Som pozitívna a mám bolesti na pľúcach

21. feb 2022

Dobrý večer. Dnes som bola na test a vyšla som pozitívna. Som len doma, chcem sa opýtať, čo mám robiť keď mám bolesti na celých plucach pri kašľani. Ako keby som cítila oheň. Nič iné mi zatiaľ nie je len to kaslanie a teda ten pozitívny test. Aká je prvá domáca pomoc? Čo si mám dať? Zajtra ráno budem volať obvodnej Dakujem

marfa333
21. feb 2022

Možno by pomohol cibuľový čaj, alebo zazvor. Alebo ak mas mentolovu mast, potrieť hruď a na noc si dať froté uterák pod pyzamo na hruď. Mne to na priedušky pomohlo

janinah
21. feb 2022

Daj si antihistaminikum.a Paralen alebo iné analgetikum.

janinah
21. feb 2022

Vitamíny c.d.zinok.caj s medom a citrónom tiez

autor
21. feb 2022

Dakujem 🙏

mila19
21. feb 2022

Ahoj, dnes som volala lekarke s velmi podobnym pocitom palenia, zvierania v hrudi v chrbte len u mna uz bezi 9. Den. Liecim sa vitaminmi a paralenom. Ja teraz vobec nekaslem ,no a doki povedala ze kym netrpim dychavicnostou a nemam teplotu mam si dat paralen.
Povedala, ze toto je taka choroba. To palenie ustalo. Na kasel Acc long odporucam. Bohuzial toto je velmi velmi divny virus. Nie je to chripka ani priebehom teda u mna je to dost ine. Mam sa zastavit na rentgen pluc. Ja sa nejak velmi zle necitim od zaciatku, ale dnes som mala uzkosti a
preskakovalo mi akoby srdce, kazde dva dni ine prejavy.

dominikatomas
21. feb 2022

@mila19 presne mne to mixuje tak..skakal mi tlak na odpad, potom uz dobre mierna teolota bolest chrbta ,svalov a teraz hrozna bolest hrdla nevedela som prehltat ale zacala som brat sumamed tak sa mi zda ze trochu ulavilo...

tanika
22. feb 2022

No ako ste dopadla u mudr. Volala ste ? Pošle vás na rtg pre prípad . Ja som horúčky nejako nemala len ten kašeľ bol des a vyšiel z toho pred pol rokom covidovy zapal pluc. Takze ja vy som to BA ľahkú váhu nebrala . Nechcem strašiť . To nie len sa nenechajte odbyt ako ja a potom mi nasadila atb a kortikoidy lebo už bol rozbehnutý zapal pluc ur vraj síce v začiatku ale dávala som sa dokopy 3 mesiace min .