Som po porážke a mám problémy

robertzimmermann
4. sep 2024

Som po porážke 2 roky celá PR strana, po 4 mesiacoch som bol sebestačný asi 1km som spravil sám s francúzskou kamarátkou, ale šlo to...
No od februára 2023 sa mi zhoršuje pohľad (nie sila zraku) tým pádom aj stabilita.
Mám nekontrolovaný pohyb očných bulví(aj potvrdený od očného), a stav sa každých 2-3 týžd.sa zhoršuje. 18 mesiacov sa to rieši všetky vyšetrenia mám negatívne
Tento pocit som začal mať na rehabke(neviem či to má súvis), ale kvôli hospital. som nedokončil...Aj pri otočení naPR stranu a nahnutí sa do šuflíka (stolík pri posteli), mám závrate až ma napína. Po vyrovnaní sa na chrbát to 3-6s prejde... Nemáte s tým niekto skúsenosť?

macatt
4. sep 2024

Je mi to veľmi ľúto🍀
Ja mám takúto osobnú skúsenosť, pri ktorej som pochopila ako je nesmierne dôležitá chrbtica a keď s ňou niečo nie je v poriadku, tak nič nefunguje, objavjavujú sa diagnózy, ktoré by človek nečakal..
Bola som na Thajskej masáži, kde pani masérka vyslovene po mne skákala a rôzne neprirodzene ma naťahovala..
Asi 2 dni potom som bola malátna, nemohla som sa predkloniť, lebo by som padla, rôzne sa mi zahmlievalo pred očami, netrávilo mi, brnelo mi brucho, tŕply ruky, jazyk… nemusím asi písať aké diagnózy som mala v hlave..
Potom som si všimla, že pri otočení hlavy mi tŕpne ruka, pri sklonení hlavy mi brní(vibruje) brucho, jazyk..
Navštívila som Fizioterapeuta, krorý mi povedal, že ma masérka dokatovala, že mi potrhala nervy, stavce povyskakované🤬 napravil ma, asi do 2 mesiacoch mi obtiaže zmizli🙏🏼
Všetko je možné z tej chrbtice, drží celé telo pokope a keď niekde niečo nefunguje je to problém..

roja01
4. sep 2024

@macatt dakujeme za upozornenie, ze aj take nieco je mozne.

macatt
4. sep 2024

@roja01 Veru Ach, masérke som dôverovala až do konca, aj keď to bolelo.. vlastne už v ten večer sa mi točila hlava, keď som ležala, ale som si to hneď nespojila, celé sa to zhoršovalo, v hlave mi dunelo, keď som si chcela čupnút som si sadla, trávenie nefungovalo a mala som pocit na vracanie…až potom som si začala spájať pohyb s hlavou s ostatným.. veľká sila, keby si to nezažijem tak neuverím..
Ako ma Fizio napravil tak hneď som necítila zmenu, ale mi hovoril, že to chce čas, musím byť trpezlivá,.. už ma na Thajsku masáž nikto nedostane 😂

vanilkovazmrzka
4. sep 2024

@macatt PREBOHA

macatt
4. sep 2024

* fyzioterapeut 🙉 oprava

robertzimmermann
autor
6. sep 2024

@macatt no ,mne asi aj tebe je to jasné,ale takmer po kolenačky som sa musel neuro doprošovať O Mr krčnéj čo ešte pred výsledkami odpísala, že je to zbytočné,ale teba vyradí za to že jej podsúvaš možné riešenia ( vraj já riadim liečbu,pritom som sa pýtal na MR na popud očného ale asi dr proti dr nepôjde a pacient si to odnesie...

robertzimmermann
autor
6. sep 2024

@macatt je to jasné tebe aj mne ,že chrbtica nesie celé telo a môže odtiaľ byť viac problémov, ale že to nevie dať do súvisu jeden vraj neurológ... Aspoň by som vylúčil možnosti....ale žiaľ sú dva typy ľudí aj lekãrov- jeden hľadá možnosti, druhý výhovorky!!! Ako sa zatvoria dvere za tebou už si zabudnutý...
Je mi to ľúto čím si prešla (iel)...