakazí💪

cefka29
3. okt 2021

@miriam11 a môžem sa spýtať čím dieťa dýcha keď nemá alveoly? Čo má žiabre? 😆

cefka29
3. okt 2021

@horwi kojíš takže bábo dostáva od začiatku protilátky čo je super. Možno by som ešte skúsila ráno večer vystriekať noštek morskou vodou, vo všeobecnosti sa to odporúča pre prevenciu virozy. Držím palce

ukulela
3. okt 2021

Moja teta ma fotku, ako pred desiatkami rokov prebalovala dceru s ruskom, lebo bola chora.... u nas sa ruska pred koronou neriesili, ale su krajiny, kde je az neslusne chodit chory medzi ludi a nemat rusko. A nosia ich tam uz x rokov. Japonsko, Thaiwan a pod... maju skusenosti so sars epidemiami, vedia preco. je to o kulture naroda a vseobecnom povedomi. Ked nemusim deti vystavit virusu, resp virusovu maloz obmedzit, tak to urobim. A nie. Vsetky deti nemaju slaby, ci bezpriznakovy priebeh. Aj deti vie covid polozit. Nehovoriac o postcovid syndrome. Prosim, pocuvajme zdravotnikov, ktori maju s covidom skusenosti.

panda21
4. okt 2021

Aj u nás sa bežne nosilo rusko daavno pred koronou. Ja aby som nenakazila mamu a nemusela ostať doma z práce, ona nosila aby som nemusela vymeskavat na strednej 🤷‍♀️

1gabriela13
4. okt 2021

@horwi ja si dávam rusko aj pri obyčajnej nádche 🤷‍♀️možno si niekto povie ze som mimo, ale nechcem vystaviť ani svoje dieťa a celkovo rodinu ani malej nádche. A doteraz to pomohlo. Nefungovalo mi to naopak. Keď dieta malo nádchu, tak som vydržala týždeň bez a to som nosila rúško, po týždni ma to chytilo ale len slabulinko. Každý ako uzná za vhodne.

zuzula507
20. nov 2021

@horwi znama ma male dvojicky a tiez jej vysli pozitivne testy aj AG aj Pcr.Ona bola cela cas bez priznakov aj zvysok rodiny ale nosila respirator cele dni a aj v noci kvoli detickam.Takze je to na vas ale ja by som ich tiez chranila

lucia147852
20. nov 2021

@horwi kamarátka mala 2 mesačne babo, keď mali covid obaja. Babo netestovali, ale 2 dni bolo nesvoje a všetko ok. Covid neznamená automaticky najhoršie scenáre. Treba sa dať do kľudu, čo najviac oddychovať a zvýšiť vitaminy. Keď dojčis len dobre. Babatku idu tvoje protilatky cez mlieko